Ilustrowana teoria wszystkiego - Stephen Hawking | okładka
Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-03-22

ISBN: 978-83-778-5874-5
EAN: 9788377858745
Tytuł oryginalny: The Illustrated Theory of Everything
Liczba stron: 136
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Format: 190x250mm
Cena katalogowa: 49,90 zł
Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Rok wydania: 2016

49,90 zł 38,36 zł

Produkt niedostępny

Opis

HISTORIA WSZECHŚWIATA W PIGUŁCE

Stephen Hawking jest uważany za jeden z najznakomitszych umysłów współczesnego świata: jako znakomity fizyk teoretyk przyczynił się do ustalenia nowego poglądu na budowę wszechświata i materię, która go wypełnia. Ilustrowana teoria wszystkiego składa się z siedmiu wykładów, w których autor wyjaśnia historię znanego nam wszechświata. Wykłady są znakomitym odbiciem nie tylko jego niezwykłej inteligencji, ale również charakterystycznego poczucia humoru.

Hawking zaczyna od historii naszych poglądów kosmologicznych, od twierdzenia Arystotelesa, że Ziemia jest kulą, do odkrycia Hubble'a - ponad dwa tysiące lat później - że wszechświat się rozszerza. To stanowi dla niego punkt wyjścia w wyprawie do granic współczesnej fizyki - omawia teorie powstania wszechświata (m.in. teorię wielkiego wybuchu), czarne dziury i naturę czasoprzestrzeni.
Na zakończenie rozważa pytania, na które fizycy jeszcze nie znają odpowiedzi - jak połączyć teorie opisujące różne zjawiska w jedną, ogólną "jednolitą teorię wszystkiego". "Jeśli poznamy odpowiedź na to pytanie - twierdzi Stephen Hawking - będzie to największy triumf ludzkiego rozumu."

Inne książki z tej kategorii

36,90 zł

14,39 zł

Tylko na znak.com.pl

54,99 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Historia Wszechświata, czyli nowa książka Stephena Hawkinga

2016-03-18
Stephen Hawking to jeden z najpopularniejszych na świecie i rozpoznawalnych w mediach naukowców. Jest również jednym z największych fizyków teoretyków. Jego dorobek naukowy z fizyki, astrofizyki i kosmologii jest imponujący i na zawsze zmienił oblicze nauki. W osiągnięciu sukcesu nie przeszkodziła mu choroba (Stephen Hawking cierpi na stwardnienie zanikowe boczne), ani problemy związane z prowadzeniem studiów (związane z kontrowersyjnością niektórych z jego twierdzeń).

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.