Mitologia słowiańska - Bobrowski Jakub, Wrona Mateusz | okładka
Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-757-6325-6
EAN: 9788375763256
Liczba stron: 160
Format: 165x235mm
Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 25,47 zł

Produkt niedostępny

Opis

W fascynujący świat wierzeń pradawnych Słowian zabiorą Was: Jakub Bobrowski i Mateusz Wrona. Autorzy w interesujący i ekcytujący dla wyobraźni sposób pokazują profile pradawnych herosów, bogów oraz postaci z demonologii słowiańskiej. Opierają się przy tym na teraźniejszych opracowaniach naukowych z dziedziny językoznawstwa, religioznawstwa, jak również historii.

Publikacja ta to zbiór fabularnych opowiadań, który jest odzwierciedleniem treści słowiańskich mitów, w których imiona bóstw i demonów, ich atrybuty i zachowania oraz inne historyczne składniki zawartych w nich tekstów są zgodne z wiedzą naukową.

Inni klienci sprawdzali również

Eichmann w Jerozolimie. Rzecz o banalności zła - Hannah Arendt  | mała okładka
-32 %

Eichmann w Jerozolimie

Hannah Arendt

7.7 / 10 (392 ocen)

34,90 zł

23,73 zł

39,90 zł

26,99 zł

Dziewczyny z Syberii - Anna Herbich | mała okładka
-32 %

Dziewczyny z Syberii

Anna Herbich

8.1 / 10 (2012 ocen)

44,90 zł

30,53 zł

W słusznej sprawie - Danielle Steel | mała okładka
-32 %

W słusznej sprawie

Danielle Steel

7.2 / 10 (37 ocen)

39,90 zł

26,99 zł

Tylko na znak.com.pl

39,99 zł

17,99 zł

Nowość

49,99 zł

33,99 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Lektura obowiązkowa!

2019-09-02
W końcu komuś udało sięgnąć się do korzeni mitologii słowiańskiej i napisać książkę, która nam je przybliża. Jestem bardzo wdzięczny autorom i pełen podziwy dla ich pracy. Książka zawiera piękne, bajkowe opowieści będące wstępem do opracowań naukowych. Czyta się ją bardzo łatwo i przyjemnie i co najważniejsze można się wiele dowiedzieć odnośnie naszych przodków i kultury. Każdy z nas powinien ją przeczytać. Sława!

Interesująca pozycja

2019-09-02
Mitologia słowiańska zainteresowała mnie bardziej podczas czytania ,,Wiedźmina'', nie ukrywam, że wcześniej na ten temat nie miałam żadnego pojęcia. Trochę smutne to jest, że w szkołach uczymy się o mitologiach greckich czy rzymskich, a mity będące częścią naszej kultury są pomijane... ,,Mitologia słowiańska'' jest podzielona na trzy części, a każdy rozdział posiada minimalistyczne ilustracje. Ich wiedza została zebrana w fabularnych opowiadań, co jest łatwiejsze na pewno dla czytelnika i ma ciekawszą formę. Podczas czytania przenosimy się w czasie do okresu, w którym ludzie żyli w zgodzie z naturą.
Z przyjemnością sięgnę po inne pozycje tych autorów.

Jesteśmy Słowianami

2019-01-24
Mitologia słowiańska jest genialną lekturą! Początek książki zajmuje oczywiscie powstanie świata, czyli perypetie Peruna i Welesa - bogów od których się zaczęło. Ów początek wydał mi się nieco nudny, a przyczyną takowego spostrzeżenia była lektura mitologii greckiej i rzymskiej. Te czytaliśmy w różnej ilości od klas najmłodszych i te właśnie przysłoniły niesłusznie mitologię słowiańską. Miałam potężne braki w tej tematyce, co uważam za wielką stratę. Błędny system edukacji każe dzieciom i młodzieży czytać obce, kosztem swojego. Każdy jednak błąd ma swoją podstawę. Tutaj wiedzę o kulturze słowiańskiej, o obrzędowości tępił i tępi nadal kościół.
Część II/III poświęcona jest deskrypcji poszczególnych biesów, czyli demonów. I tutaj czytelnik przepada! Opowieści o duchach domu, południcy, wąpierzu, wiedźmach, strzydze i dalej, biesach wodnych, powietrznych i leśnych są rewelacyjne! Przenoszą bezwiednie w tamte czasy. Pochłaniają, przyprawiając o gęsią skórkę. Bawią, straszą, smucą, ale ciekawią i wzmażają apetyt na więcej. Część III Junacy, to opowieści snute ustami starca, który zgromadziwszy przy blasku i cieple ognia zaciekawione dziatki, wyposażał owe w wiedzę o tym jak było dawniej. I tak, opowiadał o dwóch wielkich i zacnych wojach, rudowłosym kupcu, Samonie i synu Północy, Niklocie, którzy to walczyli o możliwość sprawowania obrządków ku czci starych bogów, przychylnych ludziom. Walczyli oczywiście z zakonem chrześcijańskim. Cudną treść przeplatają takież ilustracje. Oczywiście POLECAM! Moje 10/10!

 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.