Ten jeden dzień - Gayle  Forman | okładka
Nasza Księgarnia

Ten jeden dzień Gayle Forman

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-10-12881-2
EAN: 9788310128812
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Format: 135x204
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Hanna Pasierska

34,90 zł 23,15 zł

Produkt niedostępny

Opis

Kolejna książka bestsellerowej autorki „Zostań, jeśli kochasz" i „Wróć, jeśli pamiętasz".

Kolejna książka bestsellerowej autorki „Zostań, jeśli kochasz" i „Wróć, jeśli pamiętasz".

Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane, uporządkowane. Wystarczy jednak jeden dzień, by wszystko się zmieniło…

Pod koniec swoich europejskich wakacji Allyson poznaje Willema, obiecującego młodego aktora i wolnego ducha. Chłopak różni się od niej pod każdym względem. Kiedy namawia ją, aby zmieniła plany i pojechała z nim do Paryża, dziewczyna nieoczekiwanie się zgadza… Ta spontaniczna, nietypowa dla niej decyzja rozpocznie dzień pełen ryzyka, emocji, wyzwolenia i intymności. Nadchodzące 24 godziny mogą zmienić życie Allyson na dobre…

„Ten jeden dzień" to romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i niezwykłych przypadkach losu. Już wkrótce ciąg dalszy tej historii w książce „Ten jeden rok".

Gayle Forman (ur. 1970), amerykańska autorka (Young-adult fiction) i dziennikarka. W 2002 r. wyruszyła z mężem w roczną podróż dookoła świata. Wrażenia z tej podróży zainspirowały jej debiutancką książkę, ‘You Can't Get There From Here: A Year On The Fringes Of A Shrinking World’. Powieść „Ten jeden dzień” wydala w Stanach w 2013 r. Do książki powstał sequel „Just One Year”.

Autorka została nagrodzona do tej pory następującymi nagrodami: British Fantasy Award (2010), ALA/YALSA Quick Pick for Reluctant Young Adult Readers (2010), South Carolina Book Award Nominee for Young Adult Book Award (2011), TAYSHAS High School Reading List (2010), Goodreads Choice Award Nominee for Young Adult Fiction (2009), Milwaukee County Teen Book Award Nominee (2010).

Zapraszamy na fangape książki!

Autorka o książce

Trailer książki

Czytelnicy o ”Tym jednym dniu”

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Czas na zmiany!

2015-12-16

„Ten jeden dzień” autorstwa Gayle Forman to urocza opowieść ukazująca, że czasem wystarczy jedna spontaniczna decyzja, aby całe Twoje dotychczasowe życie uległo zmianie o 180 stopni.

„Rodzimy się w jeden dzień. Umieramy w jeden dzień. W jeden dzień możemy się zmienić. I w jeden dzień możemy się zakochać. Wszystko może się zdarzyć w ciągu zaledwie jednego dnia”.

Życie osiemnastoletniej Allyson jest poukładane w każdym względzie. To spokojna, nieco wycofana i ułożona dziewczyna, która zawsze robi to, czego oczekują od niej rodzice. A trzeba powiedzieć, że ci pokładają w niej ogromne nadzieje i poprzez ukochaną córkę spełniają swoje najskrytsze marzenia. Kiedy dziewczyna kończy liceum z wyróżnieniem, jej rodzice w nagrodę wysyłają ją i jej przyjaciółkę na trzytygodniową wycieczkę po Europie.

To właśnie pod koniec tych wakacji, po niezwykłym ulicznym spektaklu jednej ze sztuk Szekspira Allyson poznaje niejakiego Willema, obiecującego młodego aktora. I choć nigdy wcześniej się nie widzieli, a chłopak różni się od niej pod każdym względem, kiedy namawia ją, aby zmieniła plany i pojechała z nim do Paryża, Allyson się zgadza…

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.