Klasa - Dominik W. Rettinger | okładka
Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2014-06-16

ISBN: 978-83-7515-311-8
EAN: 9788375153118
Opracowanie graficzne: Eliza Luty
Liczba stron: 544
Wydawnictwo: Otwarte
Format: 136 x 205 mm
Cena katalogowa: 36,90 zł

36,90 zł 24,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Kiedy po latach kontaktuje się z tobą kumpel z klasy, może to oznaczać tylko jedno – kłopoty

Skatowany w Warszawie przez nieznanych sprawców prezes amerykańskiej korporacji dzwoni do byłego kolegi z klasy, znanego radiowca. Wybiera jedyny numer, jaki zna – do audycji na żywo. Dziennikarz zostaje wplątany w grę, w której stawką jest kilkaset milionów dolarów, życie wielu osób i polska racja stanu. Rozwiązanie zagadki zaszyfrowane jest na bilecie do metra. Kto złamie kod? Tylko ktoś z klasy.

Akcja jak z najlepszych amerykańskich filmów.
Tajemnica, której wyjaśnienie zszokuje każdego.
Fakty, o których nikt w Polsce głośno nie mówi.

Nie ma układu. Są układy.

Agnieszka Holland

Nie zgadzam się ze spiskową wizją świata, którą prezentuje w swej powieści Dominik W. Rettinger, ale trzeba powiedzieć, że umie on opowiadać! Nie mogłam się oderwać.

gen. Roman Polko

Czy rzeczywiście mamy w Polsce złoża cennego surowca, o którego wydobycie bije się biznes, służby i międzynarodowa mafia, opłacając sprzedajnych polityków? Wbrew pozorom, to bardziej realne niż się nam wydaje.

Marcin Ciszewski

Ta książka ma wszystko, co trzeba: pomysłowo skrojonych bohaterów, rozbudowaną fabułę i tajemnicę, której nie powstydziliby się mistrzowie gatunku. I do tego gorzkie, bardzo gorzkie realia.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Klasa bez granic....

2014-06-30
Woooow! Tak pokrótce brzmi moja opinia o tej książce. Ostatnio, tak się zaczytałam w książkach Mariusza Zielke, tak niesamowicie odniesionych do polskiej rzeczywistości i realnych aż do bólu. "Klasa" jest mega ciekawa i przerażająca.

Takie prawdziwe!

2014-06-26
Klasa, nie ma układu są układy!

Przed chwilą skończyłam czytać książkę. I muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem.

Jej główni bohaterowie, Karol Siennicki - oficer kontrwywiadu i dziennikarz radiowy Adam Wierzbicki są kolegami ze szkoły. Wraz z kilkoma innymi osobami tworzyli kiedyś grupę przyjaciół. Należał do niej również Piotr Lasota, aktualnie prezes fundacji East Fund.

Zatrważające tempo

2014-06-18
To, co najbardziej uderzyło mnie, kiedy czytałam tę powieść to tempo akcji. Choć książka ma 600 stron, to uciekają one w mgnieniu oka. W przypadku gatunku sensacyjnego to ogromny plus, bo przecież wykluczoną powinna być nuda. Uważam, że autor rewelacyjnie sprostał zadaniu gatunkowemu i dostarczeniu czytelnikom rozrywki, której przecież oczekują. Czuję się usatysfakcjonowana i z pewnością sięgnę po kolejną, o ile się ukaże, książkę autorstwa Dominika W. Rettingera.

Powieść jak film

2014-06-18
Bardzo byłem ciekaw, jak scenarzysta poradzi sobie z sensacyjną fabułą i czy jej zwyczajnie nie przerysuje. Owszem, w ,,Klasie" jest wiele plastycznie opisanych sytuacji, co sprawia, że miejscami ma się wrażenie jakby oglądało się film, a nie czytało książkę. Płynnie przechodzące po sobie sceny dają uczucie ciągłości, a intryga wciąga od pierwszych stron. ,,Klasa" to kawał dobrej roboty, w której widać nie tylko talent autora do budowania scen, ale też wielką umiejętność operowania słowem. Słowem: klasa.

Niepokojąca

2014-06-17
Ilekroć ostatnio zerkałem do książek sensacyjnych napisanych przez polskich autorów, zniesmaczyła mnie tendencja do amerykanizacji nazw własnych, imion i produktów w książkach występujących. W ,,Klasie" Rettingera nic podobnego nie ma miejsca. Czuć, że akcja dzieje się w Polsce takiej, jaką znamy i kochamy lub nienawidzimy. Pełnej układów, układzików, powiązań i barier nie do przejścia. Pełnej przekrętów i prostactwa. I choć w rzeczywistości to nic miłego, czyta się o tym rewelacyjnie.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.