Dziewczyna, która pływała z delfinami - Sabina Berman  | okładka
Znak

Dziewczyna, która pływała z delfinami Sabina Berman

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2011-06-13

ISBN: 978-83-240-1766-9
EAN: 9788324017669
Opracowanie graficzne: Paweł Panczakiewicz / PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN
Tytuł oryginalny: La mujer que buceo dentro del corazon del mundo
Liczba stron: 232
Wydawnictwo: Znak
Format: 136x205
Cena katalogowa: 29,90 zł
Tłumaczenie: Małgorzata Moś

29,90 zł 20,33 zł

Produkt niedostępny

Opis

Opowieść na miarę bestsellerowego Forresta Gumpa!

Poznajcie Karen, niezwykłą dziewczynę, która zaskakuje wszystkich oryginalnym spojrzeniem na świat. Karen przez wiele lat nic nie mówi, nie czyta, chodzi własnymi drogami. Nie wie, co to znaczy smutek, radość czy miłość. Dla wielu jest „dzikim dzieckiem”, które najlepiej się czuje, nurkując z delfinami. Aby żyć wśród ludzi, musi jednak nauczyć się najtrudniejszego - kochać.

Sabina Berman stworzyła kobiecą wersję Forresta Gumpa, lekką i zabawną opowieść, równie zaskakującą jak „pudełko czekoladek”. Przekonaj się, jak wiele może się zmienić, gdy pozostajemy wierni sobie. Kiedy zdanie innych przestaje mieć znaczenie. Kiedy sami wiemy, co jest dla nas najważniejsze.        

Jolanta Fraszyńska czyta fragment ”Dziewczyny, która pływała z delfinami”

O bohaterce książki

Jak można scharakteryzować Karen

O pochwale indywidualizmu

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Przybliża nam świat bardzo niedostępny

2012-09-06
Autyzm to choroba, która ogranicza człowiekowi świat. Odbiera mu zdolności komunikacyjne, zamyka w sferze własnych wyobrażeń. Takie też było życie Karen zanim odnalazła ją ciotka. Nieokiełznana dziewczyna mieszkająca w piwnicy. Przestraszona, jedząca piasek. Czy ktokolwiek mógł przypuszczać, że ten odludek pewnego dnia stanie się kimś ważnym? Kimś, kto wywoła niemałe zamieszanie w wielu szanowanych kręgach?

Świat z perspektywy kogoś wyjątkowego

2011-11-18
"Dziewczyna, która pływała z delfinami" autorstwa Sabiny Berman to książka, obok której nie można przejść obojętnie. Przy ogromie pozytywnych recenzji, jakie otrzymała, znalazła miejsce w mojej pamięci i nie wyobrażałam sobie, aby ją pominąć podczas wypożyczania książek z biblioteki. Teraz wiem, że w mojej pamięci zostanie jeszcze na długo, bo o głównej bohaterce po prostu nie da się zapomnieć.

Jak walczyć o marzenia

2011-07-14
„Dziewczyna, która pływała z delfinami" autorstwa Sabiny Berman przeczytałam już ponad tydzień temu, jednak do dziś nie znalazłam właściwych słów, aby opisać odczucia, które targały mną podczas lektury i jeszcze jakiś czas po jej zakończeniu. Główną bohaterką a zarazem narratorem „Dziewczyny, która pływała z delfinami" jest Karen. Panna Zdolna Inaczej.

Blisko ludzi i daleko od nich

2011-07-13
Sabina Berman to autorka scenariuszy filmowych i teatralnych nominowana do Oscara. ,,Dziewczyna, która pływa z delfinami" jest jej debiutem powieściowym, który narobił sporo zamieszania w literackim świecie. Książka została sprzedana do dwudziestu krajów. Pokochałam tę książkę, gdy przeczytałam parę pierwszych rozdziałów.

Inne spojrzenie na świat

2011-07-13
Drażni mnie porównywanie nowej książki do już istniejących i uznanych dzieł literatury. Bo najczęściej te świeżynki albo nie dorastają do pięt tym książkom do których są porównywane albo traktują o czymś zupełnie innym. I oto mam przed sobą najnowszą nowość wydawnictwa Znak - książkę Sabiny Berman "Dziewczyna, która pływała z delfinami", która jest reklamowana jako "Opowieść na miarę bestsellerowego Forresta Gumpa" i której okładka również do okładki owego F.G. nawiązuje (pamiętacie zdjęcie Toma Hanksa siedzącego na ławeczce na okładce książki o Gumpie). Jak jest z tym porównaniem w wypadku tej konkretnie książki?

Z innej perspektywy

2011-07-13
Ludzie różnią się od siebie wzrostem, kolorem włosów, skóry, jedni mają piegi inni zielone oczy, ale to tylko zewnętrzne cechy, ważniejsze różnice kryją się głębiej. Czasem są mało zauważalne, umykają pośród wyćwiczonych i powtarzalnych odruchowo zachowań. Jesteśmy do siebie podobni, widzimy swoje odbicie w innych ludziach i wszystko jest mniej lub bardziej przewidywalne, wiemy jak zareagować na gniew, radość i obojętność ze strony otoczenia. Jak się jednak zachować gdy spotykamy kogoś kto odróżnia się od tego wszystkiego co uznajemy za normę? Kto jest dla siebie mikro i makro światem, a nas nie zauważa? A może wszystko, co widzimy, to tylko nasze odczucia, nie mające z rzeczywistością nic wspólnego, bo stosujemy porównania, które nie oddają nawet w części tego, kim człowiek jest?

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.