Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu -  | okładka
Poznańskie

Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu Agata Romaniuk

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2019-05-15

ISBN: 978-83-662-7841-7

Liczba stron: 242

Wydawnictwo: Poznańskie

Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 25,54 zł


Opis

„Z miłości? To współczuję” jest opowieścią o współczesnym Omanie. O kobietach i mężczyznach skrywających namiętności pod abajami i diszdaszami, w ukryciu korzystających z Tindera. To również opowieść o umowach przedślubnych, gdzie warto wpisać sumę, jaką ma uzyskać żona za urodzenie każdego dziecka albo obietnice finansowania studiów medycznych przez męża.

To podróż po Omanie, kraju w którym kobiety wolą się zaszyć przed ślubem, aby udawać dziewice. To także reportaż miejscu, gdzie kontraktowe małżeństwa wciąż są codziennością, a zakochani wbrew woli rodziny mogą zwrócić się z prośba o błogosławieństwo do sułtana Kabusa Ibn Sa’ida.

Agata Romaniuk z wnikliwością i wrażliwością przygląda się życiu ludzi, którymi rządzi wiekowy, bezdzietny i samotny sułtan, jedyny taki władca w krajach Zatoki Perskiej.

Polecane bestsellery

Promocja książki w serwisie Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

O Omanie

2019-05-14

Rewelacyjna książka, otwierajaca oczy na kraje tak odlegle, ich kulturę obyczaje i tradycje. Moga się podobac lub nie, ocenę trzeba pozostawić każdemu czytelnikowi. Nie mnie oceniać czy są one dobre czy złe, każda kultura rządzi się własnymi prawami, ma swoje wady i zalety, blaski i cienie.

Książka jest fenomenalna, czyta się świetnie i aż nie chce się, aby się kończyła!

Świetna

2019-05-14

Bardzo interesująca, świetnie napisana książka, zdecydowanie brakowało czegoś takiego na polskim rynku, jeszcze lepiej, że to książka polskiej autorki.

Zdecydowanie jedna z lepszych ksiażek, lamiąca pewne stereotypy, odpowiadająca na wiele pytań i rozwiewająca wszelkie wątpliwości dotyczące życia i realiów panujących na bliskim wschodzie. Od czasu kryzysu migracyjnego wiele się mówi złych i nieprzychylnych słów o krajach bliskego wschodu, większosć z nich to wyssane z kciuka zdania. Agata Romaniuk widać, że ma olbrzymią wiedzę na temat Omanu, w sposób brdzo precyzyjny i rzetelny opisuje wszlkie kwestie dotyczące małżeństwa i relacji między młodymi w tym kraju. 

Fantastyczna podróż, pełna zdumiewających faktów i ciekawostek z życia w Omania, polecam!

O życiu w Omanie

2019-05-14

Kultura, historia, obyczaje i religijność krajów Bliskiego Wschodu zawsze bardzo mnie interesowała. Wreszcie na rynku pojawiła się książka, która w tak rzetelny i dokładny sposób opowiada o chociaż jednym z krajów z taktego rejonu świata.

Ksiązka jest świetna, będzie idealna dla każdego kto chciałby poznac choć trochę mechanizmy jakie rządzą życiem rodzinnym w innych rejonach świata, innych kulturach. Myślę, że może obalić wiele mitów funkcjonujących w społeczeństwie i bardzo uświadomić. Polecam!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.