Życie po skoku - Mariusz Rokicki  | okładka
Znak

Życie po skoku Mariusz Rokicki

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2009-04-27

ISBN: 978-83-240-1175-9
EAN: 9788324011759
Opracowanie graficzne: Jakub de Barbaro
Liczba stron: 168
Wydawnictwo: Znak
Format: S6 124x195
Cena katalogowa: 24,90 zł

24,90 zł 16,93 zł

Produkt niedostępny

Opis

Wystukana kciukiem poruszająca opowieść o cierpieniu i nadziei  Mariusz Rokicki popełnił głupstwo: skoczył na główkę do płytkiej wody. Skutkiem tego jest przykucie do wózka inwalidzkiego i trwała niepełnosprawność. Jego wstrząsająco szczera i bolesna opowieść ma być dla nas przestrogą. „Jeśli ktoś to przeczyta, to może nie zaryzykuje głupiego i bezmyślnego skoku - pisze Rokicki. - Może ocalę kogoś przed piekłem, które sam musiałem przejść”.
Bolesnym doświadczeniom towarzyszy jednak wsparcie nie tylko bliskich, ale również nieznajomych. Gdy Mariusz traci nadzieję, okazuje się, że jest wiele osób, które potrafią niespodziewanie podać pomocną dłoń.
Dawno nie było takiej książki: prostej historii, która opowiada nie o świecie chorujących w luksusowych warunkach celebrities, ale o walce o codzienne przetrwanie prowadzonej przez zwykłego człowieka. Życie po skoku to nie ładny obrazek z bajecznie kolorowych reklam rozmaitych fundacji. Książka Rokickiego to podróż w rzeczywistość, gdzie z jednej strony ordynator co tydzień domaga się nowej łapówki, z drugiej zaś nastoletni kibic Wisły gotów jest oddać ci kieszonkowe.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Walka o zdrowie

2009-07-15
Budująca opowieść o tragedii, która zdarzyła się po nieudanym skoku do wody. Książka, która od początku wciąga, pokazuje bezustanną walkę o zdrowie człowieka, który musi się zmierzyć z szpitalnymi realiami, znosić złośliwości i upokorzenia od osób, które się nim zajmują. Mariusz tęskni za rodziną, swoim domem, ukochanym psem.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.