Abonent chwilowo nieosiągalny
 - ks. Adam Boniecki | okładka
WAM

Abonent chwilowo nieosiągalny ks. Adam Boniecki

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-277-1068-0
EAN: 9788327710680
Liczba stron: 344
Wydawnictwo: WAM
Format: 142×202mm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Rok wydania: 2015

39,90 zł 20,60 zł

Produkt niedostępny

Opis

Ksiądz Adam Boniecki bardzo osobiście o ważnych ludziach swojego życia.

Inspirująca, pełna zadumy książka o przyjaźni, szacunku i przemijaniu.

Wielcy ludzie Kościoła, poeci, filozofowie, opozycjoniści, ale też, na równych prawach, postacie szerzej nieznane, które niezwykle podziwiał. Osoby, których spotkanie na swojej drodze życia ksiądz Adam Boniecki uważa za osobisty zaszczyt. Bez nich światu ubyło elegancji.
Jan Paweł II czytający pod stołem krytyczny artykuł Kisiela o sobie. Młody Czesław Miłosz, który wiedział, że dla Polski ważniejsze jest jego pisanie niż walka z bronią w ręku. Małżeństwo Turowiczów, pod których dach trafił ksiądz Adam, chociaż szukali studenta na kwaterę. To tylko kilka z pięknych, często wzruszających, a czasem radosnych wspomnień, którymi dzieli się z nami Autor.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

PAMIĘĆ O TYCH, CO ODESZLI

2019-02-04
PIĘKNA I MĄDRA KSIĄŻKA KS. BONIECKIEGO, wspomnienia o zmarłych - ludziach kultury i Kościoła, których autor poznał i z którymi dzielił dar przyjaźni. Ciepła, życzliwa książka. Szkoda tylko, że autor został przez władze kościelne odsunięty od "Tygodnika Powszechnego" i w 2011 r. objęty zakazem wypowiedzi dla tego pisma. Na łamach tej wyjątkowej publikacji powracają osoby znane i powszechnie szanowane, jak też te, o których przeciętny Czytelnik wiedział mniej. Ksiądz Adam wraca myślami do chwil spędzonych wspólnie z hierarchami Kościoła, pisarzami, filozofami, artystami i społecznikami. Wiele tekstów dotyczy środowisk "Znaku", "Więzi" i "Tygodnika Powszechnego", a więc formacji Kościoła otwartego, bliskiego ludziom współczesnym. Książkę zamyka tekst Joanny Podsadeckiej pt. " Stąpając po krawędziach", będący krótkim portretem ks. Bonieckiego. Całości dopełniają archiwalne zdjęcia znanych osób. Warto mieć tę publikację; dla mnie stanowi ona przypomnienie tych wspaniałych ludzi, którzy uczyli mnie myśleć - o człowieku, o Bogu, o świecie, w którym nie ma łatwych odpowiedzi na trudne pytania.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.