Świadek nadziei. Biografia Papieża Jana Pawła II - George Weigel  | okładka
Znak

Świadek nadziei. Biografia Papieża Jana Pawła II George Weigel

Oprawa twarda
Wydanie: drugie uzupełnione

Pierwsze wydanie: 2002-05-16

ISBN: 83-240-0188-3
EAN: 9788324001880
Wydawnictwo: Znak
Format: 170 × 244 mm, s. 1192
Cena katalogowa: 95,00 zł
Tłumaczenie: Dominika Chylińska, Jacek Illg, Jadwiga Piątkowska, Rafał Śmietana, Maria Tarnowska

95,00 zł 64,60 zł

Produkt niedostępny

Opis

Najpełniejsze na świecie, uzupełnione wydanie międzynarodowego bestsellera!

Biografia Jana Pawła II wysoko ceniona przez Watykan, powstała za aprobatą Papieża i przy jego współudziale. Monumentalne dzieło będące efektem pięciu lat wytężonej pracy badacza, oparte na rozmowach z przyjaciółmi i współpracownikami Ojca Świętego, wypowiedziach osobistości z kręgów religijnych, politycznych i artystycznych, a także na archiwalnych, po raz pierwszy udostępnionych przez Watykan tajnych dokumentach oraz prywatnej korespondencji Papieża. Książka jest już uważana za pozycję klasyczną.

Polski przekład biografii ukazał się na jubileusz 80. urodzin Karola Wojtyły i rozszedł się w dużym nakładzie. Wersja uzupełniona uwzględnia wydarzenia pontyfikatu do października 2001 roku oraz zawiera aneks od wydawcy „Kalendarium 2001-2005”.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Świętość

2014-06-11
Jedna z prefacji o świętych w czasie Mszy św. głosi: „Przez wspaniałe świadectwo życia Twoich Świętych / obdarzasz swój Kościół nową mocą / i dajesz nam dowody swojej miłości. /Przykład Świętych nas pobudza * a ich bratnia modlitwa nas wspomaga, abyśmy osiągnęli pełnię zbawienia[...]".

Nolite timere! - Te Deum Laudamus

2013-03-12
"Świadek nadziei. Biografia Papieża Jana Pawła II" autorstwa Georga Weigla to znakomita biografia wielkiego człowieka, wielkiego papieża. Historie w niej opisywane to odkrywanie czytelnikowi szlaków życia papieża od jego dzieciństwa do wyboru na Stolicę Piotrową. Po przeczytaniu historii ukazuje się nam ogromny udział Opatrzności Bożej w życiu Karola Wojtyły. To Bóg poprzez spotykanych ludzi, poprzez przykłady świętych wskazywał Karolowi Wojtyle jego posłannictwo, aż w końcu Boża Opatrzność zaprowadziła go do Watykanu, gdzie jako 264. następca Piotra Apostoła przyjął imię swego poprzednika - Jan Paweł.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.