Delirium - Lauren  Oliver  | okładka
Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2012-04-16

ISBN: 978-83-7515-156-5
EAN: 9788375151565
Opracowanie graficzne: Katarzyna Bućko
Tytuł oryginalny: Delirium
Liczba stron: 360
Wydawnictwo: Otwarte
Format: 136 x 205 mm
Cena katalogowa: 32,90 zł
Tłumaczenie: Monika Bukowska

32,90 zł 23,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Bestseller „New York Timesa”. Najlepsza książka 2011 według Amazon.com

„Mówili, że bez miłości będę szczęśliwa.
Mówili, że lekarstwo na miłość sprawi, że będę bezpieczna.
I zawsze im wierzyłam.
Do dziś.
Teraz wszystko się zmieniło.
Teraz wolę zachorować i kochać choćby przez ułamek sekundy, niż żyć setki lat w kłamstwie”.

Dawniej wierzono, że miłość jest najważniejszą rzeczą pod słońcem.
W imię miłości ludzie byli w stanie zrobić wszystko, kłamać, a nawet zabić.
Potem wynaleziono lekarstwo na miłość.
Czy gdyby miłość była chorobą, chciałbyś się wyleczyć? 

www.yareads.com

„»Delirium« to wciągająca i pasjonująca książka. Jeśli w miarę rozwoju akcji rytm Twojego serca gwałtownie skoczył, to znaczy, że sam złapałeś wirusa delirii. Witaj w klubie zakażonych!”

„Romantic Times”

„Fantastyczna, porywająca, piękna”.

Borders.com

„Jesteś pod wrażeniem »Igrzysk śmierci«? Oto następna trylogia, na punkcie której totalnie zwariujesz. »Delirium« to niepokojący thriller, który sprawi, że błyskawicznie sięgniesz po kolejny tom!”

„New York Journal of Books”

„Zawrotne tempo, niespodziewane zwroty akcji”.

ShelfAwareness.com

„Zniewalająca... zaskakująca”.

„Kirkus Reviews”

„Porażające zakończenie sprawi, że oszołomiony czytelnik niespokojnie będzie wypatrywał drugiej części”.

Inni klienci sprawdzali również

49,90 zł

24,95 zł

44,99 zł

32,84 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Ten moment nad przepaścią...

2014-07-22
„Miłość - najbardziej zdradliwa choroba na świecie: zabija cię zarówno wtedy, gdy cię spotka, jak i wtedy, kiedy cię omija. Ale to niedokładnie tak. To skazujący i skazany. To kat i ostrze. I ułaskawienie w ostatnich chwilach. Głęboki oddech, spojrzenie w niebo i westchnienie: dzięki Ci, Boże. Miłość - zabije cię i jednocześnie cię ocali."


Delirium. Już sam tytuł jest niezwykle intrygujący - omamy. Długo zabierałam się do czytania tej książki. Pierwszy raz dostała się w moje ręce podczas pobytu w bibliotece. Usłyszałam, że jest polecana przez wiele osób, więc też chciałam „spróbować" jej wyjątkowości. Nie zawiodłam się, a co więcej, zakochałam się w tej historii.

Opowieść o świecie, w którym zakazano kochać

2014-04-03
Powieść autorstwa amerykańskiej znanej pisarki, Lauren Oliver, pt. „Delirium", od razu zdobyła listy bestsellerów. Ja sama sięgnęłam po tę powieść ze względu na pochlebne recenzje, piękną, klimatyczną okładkę i intrygujący opis. I nie zawiodłam się! Historia od pierwszych stron wciągnęła mnie w swoje szpony.

W świecie pustych skorup

2013-06-18
„Miłość - najbardziej zdradliwa choroba na świecie: zabija cię zarówno wtedy, gdy cię spotka, jak i wtedy, kiedy cię omija."
Powyższy cytat z książki Lauren Oliver "Delirium" jest prawdziwy i nikt przy zdrowych zmysłach nie kłóciłby się z tym. Miłość, ta prawdziwa, oszałamiająca, mocna, potrafi ranić człowieka i chyba, żaden inny ból nie jest tak zdradliwy, jak ten spowodowany miłością. Człowiek cierpi również, gdy to uczucie go omija. Ma poczucie pustki, tęsknoty, niespełnienia. Większość z nas nieustannie poszukuje szczęścia w miłości. Cierpimy, gdy nie kochamy i cierpimy, gdy kochamy. Dlaczego? Bo miłość jest też najlepszym lekarstwem na świecie.

