Wypowiedz jej imię - James Dawson | okładka
Ya!

Wypowiedz jej imię James Dawson

Oprawa miękka
ISBN: 978-83-280-2074-0
EAN: 9788328020740
Tytuł oryginalny: Say her name
Liczba stron: 256
Wydawnictwo: Ya!
Format: 135x202mm
Cena katalogowa: 29,99 zł
Tłumaczenie: Marcin Sieduszewski

29,99 zł 18,81 zł

Produkt niedostępny

Opis

Świetny horror autorstwa Jamesa Dawsona

Kolejny po – Hollow Pike i Cruel Summer – horror dla młodzieży autorstwa specjalisty gatunku, brytyjskiego pisarza Jamesa Dawsona – laureata nagrody Queen of Teen.

Trójka nastoletnich przyjaciół w noc Halloween przyzywa ducha legendarnej Krwawej Mary. To, co miało być zabawą, zmienia się w koszmar i dramatyczną walkę o przetrwanie. Bobby, jej przyjaciółka Naya i przystojny Caine muszą się zmierzyć z nawiedzającą ich w snach upiorną siłą mieszkającą po drugiej stronie lustra. Nastolatkowie odkrywają tajemnicę z połowy XX wieku. Odnajdują jedyną ofiarę, która umknęła Krwawej Mary i od lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Czego upiór pragnie naprawdę – ukojenia czy zemsty?

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wypowiedz jej imię

2019-02-07
Czy ktokolwiek słyszał opowieść o Krwawej Mary? Sądzie, że na pewno większość.


Legendy są różne, jedni mówią, że trzeba znaleźć się w łazience, zapalić świece i wypowiedzieć jej imię pięć razy. Inni, że w ciemnej łazience, przed lustrem, zapalić 3 świece i wypowiedzieć 3 razy Krwawa Mary, trzymając w ręku książeczkę z Komunii. Lub o północy, przed lustrem powiedz 13 razy Krwawa Mary (org. Bloody Mary). A wtedy ciemnościach zjawa zabierze cię do lustra.

Są różne legendy, lecz czy ty jesteś na tyle odważy żeby spróbować?

Głowna bohaterka książki Roberta „Bobbie" uczęszcza do żeńskiej szkoły Piper's Hall. Pewnego razu ze swoja najlepszą przyjaciółką Naje oraz przystojnym chłopakiem Caine'm, o północy w Halloweenową noc stają przed lustrem zapalają świece i wypowiadają pięć razy "Krwawa Mery". Chcą oni obalić legendę wypowiedzianą przez Sadie, koleżankę ze szkoły. Gdy reszta osób z paczki Bobbi nie chciała brać udziału, tylko ich troje podjęło wyzwanie.Po wszystkim pewnej nocy w łazience dziewczyna zauważa napis na lustrze "Pięć dni". Nie wiedząc, o co chodzi zignorowała to. Dzień później dyrektorka zaprasza wszystkich uczniów do auli, gdzie ogłasza, że jedna z uczennic - Sadie, zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Roberta chce się dowiedzieć, co się stało z jej koleżanką. Wkrótce zaczyna podejrzewać, ze ma to coś wspólnego z Halowinową nocą. Trójka znajomych uświadamia sobie, że śnią o tej samej czarnowłosej dziewczynie z lustra. W internecie natrafiają na artykuły o innych podejrzanych zaginięciach,dowiadują się, że Sadie pięć dni wcześniej wypowiedziała jej imię przed lustrem a potem zniknęła. Im zostały 3 dni, a potem...? Czy uda im uratować swoje życie? Czy ktoś poświeci się dla reszty? Czy może zginie cała trójka? Jakie mroczne sekrety uda im się odnaleźć?

Głowna bohaterka książki Roberta wydawała się dziewczyną, która nie sprosta zadani, które sama sobie narzuciła, w przypływie emocji zrobi wszystko by ratować przyjaciół oraz samą siebie.

Książka nie była tak przewidywalna jak myślała, co jest bardzo pozytywne.
Jest to mój pierwszy horror i jestem jak najbardziej na tak.Mam nadzieje, że autor nie zaprzestanie na tej jednej powieści i już wkrótce będę mogła przeczytać kolejna.
Ocena : 7/10

 

Czy wy też byliście by gotowi sprawdzić tą legendę?
Zapalić świecę i wypowiedzieć pięć razy jej imię.....

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.