Strategie życia, czyli jak zjeść ciastko i je mieć - Krzysztof Zanussi | okładka
Poznańskie

Strategie życia, czyli jak zjeść ciastko i je mieć Krzysztof Zanussi

Oprawa miękka
ISBN: 978-83-797-6466-2
EAN: 9788379764662
Liczba stron: 356
Format: 21.5x13.4
Cena katalogowa: 36,90 zł

36,90 zł 21,95 zł

Produkt niedostępny

Opis


Krzysztof Zanussi to reżyser, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Kino wiele zyskało, dzięki niemu, a teraz podbija rynek literacki. Po wieloletnim doświadczeniu, do precyzji opanował umiejętność operowania słowem by plastyczny opis, wzbudził w czytelniku zamęt i niepokój.
Rozważania o ciężkim żywocie człowieka mają na celu odpowiedzenie na jedno z kluczowych pytań o Losie. Człowiek stoi codziennie przed bardzo ważnym problemem, a mianowicie, czy to, co robi jest etyczne? Gdzie jest granica, której nie można przekroczyć?
Ciągle jeszcze zadaję pytania, miast dawać mentorskie odpowiedzi i chciałbym właśnie, żeby ta książka dotyczyła pytań – tych najprostszych i najważniejszych. Moje doświadczenie zaś ma posłużyć jako przykład, że poszukiwanie odpowiedzi na nie zajmuje myślącemu człowiekowi całe życie - Krzysztof Zanussi.

Wywiad z autorem

Fanpage autora

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Strategie życia, czyli jak zjeść ciastko i je mieć

2019-07-17
Książka bardzo budująca nas jako ludzi. Strategie życia, to jak pamiętnik autora. Wartościowa treść osoby, która faktycznie ma coś do przekazania światu. Świadczą o tym jego doświadczenie, dorobek filmowy jak i pisarskie sukcesy. Nie ma chyba osoby, która nie oglądałaby ani jednego jego filmu. A jeżeli jest taka, to polecam bo warto. Zanussi opisuje swoje poglądy w sposób bardzo kulturalny, nie wchodzi w nikim w konflikt. Można się nie zgadzać, jednak dla mnie ta książka zajmie ważne miejsce w biblioteczce.

Strategia na życie

2019-07-17
Autor odsłania się przed czytelnikiem i pokazuje wszystko jak jest. Polecam szczególnie młodemu pokoleniu, gdyż odnaleźć można cenne wskazówki ułatwiające życie. Sam Zanussi jest przykładem człowieka, który zawsze idzie pod prąd. Postuluje by zerwać z konsumpcyjnym stylem życia i z tym akurat gorąco się zgadzam.

jak zjeść ciastko i mieć ciastko

2019-07-17
Strategie życia to książka, która nie jest przełomowa, jednakże w pewnym sensie otwiera oczy na różne sytuację, które mają miejsce w naszym życiu. Wiele z nas twierdzi, że to karma, fatum, przeznaczenie, fortuna autor odnosi się do Losu. To luźne przemyślenia, które szybko się czyta, nie zanudzają czytelnika.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.