Mindware. Narzędzia skutecznego myślenia - Nisbett Richard E. | okładka
Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-04-27

ISBN: 978-83-648-4650-2
EAN: 9788364846502
Tytuł oryginalny: Mindware: Tools for Smart Thinking
Liczba stron: 320
Format: 165x235mm
Cena katalogowa: 49,90 zł
Tłumaczenie: Agnieszka Nowak-Młynikowska

49,90 zł 29,51 zł

Oszczędzasz 20,39 zł
-41 %
Wyślemy w ciągu 24h
Książki od 3,90 zł!
Książki od 3,90 zł!

Opis

„Myślicielem, który wywarł na mnie największy wpływ, jest psycholog Richard Nisbett. To jemu zawdzięczam swój sposób widzenia świata”
Malcolm Gladwell, New York Times Book Review


W książce Mindware światowej sławy psycholog Richard Nisbett przedstawia nam wiele idei naukowych i filozoficznych, które można stosować w życiu codziennym. Autor przedstawiea te idee w jasny i przystępny sposób, a ponadto oferuje nam zestaw narzędzi, które pozwolą nam lepiej myśleć i podejmować mądrzejsze decyzje.

Richard Nisbett od wielu lat bada i popularyzuje ważne zagadnienia związane z rozwiązywaniem problemów, takie jak prawo wielkich liczb, regresja statystyczna, analiza kosztów i korzyści, koszty utopione i koszty utraconych możliwości, oraz przyczynowość i korelacja. Poszukuje odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób można uczyć innych efektywnego wykorzystywania tej wiedzy w życiu codziennym. W swojej przełomowej książce pokazuje, że kurs akademicki w danej dziedzinie – takiej jak statystyka czy ekonomia – często bywa mniej skuteczny niż kilkunastominutowe szkolenie w analizowaniu codziennych sytuacji.

Autor książki pokazuje, jak przeformułować często występujące problemy w taki sposób, aby można było do nich zastosować owe potężne pojęcia naukowe i statystyczne, za pomocą pouczającego i praktycznego przewodnika. Przewodnika, który stanowi wskazówkę dla rozumienia najpotężniejszych narzędzi, które można z łatwością wykorzystywać, aby podejmować lepsze decyzje zawodowe, biznesowe i osobiste.


„Zła wiadomość jest taka, że nasze intuicyjne sposoby myślenia o świecie są błędne. Dobra wiadomość jest taka, że nietrudno je poprawić. Na całym świecie nikt nie zna się na tym lepiej niż wybitny psycholog Richard Nisbett, który poświęcił swoje życie zrozumieniu ułomności ludzkiego umysłu i poszukiwaniu sposobów, w jakie można im zaradzić. Ta książka powinna być lekturą obowiązkową na każdym uniwersytecie”
Daniel Gilbert, autor książki Na tropie szczęścia

„Oto kwintesencja mądrości pochodzącej z badań psychologicznych XX i XXI, zawarta w jednej znakomitej książce – abyś mógł z niej czerpać nieskończone korzyści! Dzięki tej lekturze wykonasz ogromny krok ku podejmowaniu lepszych decyzji życiowych”.
Carol Dweck, autorka książki Nowa psychologia sukcesu

„Dzięki Mindware staniesz się lepszym myślicielem, inwestorem, rodzicem, konsumentem i liderem. Na każdej stronie czekają Cię nowe zachwyty i zaskoczenia. Wszystkie kraje powinny zrezygnować z roku lub dwóch lat edukacji matematycznej, a w zamian nałożyć na wszystkich obywateli obowiązek przeczytania tej książki”.
Jonathan Haidt, autor książki Prawy umysł. Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka

„Profesor psychologii Richard Nisbett po raz kolejny czyni trudny temat zaskakująco przystępnym dzięki błyskotliwej analizie często spotykanych błędów w myśleniu (takich jak mylenie korelacji z przyczynowością). (…) Po przeczytaniu tej książki większość czytelników będzie dużo lepiej rozumieć, dlaczego popełnia te lub inne błędy, a może także – jak ich unikać”
Publishers Weekly

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Promocja książki w serwisie Instagram

Spotkanie z Autorem

Inni klienci sprawdzali również

19,90 zł

44,90 zł

30,53 zł

36,90 zł

24,99 zł

W czepku urodzone - Weronika Nawara | mała okładka
-32 %

W czepku urodzone

Weronika Nawara

6.5 / 10 (506 ocen)

39,90 zł

26,99 zł

69,99 zł

47,59 zł

Leczenie przez jedzenie - Neal D. Barnard | mała okładka
-32 %

Leczenie przez jedzenie

Neal D. Barnard

6.2 / 10 (5 ocen)

42,99 zł

29,23 zł

Inne książki z tej kategorii

29,90 zł

20,33 zł

Przepis na zdrowie - Julita Bator | mała okładka
-33 %

Przepis na zdrowie

Julita Bator

7.1 / 10 (10 ocen)

39,99 zł

26,99 zł

39,99 zł

26,99 zł

39,99 zł

26,99 zł

39,99 zł

26,99 zł

39,99 zł

26,99 zł

59,99 zł

40,79 zł

Bestseller

44,99 zł

30,59 zł

Nowość
Improwizuj - Isaacs Emma | mała okładka
-32 %

Improwizuj

Emma Isaacs

7.5 / 10 (2 oceny)

44,99 zł

30,59 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Mindware. Narzędzia skutecznego myślenia

2019-08-19

„Mindware. Narzędzia skutecznego myślenia" są zdecydowanie niezbędną lekturą dla każdego, kto chce doskonalić swoje umiejętności krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji.
W całej książce Nisbett wykazuje wielką siłę, biorąc wszystkie poruszające głowy tematy ze swojego profesjonalnego doświadczenia, takie jak statystyki i ekonomia, i dzieli je na zrozumiałe i możliwe do powiązania formy, które można produktywnie wykorzystać w życiu codziennym.

Ogólnie rzecz biorąc, powiedziałbym, że Mindware jest niezbędną lekturą dla wszystkich, ponieważ zawiera wiedzę i narzędzia przydatne dla każdego, kto chce prowadzić inteligentne, dochodowe i satysfakcjonujące życie.

Świetne zasady

2019-08-19
Książka na pewno daje do myślenia. Lubię bardzo pozycje o takiej tematyce, tutaj jednak dostrzegam więcej kwestii związanych z naukami behawioralnymi niż neuronauką. Pojawiają się więc kwestie, których nie widziałam nigdy w innych książkach. Jest tu wiele dobrych zasad, które mogą pomóc skuteczniej myśleć. Zdecydowanie polecam tą książkę.

 

Ciekawa pozycja

2019-08-19
Przeczytanie tej książki zajęło mi trochę czasu. Jestem zdumiony, jak łatwo popełniać błędy w myśleniu, rozumowaniu i podejmowaniu decyzji. W książce znajdziemy wiele pomysłów, które podpowiedzą nam w jaki sposób możemy lepiej rozumować. Łatwo nas oszukać przez reklamy, sposób ich budowy i użyte słowa. Podobał mi się również sposób, w jaki sposób Autor rozpoznał wpływ naszego myślenia, zanim dał narzędzia do lepszego myślenia.
Najbardziej podobał mi się rozdział dotyczący analizy kosztów i korzyści oraz niechęci do strat. Byłem również bardzo zainteresowany jego sekcją o tym, jak Chińczycy myślą inaczej niż ludzie z Zachodu. Nigdy nie sądziłem, że to prawda, ale jednak.
Ta książka to nie najłatwiejsza pozycja do czytania, jednak uważam, że warto.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.