Droga wojownika. Opowieści o twórcy GROM-u generale Sławomirze Petelickim zebrał Andrzej Wojtas - Andrzej Wojtas | okładka
Znak literanova

Droga wojownika. Opowieści o twórcy GROM-u generale Sławomirze Petelickim zebrał Andrzej Wojtas Andrzej Wojtas

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2013-06-03

ISBN: 978-83-240-2403-2
EAN: 9788324024032
Opracowanie graficzne: Magdalena Zawadzka
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 144X205
Cena katalogowa: 36,90 zł

36,90 zł 16,61 zł

Produkt niedostępny

Opis

Twierdził, że Pan Bóg nie lubi tchórzy

Jego uścisk dłoni był niczym imadło, a spojrzenie niebieskich oczu przeszywało na wylot.
Twierdził, że Pan Bóg nie lubi tchórzy.
Stworzył GROM – jednostkę wojskową, która należy do najlepszych sił specjalnych na świecie.

Generał Sławomir Petelicki – wojownik, dowódca, legenda.

Dżentelmen ceniący sobie honor i łobuz z szelmowskim uśmiechem. Uwielbiany dowódca, który bezgranicznie ufał swoim żołnierzom i rogata dusza, której bezkompromisowość robiła mu wrogów.

Droga wojownika to zbiór opowieści o człowieku, który dał Polakom powód do dumy w postaci GROM-u. Generała Petelickiego wspominają ludzie, którzy zetknęli się z nim na różnych etapach jego życia: szkolni koledzy, oficerowie wywiadu, twórcy służb specjalnych, dziennikarze i przede wszystkim towarzysze broni. Komandosi, którzy razem z nim budowali GROM i ci, którzy potem mieli szczęście służyć pod jego rozkazami. Żołnierze, na których odcisnął swoje piętno i scalił w oddział niczym palce zaciskają się w pięść.

Zbigniew Brzeziński, były doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego

Znałem generała Petelickiego i mam wielki szacunek dla jego inicjatywy stworzenia GROM-u. Na jego zaproszenie odwiedziłem oddział i byłem zachwycony tym, co mi pokazano. Kiedy pracowałem dla amerykańskiego rządu, do moich obowiązków należało śledzenie rozwoju podobnych jednostek amerykańskich (które zresztą, jak powiedział mi generał Petelicki, stanowiły bezpośrednią inspirację dla jego własnego przedsięwzięcia). Uderzyło mnie wtedy podobieństwo dotyczące treningu i wysokich wymagań wobec młodych ludzi, poszukujących wyzwań i pragnących służyć swojej ojczyźnie na pierwszej linii.

Michael Sulick, były oficer CIA i szef National Clandestine Service CIA

Dla wielu Amerykanów Sławomir Petelicki symbolizował sobą Polskę – dumny patriota, mimo niepomyślności zawsze pełny nadziei na lepszą przyszłość. Jego dziedzictwo i osiągnięcia powinny być inspiracją dla wszystkich Polaków.

Aldwin Wight, były dowódca SAS

Generał Sławomir Petelicki był odważnym i przedsiębiorczym oficerem, który miał charakter, wizję i moc, aby w czasach transformacji i niepokoju, wbrew wszelkim przeciwnościom, stworzyć GROM. Miał zdolności, jakich jego kraj bardzo potrzebował. Jest ledwie kilku wojskowych, którzy mogą o sobie powiedzieć, że byli twórcami takiego oddziału. Był wspaniałym przyjacielem i wspaniałym Polakiem!

About ”Droga wojownika”

Tomasz Mika, rzecznik GROM (cz. 1)

Tomasz Mika, rzecznik GROM (cz. 2)

Operator GROM wspomina generała Petelickiego

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Więcej niż pomnik

2014-04-10
W ostatnich latach ukazało się kilka książek o GROM-ie i jego twórcy gen. Sławomirze Petelickim. Każda z nich powielała znane fakty, ale też wnosiła nowe elementy do naszej wiedzy o Generale i jego Jednostce.

Wspomnienia o współczesnym Kmicicu

2013-06-18
GROM. Polska duma. Legenda. Elita. Tajemnica. Sławomir Petelicki - człowiek, który GROM powołał do życia i ukształtował. I w zasadzie tyle o nim powszechnie w Polsce wiemy. Tyle ja wiedziałem, zanim przeczytałem „Drogę wojownika". Książka składa się z krótkich wspomnień osób, które w różny sposób i na różnych poziomach znały Sławomira Petelickiego. Przyjaciół, współpracowników, podwładnych. Nie są to bynajmniej tylko peany. Wyłania się obraz niejednoznaczny - chyba najlepiej ilustruje go użyte przez autora książki porównanie osoby Petelickiego do Kmicica - tyle w nim było dobrego, co i złego. I chyba w tym miejscu należy już po prostu odesłać do książki, bo aby samemu wyrobić sobie zdanie o tym człowieku, najlepiej poznać opinie tych, którzy go znali osobiście.

Droga Wojownika - najkrótsza refleksja

2013-05-13
Sławomir Petelicki stał się legendą za życia. Dzięki jego wizji i niezłomności, jednostka GROM znalazła się w światowej elicie i stała się powodem do narodowej dumy.
Znam Andrzeja od wielu lat dlatego wiem, jak bardzo ważna jest dla niego sprawa bezpieczeństwa i obronności Rzeczpospolitej Polskiej, a w tym kontekście rola jednostki GROM.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.