Kronika Wielkopolska -  | okładka
Universitas

Kronika Wielkopolska

Oprawa miękka
Wydanie: drugie
ISBN: 978-83-242-3132-4
EAN: 9788324231324
Liczba stron: 236
Format: 13.4x20.2
Cena katalogowa: 39,00 zł
Tłumaczenie: Kazimierz Abgarowicz

39,00 zł 24,22 zł

Produkt niedostępny

Opis

Kronika Wielkopolska to prawdziwe źródło wiedzy o średniowiecznej Polsce. Kronikarz wielkopolski zgromadził obszerny zbiór źródeł pisanych zaczynając od najdawniejszych, legendarnych czasów aż po teksty datowane na 1273 rok. Kronika rozpoczyna się prologiem, w którym autor zapowiada opis dziejów Polski ze szczególnym uwzględnieniem dokonań wojennych książąt wielkopolskich. Kronika zawier również wiele legend i opowieści dworskich oraz rycerskich. Autor dzieła podejmuje również próbę odtworzenia pierwotnych graniz ojczyzny, a także przedstawia swoją teorię odnośnie pochodzenia narodu polskiego.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Kronika Wielkopolska

2019-08-10
Warto mieć w swojej biblioteczce parę dzieł, które istotnie przyczyniły się do rozwoju polskiej historii. Pierwotne źródła pisane wydawane współcześnioe to rzadki widok, co niewątpliwie podnosi ich wartość. Zechęcam do nabycia takich dzieł a nuż rozwinie się w kimś pasja do historii.

Pozycja obowiązkowa dla każdego historyka

2019-08-10
Interesuje się historią, a głównie lubię poszerzac swoją wiedzę z początków funkcjonowania państwa polskiego. Uważam, że zarówno dla mnie jak i dla osób, których interesuje podobna tematyka Kronika Wielkopolska jest jednym z podstawowych dzieł. Jej największą zaletą jest oczywiście fakt, że składa się ona z oryginalnych, pierwotnych źródeł pisanych, które są rzeczą bezcenną dla każdego historyka!

Niesamowite

2019-08-10
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, iż ta kronika jest bezcennym dziełem historycznym, na podstawie którego naukowcy mogą odtworzyć średniowieczne dzieje Polski. Do tej pory treść i interpretacja poszczególnych tekstów jest przedmiotem wielu sporów i polemik pomiędzy uczonymi. Uważam, że mamy ogromny przywilej żyjąc w czasach, w których dostęp do informacji jest tak swobodny.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.