Kosmos - Carl Sagan | okładka
Zysk i S-ka

Kosmos Carl Sagan

Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-08-29

ISBN: 978-83-778-5882-0
EAN: 9788377858820
Tytuł oryginalny: Cosmos
Liczba stron: 456
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Format: 140x210mm
Cena katalogowa: 59,00 zł
Tłumaczenie: Maria Duch, Bronisław Rudak
Rok wydania: 2016

59,00 zł 42,29 zł

Oszczędzasz 16,71 zł
-28 %
Zamówienie wyślemy 2019-12-13

Opis

Historia o długiej i odkrywczej podróży ludzkości

Prowokacyjne pytania autora łączące naukę i filozofię w jedno rozumowanie zapewniają kompleksowy przegląd wiedzy naukowej z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
Kosmos to opowieść o podróży, która wiele odkrywa i ujawnia, a także o tych, którzy znacząco przyczynili się do obecnego wyglądu współczesnej nauki. Carl Sagan spogląda na Ziemię z kosmicznej perspektywy odkrywając, iż przypomina ona błękitny klejnot zamieszkały przez istoty dopiero co poznające sens jedności ze światem. Jasność wyrażania sprawiła, że autor prezentuje zagadnienia naukowe w sposób niezwykle zrozumiały i klarowny, a jednocześnie ekscytujący.

W książce przeczytamy między innymi i działalności starożytnej Biblioteki Aleksandryjskiej, pochodzeniu materii, gwiazd, planet i życia. Zgłębimy teorię ewolucji i opowieści o misjach sond kosmicznych, odkrycia dotyczące życia poza Ziemią, a także dowiemy się jak można porozumiewać się z istotami zamieszkującymi inne planety.

Carl Sagan jest astronomem, który jednym okiem wpatruje się w gwiazdy, a drugie ma skierowane ku historii, natomiast jego umysł jest głęboko zanurzony w problemach kondycji człowieka jako gatunku”.
„Newsday”

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Profil autora w serwisie Instagram

Wywiad z autorem

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Inny świat

2019-08-29
Otwarłam książkę i znalazłam się w innym świecie. Świecie pełnym magii, świecie który od zawsze mnie fascynował. Wszak kosmos, nadprzyrodzone istoty, wyprawy i badania kosmiczne to mimo rozwoju technologii wciąż jedna wielka zagadka. Gdy patrzę w niebo często uświadamiam sobie jak mała jestem w porównaniu z tym, co rozciąga się nade mną. „Kosmos" to pozycja, która pomimo tego, że ma już swoje lata, jest wciąż aktualna. Owszem, część danych się zmieniła i nadal zmienia, nie o to jednak chodzi. Chodzi o przekaz, całokształt. Znakomite kompendium wiedzy.

Jasno i zrozumiale

2019-08-29
Moim zdaniem najlepsza książka popularno-naukowa. Jej główną zaletą jest język i styl pisania, które są bardzo przystępne i dzięki temu opisywane zagadnienia pozostają dla nas zrozumiałe. W większości książek naukowych język jest specjalistyczny i trudny dla przeciętnego Kowalskiego, dlatego też „Kosmos" ma u mnie ogromy plus za zrozumiały przekaz. Serdecznie polecam! :)

Fenomenalna

2019-08-29
Fenomenalna książka napisana przez fenomenalnego człowieka i naukowca. Świat potrzebuje ludzi, którzy mają pasję. Nie wystarczy jednak sama pasja, trzeba jeszcze chcieć ją rozwijać i nie ustawać w wysiłkach, by pasja nie wygasła. Ten człowiek miał to w sobie i to czuć. Owocem tego są znakomite książki, nagrody które otrzymywał i odkrycia, których dokonywał. Wielki człowiek, wielka książka.

Wszechświat w jednej książce

2016-09-19
„Nadajemy światu znaczenia przez odwagę naszych pytań i głębię naszych odpowiedzi." Ten cytat jest świetnym wprowadzeniem do krótkiej opowieści o Carlu Saganie. Ten niesamowity i fascynujący człowiek był amerykańskim astronomem, który z powodzeniem popularyzował skomplikowane teorie dotyczące astronomii, kosmosu i egzobiologii (dziedziny nauki zajmującej się powstaniem, ewolucją i przyszłością życia poza Ziemią).

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.