Jutro - John Marsden  | okładka
Znak literanova

Jutro John Marsden

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2011-04-04

ISBN: 978-83-240-1628-0
EAN: 9788324016280
Tytuł oryginalny: Tomorrow, When The War Began
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: A5
Cena katalogowa: 31,90 zł
Tłumaczenie: Anna Gralak

31,90 zł 21,69 zł

Produkt niedostępny

Opis

Nie ma już żadnych zasad

Mam na imię Ellie. Kilka dni temu wybraliśmy się w siedem osób na wyprawę do samego Piekła. Tak nazywa się niedostępne miejsce w górach. Wycieczka była próbą naszej przyjaźni. Niektórych z nas połączyło nawet coś więcej. Szczęśliwi wróciliśmy do domu. Ale to był powrót do piekła. Znaleźliśmy martwe zwierzęta, a nasi rodzice i wszyscy mieszkańcy miasta zniknęli. Okazało się, że naszego świata już nie ma.
Że nie ma już żadnych zasad.
A jutro musimy stworzyć własne. 

Jutro to pierwsza z siedmiu części serii.
Na podstawie książki powstał film Tomorrow, When the War Began.

 

Norman Davies o książce

”Czy historyk może polecać lekturę fikcji historycznej albo powieści futurologicznej? Może, jeśli są dobrze napisane, dają radość lektury i jeśli niosą w sobie jakąś prawdę o ludziach i społeczeństwach. Jutro spełnia wszystkie te warunki. Mam nadzieję, że ta powieść zachęci do czytania tysiące młodych ludzi”

Agnieszka Wolny-Hamkało o książce

JUTRO. Kiedy zaczęła się wojna.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Pesymistyczna wizja przyszłości

2012-07-19
Większość z nas zastanawiała się na pewno, co przyniesie nam przyszłość? Co będzie za 5, 10, 15 lat? Jak będzie wyglądało nasze życie bądź jak potoczą się losy naszych bliskich? Jednak zadając sobie te pytania prawdopodobnie nikt nie zastanawia się, co byłoby gdyby jutro miało nigdy nie nadejść? Albo jak wyglądałoby nasze życie, gdyby wszyscy nasi bliscy zniknęli, a my zostalibyśmy sami na świecie? I chociaż jest to bardzo pesymistyczna wizja przyszłości to, czy aby na pewno nie realna? To pytanie na pewno zada sobie każdy z nas po przeczytaniu książki pt. „Jutro" Johna Marsdena.

Marsden zaskakuje

2011-12-16
Zaintrygowały mnie nie tylko pozytywne opinie i oceny tej książki, ale również stwierdzenie, iż okazała się ona być światowym bestsellerem. Także opis z okładki wydaje się być interesujący, a już na pewno niecodzienny. Spodziewałam się po nim utworu z elementami fantastyki. Opowieść o wojnie? Już sobie wyobrażałam tajemnicze porwania ludzi, nadprzyrodzone zdolności, siły, życie pozaziemskie itd. Tymczasem Marsden zaskakuje czytelnika i pisze o wojnie w świecie rzeczywistym. O inwazji obcych wojsk na Australię.

Opowieść o przyjaźni

2011-12-01
Przyszłość, odległa, nieznana i niepewna. Jedni z nas wyznają zasadę carpe diem i nie zwracają uwagi na to, co może się wydarzyć, inni zaś planują każdą nadchodzącą chwilę. Mimo wszystko myślę, że przez głowy nas wszystkich od czasu do czasu przechodzi myśl o tym, czy jutro przyniesie nam lepszy, czy gorszy czas. Nigdy zaś nie możemy być tego pewni w stu procentach, gdyż jedna chwila może diametralnie zmienić nasze życie, lub nam je zabrać. Mówi o tym Pismo Święte -'' Czuwaj, gdyż nie znasz dnia, ani godziny".

Szybka lekcja dorastania

2011-07-13
Droga Espi! Powiedz mi, proszę, co byś zrobiła, gdybyś pewnego dnia wyjechała na urlop, po czym wróciłabyś do domu i nie byłoby w nim nikogo? Gdyby się nagle okazało, że świat który znasz, już nie istnieje. Już nie jest bezpieczny. Że nie ma nic. Że rodzina, którą zostawiłaś, zniknęła, nie ma prądu, nie działają telefony, samochodów na ulicy brak, zwierzęta zdechły? Co byś zrobiła? Jakbyś się zachowała? Książka „Jutro" autorstwa John'a Marsden'a jest właśnie o tym.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.