Autoportret reportera - Ryszard Kapuściński  | okładka
Znak

Autoportret reportera Ryszard Kapuściński

Oprawa twarda
Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2003-09-19

ISBN: 978-83-240-2071-3
EAN: 9788324020713
Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska
Liczba stron: 148
Wydawnictwo: Znak
Format: 124 x 195
Cena katalogowa: 29,90 zł

29,90 zł 20,33 zł

Produkt niedostępny

Opis

Autobiografia mistrza reportażu. Uznawana za klasykę

Książka składa się z wypowiedzi Ryszarda Kapuścińskiego poświęconych takim tematom jak podróżowanie, metoda tworzenia, a także zadaniom stojącym przed dziennikarzami. Pisarz jeszcze za życia zaakceptował układ Autoportretu. Wyłania się z tej opowieści podróżnik, artysta, przenikliwy komentator światowych wydarzeń. „Przy pisaniu Imperium – mówi Kapuściński – wykorzystałem jakieś dziesięć procent materiału. I pozostaję taki pełen niewypisanych historii...” Ta najbardziej osobista historia została wyłuskana z wypowiedzi na inne, bardziej palące tematy. Stała się jedyną tak osobistą, w wielu miejscach intymną opowieścią „cesarza reportażu”.

Ryszard Kapuściński - wywiad z 1987 r.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Za kulisami podróży

2016-11-29
Ryszard Kapuściński już na zawsze zapisał się w naszej historii jako geniusz reportażu. Jak jednak on sam postrzegał swoją pracę i jakim był człowiekiem? Jakie cechy i umiejętności są według niego konieczne do pójścia w jego ślady?

Autorytet taki idealny, a taki bliski

2014-11-06
„Codziennie zaczynam pisać od nowa. To jest katorga. W sensie dosłownym, bo po napisaniu jednej strony mogę wyżymać koszule z potu". W taki sposób Ryszard Kapuściński dzieli się z nami swoimi przemyśleniami, refleksjami i doświadczeniem w książce pt. „Autoportret reportera".

Rozmowa z Mistrzem

2013-07-22
Czytając „Autoportret reportera" należy zaparzyć dwie kawy. Usiąść wygodnie i rozpocząć rozmowę. Rozmowę z człowiekiem, który nie potrafił rozłożyć świata na postaci, jak sam pisze - nie potrafił napisać dialogu. Nie zgodzę się z nim, bo w tej książce świetnie mu się to udało. Autor prowadzi dialog z czytelnikiem. Takie rozmowy chciałabym przeprowadzać codziennie.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.