Biblia dziennikarstwa - Andrzej Skworz, Andrzej Niziołek  | okładka
Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2010-09-20

ISBN: 978-83-240-1357-9
EAN: 9788324013579
Opracowanie graficzne: Michał Pawłowski
Liczba stron: 800
Wydawnictwo: Znak
Format: B5 165x235
Cena katalogowa: 89,90 zł

89,90 zł 60,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Oddajemy w Państwa ręce Biblię dziennikarstwa - gromadzącą teksty najwybitniejszych postaci polskiego dziennikarstwa. Zajmujemy się w niej wszystkimi mediami i dziedzinami dziennikarstwa: książka stanowi kompendium, którego do tej pory w księgarniach brakowało. Podzieliliśmy ją na trzy części. Pierwsza zajmuje się pozyskiwaniem informacji w terenie, druga jest poświęcona pracy dziennikarza przy stoliku czy biurku (m.in. wywiadom, recenzjom, felietonom) oraz trzecia opracowywaniem materiałów w redakcji. Poza tym w książkę są wplecione króciutkie felietony o historii dziennikarstwa, autorstwa Rafała Habielskiego. O dziennikarstwie śledczym opowiada Bertold Kittel, o dziennikarstwie ekonomicznym Roman Młodkowski, o dziennikarstwie sportowym Stefan Szczepłek i Tomasz Smokowski, o korespondencji wojennej Wojciech Jagielski, o reportażu Wojciech Tochman i Mariusz Szczygieł, o felietonie Jerzy Pilch, o publicystyce Kamil Durczok, o rysunku satyrycznym Marek Raczkowski. Książka mieści 65 tekstów ściśle dotyczących warsztatu dziennikarskiego. Arkana zawodu odkrywają najznakomitsi polscy dziennikarze, z których wielu dotąd nie komentowało własnej pracy.
„W tym zawodzie relacja między teorią a praktyką wygląda bowiem podobnie jak w wypadku tańca: choćbyś nawet znał wszystkie kroki, ale nie ćwiczył, na parkiecie możesz co najwyżej rozbawić publiczność. (...) [Książka] jest największym uniwersytetem dziennikarskim w naszym kraju - na najwyższym poziomie i z najlepszą kadrą. Nie było dotychczas na polskim rynku podobnego dzieła. Prezentuje ono efekt zawodowych doświadczeń ponad sześćdziesięciu dziennikarzy, najlepszych w swych dziedzinach. Często są to pierwsze fachowe materiały na temat danej specjalności”.redaktor książki Andrzej Skworz 
 
 

 

Inni klienci sprawdzali również

19,90 zł

37,90 zł

25,77 zł

39,90 zł

26,99 zł

39,99 zł

17,99 zł

39,99 zł

26,99 zł

On - Diana Brzezińska | mała okładka
-32 %

On

Diana Brzezińska

7.4 / 10 (184 ocen)

44,99 zł

30,59 zł

Inne książki z tej kategorii

49,90 zł

33,93 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Dziennikarstwo w pigułce

2013-03-12
Kluczem do udanej książki są barwni bohaterowie i szybka, wciągająca akcja. Choć „Biblia dziennikarstwa" jest zbiorem niezależnych od siebie tekstów, to czytając ją, czujemy się jak w świecie najbardziej zadziwiającej powieści, gdzie w każdym rozdziale rozpoczyna się kolejna przygoda. Naszymi przewodnikami zostają znani dziennikarze oraz ci, których nazwiska pomijaliśmy podczas czytania komentarzy czy słuchania wiadomości. Dzięki tej pozycji, wychodzą z cienia swojej pracy i po raz pierwszy stają się centrum własnych artykułów.

Cenne wskazówki, ciekawe anegdoty

2011-11-10
Dziennikarz. Jest nim zarówno Monika Olejnik, niszcząca swoich rozmówców jak huragan, ale także redaktor ganiający po lokalnych festynach w Pcimiu Dolnym. Bez względu na rangę pracy, to zawód trudny i bardzo specyficzny. Nigdy, w nawet najbardziej fantazyjnych marzeniach nie wyobrażałam sobie, że będzie mi dane zaglądnąć do tak wielu redakcji przez dziurkę od klucza. Poznać tajniki pracy dziennikarza od kuchni, dostać naprawdę wiele cennych i wartościowych wskazówek. W dodatku z pierwszej ręki. A wszystko to udało mi się zrealizować dzięki obecności na mojej półce opasłego tomiska "Biblii dziennikarstwa" pod redakcją Andrzeja Skworza i Andrzeja Niziołka.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.