Amor deliria nervosa

2013-04-18
"Diabeł wkradł się do ogrodów Edenu i przyniósł z sobą chorobę - amor deliria nervosa - pod postacią ziarna. Ziarno wykiełkowało i wyrosła z niego wspaniała jabłoń, która rodziła owoce koloru krwi."

Czy potrafisz sobie wyobrazić świat bez miłości? Świat, w którym wyrażanie uczuć jest niemoralne, a miłość uznana za chorobę? Świat, w którym ludzie mają być szczęśliwi, ponieważ znaleziono remedium i zostali uleczeni? Ja nie potrafiłam do czasu przeczytania "Delirium" autorstwa Lauren Oliver. Dzięki autorce wiem już, ile tak naprawdę mam, mogąc kochać.

All you need is love...

2013-03-12
„Pandemonium" to druga część trylogii „Delirium", która zdobyła już rzesze fanów na całym świecie. Lauren Oliver zaistniała w świecie książek, dzięki powieści „7 razy dziś", ale to właśnie „Delirium" powaliło wszystkich na kolana.

O miłości szczerej i prawdziwej

2013-01-14
Mijają 64 lata od kiedy Konsorcjum i prezydent Stanów Zjednoczonych ogłosili miłość jako chorobę, a granice kraju zostały zamknięte, by zapobiec epidemii tej straszliwej zarazy. Każda osoba wraz z osiągnięciem pełnoletniości musi przyjąć remedium - to jedyny ratunek, by ochronić się przed amor deliria nervosa.

Walka o miłość i wolność

2012-11-20
Miłość. Miłość. Miłość. Stop! My współczesna młodzież nie chcemy o niej słyszeć. Przecież każdy z nas przeżył chociaż jedno nieudane, nieodwzajemnione uczucie do drugiej osoby. Niestety, wtedy poprzez negatywne myśli chcemy, żeby świat był piękniejszy bez tego uczucia. Zaoszczędzilibyśmy sobie smutku, pretensji oraz litrów wylanych łez. Oszczędźmy sobie to wszystko i poddajmy się delirium, której celem jest wyleczenie się z ciężkiej choroby, jaką jest MIŁOŚĆ.

Najgorsza jednostka chorobowa

2012-11-20
Lena żyje w świecie, gdzie miłość została uznana za chorobę najbardziej zdradliwą, gdyż zabija człowieka, gdy go dopada i wtedy, gdy go omija. W świecie przyszłości wynaleziono skuteczne lekarstwo na miłość - zabieg, który pozbawia ludzi zdolności do uczuć, empatii i wrażliwości, ale ze względu na ryzyko może być przeprowadzony tylko na dojrzałym i w pełni rozwiniętym mózgu.

Miłość jest zabójcza?

2012-10-01
Dawniej wierzono, że miłość jest najważniejszą rzeczą pod słońcem.
W imię miłości ludzie byli w stanie zrobić wszystko, nawet zabić.
Potem wynaleziono lekarstwo na miłość.
Nastoletnia Lena mieszka w nowej Ameryce. Musi przestrzegać segregacji płciowej i godziny policyjnej. Miłość uznawana jest tu za śmiertelną chorobę, której można się pozbyć tylko po specjalnym zabiegu, czyli remedium. Po nim człowiek nie odczuwa już żadnych silniejszych emocji - zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Lenie pozostały jeszcze jakieś 3 miesiące do zabiegu, którego wyczekuje z niecierpliwością.

Czy gdyby miłość była chorobą, chciałabyś się wyleczyć?

