Euforia - Lily King | okładka
Rebis

Euforia Lily King

Oprawa: Skórzana
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-04-27

ISBN: 978-83-781-8863-6
EAN: 9788378188636
Tytuł oryginalny: Euphoria
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Rebis
Format: 135x215mm
Cena katalogowa: 32,90 zł
Tłumaczenie: Ewa Ledóchowicz
Rok wydania: 2016

32,90 zł 19,69 zł

Produkt niedostępny

Opis

Międzynarodowy bestseller!

Akcja rozgrywa się w latach 30. XX wieku. Jest to opowieść o fascynującej historii trójki młodych, ale już znanych antropologów – Margaret Mead oraz dwóch mężczyzn jej życia – osadzona w egzotycznym i parnym świecie Nowej Gwinei. Wartka narracja, prowadzona z punktu widzenia kilku bohaterów, pełna jest poezji.

Dowcip. Intryga.

Niewygodne fakty z życia głównych postaci oraz trudna do zrozumienia kultura, w której sie otaczają. Portretując osobowość słynnej antropolożki, ujawnia, jak badając i analizując innego, człowiek odkrywa w pierwszej kolejności – siebie.
Euforia plasuje się w rzędzie obok dzieł Conrada i Barbary Kingslover: podejmuje temat kolonizacyjna kultury Zachodu. Czytelnik otrzymuje książkę intensywnie pobudzającą intelektualnie, głęboko poruszającą w uniwersalnym sensie.

Laureatka prestiżowej nagrody KIRKUS PRIZE!
Jedna z 10 najlepszych książek roku 2014 - The New York Times Book Review.
Powieść Lily King znajduje się na liście amazon.com 100 najczęściej czytanych książek roku 2014.

Recnenzja książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

EUFORA

2019-07-12
Niesamowite jest to, iż na początku myślałam, ze książka opowiada po prostu o antropologii, pochodzeniu... Po zagłębieniu się w treść okazuje się jednak, ze lektura skupia się tak naprawdę na ludziach! I to świadczy o ponadczasowości lektury i geniuszu autora! Uniwersalne wartości i ineteligentna narracja. Polecam nawet wymagającym :)

"Euforia"-polecam

2019-07-12
Początkowo mnie nudziła. Jednak im dalej w las, tym więcej drzew i książka wciągnęła mnie totalnie :)
Jest to opowieść oparta na faktach.  Historia trójki młodych antropologów: Margaret Mead i dwóch mężczyzn jej życia w trakcie prowadzonych badań w Nowej Gwinei.Jest to ciekawa historia, z wielobarwnymi bohateram. Znalazło się też miejsce na miłość.  Z pozoru prosta historia badań nad kulturą ludów, z czasem staje się pełna uczuć i emocji. Czyta się z przyjemnością. Bardzo dobra książka!

Euforia

2019-07-12
Książke przed wszystkim traktuje o rywalizacji, ale też o miłości do ludzi i tym, że czasem nie da się ich zrozumieć. Uważam, że ostatecznie utwór jest smutny, nawet bardzo smutny. Mówi o miłości, sławie, ale jednak wszysko kończy się dość przykro... :( Mimo wszystko, książkę powinien przeczytac każd, ponieważ nie bez przyczyny otrzymała tak wiele nominacji, chodzi mi tutaj m.in. o uznaniu jako jedna z 10 najlepszych książek roku 2014 - The New York Times Book Review oraz o tym, że powieść Lily King znajduje się na liście amazon.com 100 najczęściej czytanych książek roku 2014. Polecam!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.