Moje życie z Mozartem - Eric-Emmanuel Schmitt  | okładka
Znak literanova

Moje życie z Mozartem Eric-Emmanuel Schmitt

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2008-05-08

ISBN: 978-83-240-0985-5
EAN: 9788324009855
Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski
Tytuł oryginalny: Ma Vie avec Mozart
Liczba stron: 160
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 124 x 195 mm
Cena katalogowa: 29,00 zł
Tłumaczenie: Jan Maria Kłoczowski

Inne wydania

Oprawa twarda

więcej

29,00 zł 19,72 zł

Produkt niedostępny

Opis

To być może najbardziej osobista z książek Schmitta

Listy, które Eric-Emmanuel Schmitt pisze do Mozarta, to właściwie quasi-autobiografia pisarza - zapis jego młodzieńczych fascynacji oraz intelektualnych i artystycznych wyborów. To opowieść o muzyce, miłości, rozczarowaniach, ale też chwilach olśnień, radości i sukcesach. Być może najbardziej osobista z książek Schmitta, który odsłania w niej nieco ze swojej prywatności i dzieli się z czytelnikami swoją ulubioną muzyką.
Do książki dołączona jest płyta z wybranymi przez autora fragmentami utworów Mozarta, fragmentami, które odegrały ważną rolę w życiu Schmitta.

Eric-Emmanuel Schmitt - polski profil

Polecamy polski profil autora na profilu społecznościowym Facebook--> zobacz

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Moje życie z Mozartem

2019-02-02
Mam w swojej biblioteczce książki z podkreśleniami, uwagami i dopiskami dobrej przyjaciółki. Zaglądając do nich widzę nie tylko treść podaną przez autora, ale również emocje i myśli ważnego dla mnie czytelnika. Mam ich tam oboje.

Pomysł wydania razem z muzyczną płytą bardzo osobistej książki zawierającej wyimaginowane listy Schmitta do Mozarta jest doskonały. Listy to znaczące zdarzenia z życia autora - i to od jego młodości - które nierozerwalnie związały się z konkretnymi utworami Mozarta. Maleńki tomik można przeczytać błyskawicznie. Jednak możliwość wsłuchania się w muzykę wspartą wyznaniami Schmitta sporo zmienia.

Pamiętam jak bardzo przeszkadzał mi brak wiedzy muzycznej w odbiorze i smakowaniu DOKTORA FAUSTUSA Tomasza Manna. Tu nie ma podobnego problemu.

Słowa książki są znacznie jaśniejsze. Emocja autora bardziej czytelne. Muzyka przestaje być anonimowym tłem, nabiera osobistego charakteru, wyrazistości, mocy i głębi. I jest najzwyczajniej piękniejsza. I chociaż książka skończona już dawno to płyta nadal tkwi w odtwarzaczu.
Słucham jej.
I są tam obaj.
Eric Emmanuel Schmitt i Wolfgang Amadeusz Mozart.
Razem.
https://cyganblog.wordpress.com/2016/12/30/moje-zycie-z-mozartem/

Prawdziwe, proste, ale nie banalne

2011-03-11
Sięgnęłam po tę książkę nie dlatego, że skusiło mnie nazwisko autora. Jedynym powodem, dla którego to zrobiłam, był jej tytuł. Tytuł, który mnie zafascynował podobnie jak sam Mozart i jego muzyka. Zaciekawiło mnie, jak znany pisarz wyrazi słowami coś, co dla mnie zawsze pozostawało w sferze uczuć i myśli. Miałam też nadzieję na porównanie moich własnych odczuć z odczuciami autora - na dobry początek połączyło nas uwielbienie do twórczości Mozarta.

Z miłości do muzyki

2010-05-04
Piętnastoletni chłopiec, jak większość nastolatków w jego wieku, ma dość życia, boi się, że nie jest w stanie sobie z nim poradzić. Postanawia więc popełnić samobójstwo. Skrupulatnie je planuje, obmyśla jak ma wyglądać, a gdy już, już prawie ma dojść do tego strasznego zdarzenia, zrządzenie losu sprawia, że trafia do opery, gdzie ma okazję usłyszeć utwór Mozarta. I właśnie ta jedna chwila zmienia całe jego życie.

Słowa jak muzyka

2010-04-27
Czytając listy Schmitta do Mozarta ma się wrażenie, że zawarte tam słowa są muzyką dla naszych uszu. Wrażenie to dodatkowo potęguje możliwość słuchania dołączonej do książki płyty cd z utworami tytułowego kompozytora (świetny pomysł). Schmitt uświadamia nam tymi tekstami przede wszystkim jedną ważną rzecz: nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo różne osoby mają wpływ na nasze życie.

Terapia poprzez piękno

2009-12-01
Powieść „Moje życie z Mozartem" powstała w formie listów autora do kompozytora pisanych na przestrzeni lat. Nie jest to korespondencja jednostronna - Eric Emmanuel Schmitt przemawia słowami, Mozart dźwiękami.

Pisząc listy do Mozarta

2008-09-30
Ze wszystkich książek Erica-Emmanuela Schmitta, jakie przeczytałem, „Moje życie z Mozartem" okazało się lekturą najbardziej zaskakującą. Autor przyzwyczaił swoich czytelników do tego, że czas spędzony przy jego książkach mija przede wszystkim przyjemnie. I choć są to książki niezbyt skomplikowane, to jednak niepozbawione przy tym pewnego uroku.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.