Ten słynny kostium - N.M. Kelby | okładka
Między słowami

Ten słynny kostium N.M. Kelby

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-06-01

ISBN: 978-83-240-2691-3
EAN: 9788324026913
Tytuł oryginalny: The Pink Suit
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Między słowami
Format: 144x205
Cena katalogowa: 36,90 zł
Tłumaczenie: Nina Dzierżawska

36,90 zł 24,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Powieść niczym kreacja hautecouture – olśniewająca, elegancka, ponadczasowa

Bluzka miała zostać wykonana ze szczególnego rodzaju jedwabnej szarmezy. Tkanina była niezrównanie miękka, toteż trzeba było zszyć ją za pomocą czarów i nadziei. Kostium był niewiarygodnie delikatny i dekadencki. Wszystko w nim było luksusowe i zmysłowe – i na tym polegała jego tajemnica.
Kopia czy nie, uszycie czegoś takiego było niewyobrażalne. Cudownie niewyobrażalne.

~ * * * ~

Kate wiedziała, jakie zachwyty wzbudzi ten piękny strój, kiedy ubierze go Jackie Kennedy. Pierwsza Dama była ikoną stylu, każda kobieta chciała wyglądać tak jak ona.
Kate znała jej ubrania na pamięć. Każda pliska, każdy szew, każda haftka przechodziła przez jej ręce. To ona uszyła legendarny różowy kostium à la Chanel.

N.M. Kelby wyrafinowanym literackim ściegiem zszywa ze sobą losy dwóch kobiet – jednej stojącej w świetle reflektorów, drugiej wiecznie ukrytej za kulisami. Ukazuje od podszewki świat tworzącej się amerykańskiej mody, opisując sieć zmagania nowojorskiego butiku ChezNinon z europejską królową mody – Coco Chanel. Efektem jest powieść niczym kreacja hautecouture – olśniewająca, elegancka, ponadczasowa.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Bawi i uczy

2015-10-16
Jest to książka adresowana do kobiet, pełna ubrań, kobiecych emocji, plotek i wyborów życiowych, miłości i aspiracji, blichtru i zaplecza.

Historia kostiumu

2015-07-27
"Ten słynny kostium" jest książką godną polecenia. Przede wszystkim myślę, że jest to pozycja obowiązkowa dla dziewczyn, które interesują się modą.

Kostium jak relikwia

2015-07-17
Po powrocie z urlopu okazało się, że w końcu dotarła oczekiwana przeze mnie książka "Ten słynny kostium" autorstwa N.M. Kelby.
Opowieść zaczyna się od zamachu na prezydenta Kennedy'ego w roku 1963, kiedy to po raz ostatni widziano słynny różowy kostium Pierwszej Damy, po czym cofamy się o dwa lata, aby prześledzić dzieje tego sławnego stroju, a także losy kobiety, która go uszyła.

Ile w sobie niesie historia kostiumu

2015-07-17
Nie oceniamy książki po okładce - tak głosi znane powiedzenie, jednak to właśnie okładka tej książki przykuła moją uwagę, a na niej piękna i uśmiechnięta kobieta. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że ta książka jest właśnie o tej kobiecie. Jednak powieść opisuje losy dziewczyny, która włożyła całą duszę tworząc niepowtarzalny kostium dla Pierwszej Damy Jackie Kennedy.

Różowy puch

2015-07-07
Otwierając książkę zamknęłam ją dopiero po przeczytaniu ostatniego zdania. Opowieść o jednym stroju, ale o milionach emocji i uczuć mu towarzyszących. Piękny, kultowy żakiet, który jest tytułowym głównym bohaterem, jest tak naprawdę jedynie tłem opowieści o sile piękna, fascynacji, wytrwałości, miłości i poświęcenia.

Projektowanie mody - NIEKONIECZNIE ! Projektowanie piękna - ZAWSZE !

2015-07-07
Jak sam tytuł wskazuje, książka opowiada o słynnym różowym kostiumie Coco Chanel, wykonanym dla Jackie Kennedy, Pierwszej Damy, małżonki prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego.

Coś o modzie i uczuciach

2015-07-07
Sięgając po książkę „Ten słynny kostium" nie wiedziałam, czego się spodziewać. Po kilku stronach wiedziałam już, że to idealna lektura na spokojny wieczór z kubkiem gorącej herbaty.

W sam raz na wakacje

2015-07-06
Przeczytałam! Bardzo fajna pozycja dla tych fashionistek, które interesują się modą i historią kultowych ubrań i dodatków. Autorka książki w sposób lekki i przyjemny opowiada nie tylko o słynnym różowym kostiumie Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych, ale o wszystkich kreacjach tej niezwykłej kobiety.

Kostium i nie tylko

2015-06-30
Gdy miałam zacząć czytać tę książkę, w mojej głowie tłukło się pytanie: co ciekawego można napisać o jednym kostiumie? Otóż okazuje się, że można.

Sekrety świata mody

2015-06-25
Ten słynny kostium to historia pewnego kostiumu, a ściślej rzecz ujmując - jego krawcowej zafascynowanej osobą, która ów kostium będzie nosić. Jackie Kennedy - bo o niej mowa - to niekwestionowana ikona stylu, ubierana przez najlepszych francuskich projektantów. Lecz paryskie kreacje - tudzież ich zawrotne ceny - budzą narastające niezadowolenie amerykańskich obywateli...

Dobre wzorce

2015-06-23
Już po pierwszych stronach książki przemknęła mi myśl, że to nie tylko o Niej ta książka i nie tylko o wyjątkowym modelu kostiumu. Pewnie wynika to z mojego życiowego kontekstu, ale ja znalazłam tu potwierdzenie swoich przekonań: że w modzie wszystko, co wartościowe, już kiedyś ktoś uszył i dobry gust stroju, który przecież nas określa jako ludzi i charaktery - to umiejętność wybrania dobrych wzorców.

Ten słynny kostium

2015-06-23
Książka niewątpliwie zawiera wiele ciekawych informacji, a jej fabuła jest bardzo ciekawa. Idealna do poczytania i zajęcia sobie czasu w wolnej chwili, np. wieczorem.

Uwaga! Wciąga!

2015-06-22
Książka wciąga od samego początku. Świetna opowieść o dziewczynie, która stworzyła własnymi rękoma, ścieg po ściegu, „ten słynny kostium". Jest to również opowieść o sile, miłości i trudnych wyborach.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.