Jakub Wojtaszczyk

Jakub Wojtaszczyk urodził się w 17 marca 1986 roku. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego Wojtaszczyk rozpoczął studia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, na wydziale Kulturoznawstwa. Jakub Wojtaszczyk to absolwent Gender Studies UAM. Prywatnie jest wielbicielem filmów Woodi’ego Allena i twórczości absurdu, a także kontrastu. Po ukończeniu studiów Wojtaszczyk związał się zawodowo z jednymi z najpopularniejszych tygodników kulturalnych, publikując swoje artykuły w „Wakacie”, w „Czasie kultury” i „Lampie”. To tylko jedne z nielicznych czasopism, które podjęły z nim współpracę.

Jakub Wojtaszczyk- powieści o trudnych relacjach międzyludzkich


Wyjątkowo udanym debiutem literackim Jakuba Wojtaszczyk jest jego książka pod tytułem „Portret trumienny”. To niezwykła historia, w której główny bohater Aleks uświadamia sobie, że osoby, z którymi żyje pod wspólnym dachem, są dla niego zupełnie obcymi ludźmi. Wojtaszczyk na kartach swojej powieści przedstawia trudne relacje rodzinne. Wykorzystuje do tego znane zabiegi literackie w postaci autoanalizy, a także dużej dawki ironii i realistycznego opisu barwnych postaci. W dorobku literackim Jakuba Wojtaszczyka znajduje się także książka pod tytułem „Kiedy zdarza się przemoc. Lubię patrzeć”, a także „Dlaczego nikt nie wspomina psów z Titanica?”. Warto nadmienić także o interesującej pozycji tego autora, którą jest „Słońce narodu”.

Twórczość skierowana do młodego pokolenia


Twórczość Jakuba Wojtaszczyka to połączenie wielu konwencji literackich, a także zabawa słowem pisanym. Autor posługuje się wielobarwnymi, skomplikowanymi postaciami, które kreuje na podstawie własnych i cudzych obserwacji. W świecie literackim przedstawionym przez Wojtaszczyka główni bohaterowie muszą mierzyć się ze skomplikowanymi, a nierzadko bardzo traumatycznymi doświadczeniami, a ich życie jest skomplikowane oraz wymaga podejmowania trudnych wyborów. Powieści Wojtaszczyka to literatura skierowana do młodego pokolenia Polaków, pragnących znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób pozbyć się obciążającego ich bagażu doświadczeń, wyniesionych z dzieciństwa i okresu młodości.

Lista książek: Jakub Wojtaszczyk

24,75 zł 24,75 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna