Dziennik watykański. Serce Kościoła katolickiego od kuchni: władza, ludzie, polityka - John Thavis  | okładka
Znak

Dziennik watykański. Serce Kościoła katolickiego od kuchni: władza, ludzie, polityka John Thavis

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-01-26

ISBN: 978-83-240-3275-4
EAN: 9788324032754
Opracowanie graficzne: Katarzyna Ewa Legendź
Tytuł oryginalny: The Vatican Diaries
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Znak
Format: 144x205
Cena katalogowa: 36,90 zł

36,90 zł 24,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Kulisy funkcjonowania Centrum Zarządzania Kościołem

John Thavis od trzydziestu lat przygląda się mechanizmom działania Watykanu i kurii rzymskiej. W swojej dziennikarskiej karierze odbył niezliczoną ilość nieformalnych rozmów i zakulisowych spotkań z prominentnymi przedstawicielami Stolicy Apostolskiej. Wiedzę czerpie z samego źródła. W „Dzienniku watykańskim” odsłania przed czytelnikami prawdę o centralnej instytucji Kościoła katolickiego. Udowadnia, że rzeczywistość niewiele ma wspólnego z medialnymi doniesieniami, choć bywa równie sensacyjna.

„Niniejsza książka jest dokumentem, nie wytworem wyobraźni. Wydarzenia w niej opisane naprawdę miały miejsce. […] Wszystkie postaci, bardziej i mniej znaczące, są prawdziwe. I chociaż niektóre historie mogą się wydawać lekko surrealistyczne, zapewniam, że żadna nie zrodziła się w mojej wyobraźni – całość stanowi rzetelną kronikę pewnego wycinka czasów na tym najdziwniejszym ze światów.

(fragment wstępu)

Stacja7.pl

Nowoczesne papiestwo

Z Johnem Thavisem, watykanistą, rozmawia Anna Artymia

->Przeczytaj na Stacja7.pl

O autorze i książce

O watykańskiej biurokracji, decyzjach Jana Pawła II i Benedykta XVI, chorobie Jana Pawła II

Jak pokazany jest Jan Paweł II w książce ”Dziennik watykański”

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Kawał dobrego dziennikarstwa

2016-07-06
Dosłownie - kawał dobrego dziennikarstwa. Jest to książka niesamowicie wciągająca, którą czyta się jednym tchem. A jednocześnie - autorowi daleko jest do poszukiwania rozgłosu, nie naciąga, nie sili się na wyolbrzymianie czy to wydarzeń,m czy to własnej roli i tego, czego był świadkiem. Po prostu rzetelnie to opisuje - uchylając rąbka tajemnicy o tym, jak wyglądały papieskie pielgrzymki czy poszczególne wydarzenia związane z kolejnymi papieżami z perspektywy jego czyli wieloletniego dziennikarza, relacjonującego te sprawy światu. Wiele ciekawych niuansów, bardzo ciekawie opisanych. Na pewno zaciekawi każdego, kto interesuje się choć trochę tym, co się dzieje w Kościele. Dawno tak szybko nie "wciągnąłem" żadnego tytułu :)

Struktury działania Watykanu

2015-02-24
Dziennik watykański" niejednokrotnie szokuje, bo ukazuje struktury działania Watykańskiej biurokracji, ale nie poprzez analizę jej polityki, a obserwując zachowania pracowników Stolicy Apostolskiej. Dawno nie czytałam tak świetnie napisanej (jak powieść sensacyjna) książki o dworze papieskim, która szczerze opisałaby relacje, zależności i walkę o władzę kurii rzymskiej. Godna polecenia.

Jak funkcjonuje Watykan?

2015-02-24
John Thavis po wielu latach przyglądania się zasadom działania postanowił opisać, jak naprawdę funkcjonuje Watykan. Nie robi tego jednak w sposób, do którego jesteśmy przyzwyczajeni w tego typu publikacjach. Nie opiera się na oficjalnych dokumentach, oświadczeniach itp.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.