Ciemno, prawie noc - Joanna Bator | okładka
W.A.B.

Ciemno, prawie noc Joanna Bator

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2019-03-13

ISBN: 978-83-280-6096-8
EAN: 9788328060968
Liczba stron: 496
Wydawnictwo: W.A.B.
Format: 13.5 x 20.2 cm
Cena katalogowa: 39,99 zł

39,99 zł 24,79 zł

Oszczędzasz 15,20 zł
-38 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś! Punkty stacjonarne odbioru książek Znak

Opis

WYRÓŻNIONA NAGRODĄ LITERACKĄ NIKE, JEDNA Z NAJGŁOŚNIEJSZYCH POLSKICH KSIĄŻEK OSTATNICH LAT.

Do Wałbrzycha powraca Alicja, aby napisać reportaż o trójce zaginionych dzieci. Prędko okazuje się, że nie jest to jedyny problem w jej rodzinnym mieście. Nic nie jest takie jak dawniej, mordy zwierząt, dzieci znikają bez śladu, a samozwańczy przywódca miasta – Jerzy Łabędź gromadzi wokół siebie mieszkańców owładniętych majestatyczno-narodowym szaleństwem.

Im więcej czasu reporterka spędza z mieszkańcami, tym więcej mrocznych i bolesnych fragmentów z życia jej rodziny wychodzi na światło dzienne.

Powrót do rodzinnego miasta okazuje się być serią powtarzających się traum i dramatów rodzinnych. Alicja musi rozliczyć się z rodzinnymi tajemnicami i niejasnościami oraz na nowo zdefiniować swoją tożsamość.

Zwiastun adaptacji filmowej książki

Profil autorki w serwisie Facebook

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Genialna książka

2019-03-25

Nie sądziłam, że dam się tak wciągnąć w tego rodzaju książkę. Na ogół podchodzę z rezerwą do takich pozycji, trochę pzrerażają mnie tak drastyczne i mroczne klimaty, szybko się zniechęcam bo niechętnie czytam takie historie. Tu jednak, mimo że ksiązka ma wszysko, czego zawsze unikałam, zachywciłam się, głównie dlatego, że wreszcie taka opowieść potrafiła mnie wciągnąć  zaciekawić na tyle, że nie umiałam się od niej oderwać i koniecznie chciałam znac zakończenie.

Genialna fabuła, ale i bohaterowie bardzo intrygujący, niejednoznaczni i barwni. Fenomenalna, bardzo polecam, myslę, że skoro ja byłam w stanie przekonać się do tego rodzaju historii to każdy będzie w stanie, oczywiście, wszytsko dzięki umiejętnościom pisarskim autorki. 

świetna

2019-03-25

Niesamowite, jak bogata wyobraźnię trzeba miec, aby stworzyć tak fascynującą opowieść. Ta książka ma w sobie wszystko, wszytskie mroczne wątki są bardzo przemyślane, mamy tu całą gamę przeróżnych emocji: smutek, strach, odraza, przerażenie, wszystko zbalansowane i opiane bardzo barwnym językiem. Joanna Bator kolejny raz mnie zachwycila i wprowadziła w wykreowany przez siebie świat z niebywałą wręcz lekkością, bo mimo że powieść dotyka bardzo dramatycznych tematów to kunszt i umiejetności Pani Joanna Bator sprawiają, że czytelnik zanurza się w ten świat, przenika go i nie potraf odpuścić.

Fantastyczna, serdecznie polecam wszystkim.

Zachwycająca opowieść

2019-03-25

Książka zachwyciła mnie już od pierwszych stron, jest napisana świetnie, wciąga czytelnika na długie godziny, nieprzespane noce to będzie nierozerwalny element bo od książki nie da się oderwać.

Śwetnie napisana fabuła i bardzo ciekawie stworzeni bohaterowie, książka ma w sobie elementy thrillera, horrosu i dramatu psychologicznego, wszystko świetnie trzyma się całości i mam wrażenie, że żaden z tych gatunków nie zdominował innych, barzo to wszytsko jest tu zrównowazone i przemyślane. 

Ja jstem zachwycona książką, bardzo polecam, Joanna bator stworzyła genialną historię. 

"Ciemno, prawie noc"

2019-03-25

Czytając "Ciemno, prawie noc" odnoszę wrażenie, że autorka ma doskonały dar obserwacji tego co dookoła, nie tylko w jej otoczeniu, ale w rejestrowaniu naszych polskich zachowań, przywar, skaz i chech narodowych. Wybiera sobie pewne szczególne wydarzenia, nakłada na nie kalkę swojej historii, która ma się ukazać w powieście i doskonale balansuje odczuciami i wrażeniami, opisując je w tak nietuzinkowy sposób, że nie da się oderwac od książki. To, jakie wydarzenia Bator sobie wybrała, to tylko moje domysły, dla mnie podobieństwo jest momentami uderzające.

Joanna Bator stworzyła niesamowitą, poruszającą, przerażającą i wciągającą historię oraz bohaterów z krwi i kości, główna bohaterka to silna kobieta, ale w obliczu wydarzeń które mają miejsce w Wałbrzychu nawet najsilniejsi potrafią się złamać. 

Opowieść, sposób jej przedstawienia zachwyca, autorak bardzo umiejętnie, stopniowo wprowadza czytelnika w swój wykreowany świat i zachwyca na każdej stronie. Książka trafia do jednych z moich ulubionych pozycji, polecam. 

!!!

2019-03-25
Fantastyczna książka, mam wrażenie, że mało kto pisze dziś tak jak własnie Joanna Bator, a ona doskonale wie jak to robić. Porafi niesamowicie wciągnąć czytelnika, porwać go historią, genialnie napsanymi bohaterami i językiem, jakiego uzywa do opisania wydarzeń w książce. "Ciemno, prawie noc" to lektura obowiązkowa dla fanów mocnych wrażeń, a gdy są one umiejscowione w Polsce, to robi się jeszcze ciekawiej, polecam!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.