Dziewczęta z Auschwitz Głosy ocalonych kobiet - Sylwia Winnik | okładka
Muza

Dziewczęta z Auschwitz Głosy ocalonych kobiet Sylwia Winnik

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-287-0837-2
EAN: 9788328708372
Liczba stron: 304
Format: 165x240mm
Cena katalogowa: 49,90 zł

49,90 zł 29,69 zł

Oszczędzasz 20,21 zł
-41 %
Zamówienie wyślemy 2020-09-21

 Witaj szkoło!

 

 

Opis

Przejmujące wspomnienia dwunastu kobiet, które przeżyły piekło niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Książka jest efektem rozmów autorki z każdą z bohaterek.
Leokadia Rowińska do obozu trafiła w trzecim miesiącu ciąży. Wspomina, jak okrutnie traktowane były kobiety oczekujące potomstwa. Ireneusz, bo takie imię nadała swojemu synkowi, stał się najmłodszą ofiarą Marszu Śmierci. Pochowała go w pudełku po makaronie.
Zofia Wareluk urodziła się w Auschwitz. Swoją smutną historię opowiada na podstawie wspomnień matki. Poród Zosi odbierała Stanisława Leszczyńska.
Urszula Koperska do obozu trafiła jako 8-letnie dziecko. Opowiada o głodzie, tęsknocie i strachu. Jej wspomnienia to historia każdego dziecka w Auschwitz. W baraku, w którym się znajdowała, więzień artysta, rysował dzieciom na ścianie obrazki, które przetrwały do dziś.
Wiesława Gołąbek w obozie przebywała prawie trzy lata. W tym samym baraku co ona znalazła się Seweryna Szmaglewska. Pisarka wspomina 16-letnią Wiesię w swojej książce Dymy nad Birkenau.
Walentyna Nikodem była w Auschwitz świadkiem wielu bestialskich poczynań esesmanek. To ona pod koniec wojny spotkała jedną z najokrutniejszych morderczyń i doprowadziła do jej egzekucji.
To tylko niektóre z historii, ale każda z nich zasługuje na pamięć.
Sylwia Winnik z domu Grochala, ukończyła dziennikarstwo we Wrocławiu. Interesuje się historią, szczególnie II wojny światowej. Jest autorką bloga Czas na Książki. W 2015 roku została wybrana przez czytelników magazynu Fanbook Książkowym Blogerem Roku. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem Literackiego Festiwalu Czas na Książki. Jej pasją są książki i góry.

Facebook autorki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

To straszne Auschwitz

2019-03-18
Zawsze mam problem ze zrecenzowaniem literatury o tej tematyce. Trudno powiedzieć, że książka była dobra; bo jest straszna. Trudno dobrać słowa tak, aby uszanować życie pokrzywdzonych osób. Bardzo smutne. Powiem jedno: kupcie tę pozycję.

Dziewczęta z Auschwitz Głosy ocalonych kobiet

2019-03-18
To straszne, że pomimo tego, że te kobiety przetrwały i opuściły obóz zagłady on już na zawsze zostanie w ich głowach i sercach. Trzeba czytać taką literaturę- nie dopuścić, aby historia się powtórzyła. Genialnie napisana historia choć o bardzo trudnej tematyce.

.

2019-03-18
Bez dwóch zdań- poznanie historii tych kobiet to obowiązek każdego człowieka.

Dziewczęta z Auschwitz Głosy ocalonych kobiet

2019-03-18
Pozycja obowiązkowa nie tylko dla historyków. Od dłuższego czasu zagłębiam się w tematykę koszmarnych obozów koncentracyjnych. Jest to temat rzeka- niemożliwy do wyczerpania- tyle historii ilu więźniów. Każda jednak tak samo brutalna i przekraczająca ludzkie wyobrażenia. Polecam.

Godne polecenia

2019-03-18
Dwanaście kobiet, które przeżyły piekło Auschwitz. Są to opowiadania, które chwytają za serce. Niezrozumiały tragizm. Straszna codzienność. Historie, które są niewyobrażalne-strach, ból i cierpienie. Warto przeczytać.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.