Filozofia kosmologii Wprowadzenie - Michał Heller | okładka
Copernicus Center Press

Filozofia kosmologii Wprowadzenie Michał Heller

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-788-6020-4
EAN: 9788378860204
Liczba stron: 176
Format: 125x195mm
Cena katalogowa: 29,90 zł

29,90 zł 15,48 zł

Oszczędzasz 14,42 zł
-48 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

 Bezpieczne zakupy

Opis

Książka, w której autor oprowadza czytelnika po trudnych tematach filozoficznych, które od samego początku towarzyszyły kosmologii, aż do momentu, gdy stała się ona dojrzałą nauką empiryczną. Autor nakreśla następstwa problemów kosmologicznych, a także ich rozwiązania, nad którymi pracowali najwięksi i najwybitniejsi fizycy XX wieku.

„Filozofia kosmologii” to pierwszy, polski tytuł, który łączy ze sobą problematykę dwóch pozornie odległych dyscyplin- filozofii i kosmologii. Sam autor stwierdza, że ten związek jest nieunikniony:
„tam, gdzie w grę wchodzi wszechświat, trudno na bok odłożyć swoje filozoficzne upodobania lub uprzedzenia”.

Czy wielki wybuch był początkiem rozszerzania się świata? Czy takie zjawisko faktycznie istnieje? Czy wszechświat jest układem izolowanym i czy można go tak nazywać? Dlaczego nocne niebo nie świeci jednostajnym blaskiem?

Autor podejmuje wielką próbę odpowiedzenia na te i wiele więcej pytań.

Ks. prof. zw. dr hab. Michał Heller urodził się w 1936 roku w Tarnowie. Jest profesorem nauk teologicznych, a przede wszystkim specjalizujący się w filozofii przyrody, fizyce, kosmologii relatywistycznej. Ponadto skupia również swoją uwagę nad związkiem pomiędzy nauką i religią. Heller jako jedyny Polak otrzymał Nagrodę Templetona. Jest także pomysłodawcą, fundatorem i dyrektorem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie.

Fanpage autora na portalu Facebook

Wykład ks. prof. Michała Hellera

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Filozofia kosmologii

2019-08-27
To książka z grupy tych, które po prostu trzeba przeczytać w ciągu swojego życia. Jest wspaniałą nauką, której należy poświęcić czas. Napisana przez wbitnego polskiego uczonego. Jeśli wahasz się czy kupić- zapewniam Cię, że warto!

Filozofia kosmologii WPROWADZENIE

2019-08-27

Zdarzały się dość trudne terminy jak dla mnie. Choć szczerze przyznam, że jest to raczej spowodowane jedynie moimi brakami w wiedzy z fizyki. Całość książki, zgodnie z tytułowym "wprowadzeniem", jest łatwo przyswajalna. Każdy może po ten tytuł sięgnąć i na pewno wyniesie z niej wartościową wiedzę. To informacje od niezwykłego uczonego. Warto czytać takie książki pomiędzy stertą kryminałów i romansów. Trzeba poszerzać swoją wiedzę w każdym zakresie.

Serdecznie polecam. To nie jest książka tylko dla osób obcujących z tą tematyką. To wprowadzenie i zgadzam się z tym tytułem. 

Świetna książka

2019-08-27

Niezwykły człowiek, którego wykładów można słuchać bez granic, a ksiązki czytać bez opamiętania. Od prof. Hellera czuć niesamowicie pozytywną energię. Mówi do słuchaczy w bardzo mądry, spokojny, a zarazem dosadny sposób. Tak, że naprawdę można wiele wynieść z takiej nauki.

Gorąco polecam nie tylko fanom fizyki. To coś więcej niż książka naukowa. To podróż po kosmosie :)

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.