2012-10-01
Wyobraź sobie, że w przyszłości w dniu Twoich osiemnastych urodzin będziesz musiała się poddać zabiegowi, który wyleczy Cię z miłości i zapewni bezpieczeństwo. Ale czy na pewno tego chcą ludzie? Ludzkie serca? Świat miałby wyglądać tak - postawią nam mury i wyznaczą granice. Pozbawią miłości. Ci, którzy zostaną przyłapani na bliskim kontakcie z płcią przeciwną, a jeszcze nie byli poddani zabiegowi - zostaną ukarani.

Wyleczyć się z miłości?

2012-09-07
Czy chcielibyście żyć w świecie, w którym miłość jest chorobą? Gdzie każdy zmuszałby cię po 18. urodzinach do zabiegu, po którym będziesz „wyleczona"? Gdzie każde głębsze uczucie musi być tępione? Gdzie każdy boi się do ciebie podejść (gdy jesteś zakochana) aby się nie zarazić? W takim właśnie świecie żyje Lena.

Kim byśmy byli bez miłości

2012-07-18
Wiele lat temu miłość uznano za chorobę i niedługo potem opracowano sposób jej leczenia. Wystarczy zwykły zabieg - remedium - i jest się bezpiecznym. Wbiją ci tylko parę igieł do mózgu i nie masz się o co martwić. Istnieje jednak mały problem. Żeby remedium zadziałało trzeba mieć przynajmniej osiemnaście lat. Inaczej skutki mogą być straszne. Uszkodzenia mózgu, upośledzenia... Tak więc dzieci i nastolatkowie muszą w strachu czekać na osiągnięcie pełnoletności. Ale za to potem będą szczęśliwi. Już nigdy nie zaznają psychicznego cierpienia. Specjalna komisja wybierze im partnera na całe życie, będą mieć dzieci, pójdą do pracy. Będą wiedli bezpieczne i ustatkowane życie.

Miłość jako choroba

2012-07-13
Delirium tu, Delirium tam... Czym się tak wszyscy zachwycają?", myślałam, przeglądając blogi i portale dla miłośników książek. Długo, naprawdę długo nie miałam z tą książką styczności, raz tylko chwyciłam ją w Empiku i pozachwycałam się okładką. Dopiero Znak ze swoją promocją „50% taniej" wstrzelił się w dziesiątkę i tym oto sposobem stałam się właścicielką owej tajemniczej książki.

Gdy uczucia się nie liczą

2012-07-03
Lauren Olivier to piękna młoda kobieta. Od dziecka miała do czynienia z literaturą, ponieważ jej rodzice właśnie literaturę wykładają. Już jako mała dziewczynka była bardzo kreatywna - wymyślała historie, przebierała się, rysowała i malowała. Nieco później jej hobby stało się pisanie amatorskich sequeli ulubionych książek. Zapewne w ten właśnie sposób wyrobiła sobie własny styl, który możemy obecnie podziwiać w jej powieściach. W Polsce znana jest głównie z pozycji "7 razy dziś" (cudem powstrzymałam się od kupna!) oraz, oczywiście, bardzo intensywnie reklamowanego ostatnio "Delirium".

Lobotomia uczuć

2012-06-12
Słyszeliście kiedyś o lobotomii? Jest to mrożący krew w żyłach zabieg, który w skrócie polega na poszatkowaniu płatu czołowego mózgu. W założeniu zabieg ten miał leczyć zaburzenia psychiczne, a w efekcie redukował procesy emocjonalne, pozbawiał pamięci oraz tożsamości. Reasumując: pacjent stawał się „warzywem", apatyczną kukiełką pozbawioną świadomości ze śladową ilością emocji w duszy.

Gdy miłość jest chorobą...

2012-05-07
„Delirium" to jedna z tych książek, które wciągają czytelnika bezpowrotnie i nie pozwalają mu się oderwać, choćby na chwilę. Tak też było ze mną. Powieść ta pochłonęła mnie całkowicie i chociaż skończyłam ją wczoraj, to myślę o niej bez przerwy, czekając z utęsknieniem na kolejną część trylogii, napisanej przez autorkę, dotąd mi nieznaną - Lauren Oliver.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.