Bóg i świat. Z kardynałem Josephem Ratzingerem rozmawia Peter Seewald - Peter Seewald, kard. Joseph Ratzinger  | okładka
Znak

Bóg i świat. Z kardynałem Josephem Ratzingerem rozmawia Peter Seewald Peter Seewald, kard. Joseph Ratzinger

Oprawa miękka
Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2002-01-09

ISBN: 83-240-0592-7
EAN: 9788324005925
Opracowanie graficzne: Daniel Malak
Tytuł oryginalny: Gott und die Welt. Glauben und Leben in unserer Zeit. Ein Gespräch mit Peter Seewald
Liczba stron: 428
Wydawnictwo: Znak
Format: 145 × 204 mm
Cena katalogowa: 35,00 zł

35,00 zł 23,80 zł

Produkt niedostępny

Opis

Krdynał Joseph Ratzinger - obecny papież Benedykt XVI - jest autorem kilkudziesięciu książek, zarówno poważnych rozpraw teologicznych, jak popularnych wprowadzeń w nauczanie Kościoła katolickiego. Wśród tych publikacji szczególne miejsce zajmują obszerne, szczere i bardzo ciekawe rozmowy-rzeki. Dwie z nich - Sól ziemi oraz Bóg i świat - przeprowadził niemiecki dziennikarz Peter Seewald. Dzięki jego wnikliwym i śmiałym pytaniom mamy okazję przyjrzeć się bliżej wierze i poglądom obecnego Papieża.

W tomie Bóg i świat. Wiara i życie w dzisiejszych czasach omówione zostają kluczowe zagadnienia wiary chrześcijańskiej w kontekście wyzwań, jakie przed Kościołem stawia współczesny świat i współczesna wrażliwość. Kardynał Ratzinger jawi się w nich jako ktoś, kto dobrze rozumie trudności, na jakie natrafia ludzka wiara dzisiaj, i stara się na nie odpowiedzieć. Podkreśla przy tym, że wiara jest zawsze czymś żywym, że jest drogą, na której człowiek gubi się i odnajduje.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.