Wieczny Grunwald - Szczepan Twardoch | okładka
Wydawnictwo Literackie

Wieczny Grunwald Szczepan Twardoch

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: 1
ISBN: 978-83-08-05238-9
EAN: 9788308052389
Liczba stron: 210
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Format: 14.5x20.5 cm
Cena katalogowa: 29,90 zł
Rok wydania: 2013

29,90 zł 21,91 zł

Produkt niedostępny

Opis

Pod Grunwaldem ginie jeden z rycerzy zakonnych — syn polskiego króla. Umiera, ale żyć i ginąć będzie jeszcze wielokrotnie. Śmierć to dopiero początek Wiecznego Grunwaldu.

Wszystko zaczyna się od gwałtu króla Kazimierza na czternastoletniej córce norymberskiego kupca. Gdy dziecko przychodzi na świat, jego ojciec już nie żyje. Paszko zamieszkuje w domu publicznym, do którego trafia jego matka. Kobieta wkrótce także umiera. cały majątek chłopca to mały nóż, który już ubrudził krwią, i chusta z królewskim „K.
Paszko wyrusza w drogę, która zaprowadzi go na pola grunwaldzkie. Chce się dowiedzieć , kim jest.
Wieczny Grunwald to mroczna, brudna od krwi i błota opowieść, w której autor miażdży stereotypy etosu rycerskiego oraz romantycznego wallenrodyzmu.

Powieść tylko dla dorosłych.

Dariusz Nowacki

„Szczepan Twardoch uwiódł mnie całkiem niedawno (…), kiedy ogłosił porywający Wieczny Grunwald. Powieść zza końca czasów”.

Jacek Dukaj

„Od czasu Teodora Parnickiego nie pisano w Polsce z tak szalonym rozmachem o człowieku rozdzieranym przez żywioł dziejów i schizofrenicznej lojalności mieszańca, dziecka dwóch kultur, bękarta dwóch ojczyzn”.

Audiobook

https://www.youtube.com/watch?v=udAMtjtWPzY

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Warto!

2019-07-08
Jest to dosyć ciężka lektura. Twardocha ma swój specyficzny styl pisania, który dla większości może być niezrozumiały. Jest to autor, którego albo pokochasz albo znienawidzisz. Ta pozycja jest jedną z moich ulubionych, choć w porównaniu z innymi jest to szczyt góry lodowej, ale polecam, ponieważ warto sięprzekonać czy tego rodzaju literatura do nas dociera.

Wyjątkowa

2019-07-08
Twardocha tym razem także mnie nie zawiódł, soczysty, brutalny jężyk, który pojawia się w książce to coś co cenię sobie w autorze. Jest to wyjątkowa pozycja przy której warto się zatrzymać na dłużej. Polecam, Szczepan Twardocha to jest wyjątkowy pisarz z konkretnym już dorobkiem literackim.

Dla koneserów

2019-07-08
Jak dla mnie walka z tą książką była bardzo udana. Nie powiem, lektura jest dosyć ciężka i z początku trudno się wbić w jej rytm i zrozumieć język jakim posługuje się autor, lecz w momencie przekroczenia tej granicy, będziecie zadowoleni, że nie poddaliście się w połowie. Książka naprawdę zasługuje na miano wybitnej choć niektórych może odstraszać. Polecam na prawdziwych koneserów.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.