Walka o Hiszpanię 1936-1939.  Pierwsze starcie totalitaryzmów - Antony Beevor  | okładka
Znak

Walka o Hiszpanię 1936-1939. Pierwsze starcie totalitaryzmów Antony Beevor

Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2009-03-09

ISBN: 978-83-240-1159-9
EAN: 9788324011599
Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz
Liczba stron: 688
Wydawnictwo: Znak
Format: B5 150x235
Cena katalogowa: 64,90 zł
Tłumaczenie: Hanna Szczerkowska

64,90 zł 43,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Pierwsze starcie totalitaryzmów! Hiszpańska wojna domowa, która rozegrała się w latach 1936-1939, była pierwszym starciem między komunizmem a faszyzmem, a przede wszystkim zwiastowała drugą wojnę światową. Antony Beevor wprowadza nas w tamte lata: biały terror, czerwony terror, rewolucję i polityczne walki wewnętrzne, obcą interwencję. Opisuje wojnę w sposób obiektywny i z perspektywy dwóch walczących stron, a moralny osąd pozostawia czytelnikowi. Autor, jeden z najpopularniejszych pisarzy historycznych na świecie, potwierdza najlepsze cechy swego pisarstwa. Umiejętnie pokazuje korzenie konfliktu oraz jego konsekwencje. Buduje wciągającą niczym najlepszy thriller narrację oraz dociera do wiedzy, która może zaskoczyć nawet znawców tematu. W mistrzowski sposób przedstawia obraz działań wojennych oraz oddaje polityczny klimat starcia. Książka spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i czytelników zarówno w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Francji, jak i w samej Hiszpanii, gdzie została uznana za jedno z najwybitniejszych opracowań tematu. Hiszpańskie wydanie Walki o Hiszpanię uhonorowano w 2005 roku La Vanguardia Prize dla najważniejszej książki niebeletrystycznej. 
”Książka, którą czyta się znakomicie (co nie zdziwi nikogo, kto zna słynny Stalingrad czy Berlin 1945)... Ta książka powinna znaleźć się na pierwszym miejscu we wszystkich rankingach dzieł o hiszpańskiej wojnie domowej.”„El Pais”  Przeczytaj recenzję na portalu konlikty.pl
 
  

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Między Stalinem a Hitlerem

2009-03-26
Hiszpańskie zmagania z lat 1936-1939 zdają się odległe, a przecież wciąż budzą gorące spory - także w Polsce historia tej wojny domowej trafia od czasu do czasu na sztandary różnych odmian lewicy i prawicy. W Hiszpanii zaś, ominiętej przez II wojnę światową, jest centralnym wydarzeniem XX wieku.

Preludium II wojny światowej

2009-08-27
Popularność swoich książek historycznych na polskim rynku Antony Beevor zawdzięcza jak się wydaje dwóm czynnikom. Po pierwsze są to walory czysto historyczne i literackie. Jego książki czyta się znakomicie, narracja autora jest wciągająca, klarowna i zrozumiała nawet dla laików w dziedzinie historii. Trzeba przy tym zaznaczyć, że wysoki poziom literacki książek nie wpływa negatywnie na ich wartość naukową. Beevor potrafi połączyć coś co połączyć udaje się tylko niektórym, a mianowicie ciekawy styl i wierność historycznym faktom.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.