Nie zaczęło się od ciebie Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces - Mark Wolynn | okładka
Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: drugie
ISBN: 978-83-825-2061-3
EAN: 9788382520613
Tytuł oryginalny: It didn't start with you
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Czarna Owca
Format: 135x205mm
Cena detaliczna: 39,99 zł
Tłumaczenie: Maria Reimann

39,99 zł

Produkt niedostępny

39,99 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką


Opis

Nie zaczęło się od ciebie
Mark Wolynn
Depresja, zaburzenia lękowe, chroniczny ból czy obsesje nie zawsze muszą być efektem wydarzeń, których doświadczyliśmy osobiście. Ich korzenie czasem sięgają czasu naszych rodziców, dziadków, a nawet pradziadków. Badania dowodzą, że traumatyczne doświadczenia mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Niniejsza książka czerpie z wniosków czołowych ekspertów zajmujących się zagadnieniem zespołu stresu pourazowego, m.in. Rachel Yehudy i Bessera van der Kolka. Nawet jeśli osoba, która doświadczyła traumy, od dawna nie żyje, albo historia tego doświadczenia została zapomniana lub przemilczana – ślady emocjonalne tego zdarzenia mogą wciąż pozostać żywe. Często są głęboko ukryte, zakodowane w genach i języku i mogą odgrywać znacznie większą rolę, niż do tej pory przypuszczano.


Mark Wolynn – terapeuta z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Jest pionierem w badaniach nad dziedziczoną traumą. Prowadził zajęcia na wielu prestiżowych uczelniach, m.in. na Uniwersytecie w Pittsburgu, The New York Open Center i The California Institute of Integral Studies, a także w wielu klinikach, szpitalach i ośrodkach szkoleniowych. Jego artykuły publikowane były m.in. w „Psych Central”, a wiersze w „New Yorkerze”.
""Nie zaczęło się od ciebie"" to głęboko poruszająca i intrygująca analiza wpływu dziedziczonych traum na nasze życie. Autor, Mark Wolynn, wykorzystuje swoje bogate doświadczenie terapeutyczne i najnowsze badania w dziedzinie genetyki, psychologii i neurobiologii, aby zrozumieć mechanizmy przekazywania traumy z pokolenia na pokolenie.

Wolynn zgłębia zagadnienie zespołu stresu pourazowego, inspirując się pracami czołowych ekspertów w tej dziedzinie, jak Rachel Yehudy i Bessera van der Kolka. Ta eksploracja prowadzi go do zaskakujących odkryć, takich jak fakt, że nawet jeśli osoba, która doświadczyła traumy, od dawna nie żyje, a na temat jej doświadczenia zapanowało milczenie lub zostało ono zapomniane, to emocjonalne ślady tego zdarzenia mogą wciąż pozostawać żywe.

Autor twierdzi, że te ślady są często głęboko zakodowane w naszych genach i języku, co może prowadzić do różnego rodzaju problemów, takich jak depresja, zaburzenia lękowe, chroniczny ból czy obsesje. Wolynn wykazuje, że te dziedziczone traumy mogą odgrywać znacznie większą rolę w naszym życiu, niż dotychczas przypuszczano.

Jego prace, zarówno naukowe, jak i poetyckie, uzyskały szerokie uznanie. Artykuły publikował w tak prestiżowych mediach, jak ""Psych Central"", a jego wiersze znalazły się w ""New Yorkerze"". Jego unikalne podejście do dziedziczenia traumy przyniosło mu międzynarodowe uznanie, a zajęcia prowadzone przez niego na uniwersytetach i w ośrodkach szkoleniowych na całym świecie cieszą się ogromną popularnością.

""Nie zaczęło się od ciebie"" to niezwykle ważna książka dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, jak przeszłe traumy mogą wpływać na ich obecne życie i jak można rozpocząć proces uzdrawiania.

Inni klienci sprawdzali również

Wiedźmin 3. Krew elfów - Andrzej Sapkowski | mała okładka
-26 %

Wiedźmin 3. Krew elfów

Andrzej Sapkowski

8.2 / 10 (41446 ocen)

34,58 zł 34,57 zł - najniższa cena 47,00 zł - cena detaliczna

9,00 zł 9,00 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

Polak-katolik po przejściach - Stanisław Obirek | mała okładka
-41 %

Polak-katolik po przejściach

Stanisław Obirek

29,21 zł 31,21 zł - najniższa cena 49,90 zł - cena detaliczna

Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo - Lucyna Olejniczak | mała okładka
-38 %

Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo

Lucyna Olejniczak

7.8 / 10 (238 ocen)

26,65 zł 26,65 zł - najniższa cena 43,00 zł - cena detaliczna

Oto jest Nowy Jork - Miroslav Šašek | mała okładka
-40 %

Oto jest Nowy Jork

Miroslav Šašek

21,03 zł 21,03 zł - najniższa cena 34,90 zł - cena detaliczna

29,13 zł 29,13 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Niezwykle rozwojowa pozycja!

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2023-09-20

"Niezwykła podróż do wnętrza ludzkiej psychiki" - tak można by określić tę książkę. Autor, Mark Wolynn, skupia się na wpływie dziedziczonej traumy na nasze życie. Książka ta jest zarówno dla profesjonalistów w dziedzinie psychologii, jak i dla osób, które chcą zrozumieć siebie i swoje relacje z innymi. Książka oscyluje wokół tematów psychologicznych, rozowjowowych, podnoszących samoświadomość i wpływająych na samorozwój, tłumaczy zjawisko traumy, dziedziczenia i wyjaśnia, ze wiele zachowań, które posiadamy, to w zasadzie naleciałość po poprzednich pokoleniach.

Niezwykle odkrywcza i przynosząca ulgę! 

Odkrywanie Genealogii Traumy

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2023-09-13
Książka zmusza do refleksji i analizy własnego życia w kontekście doświadczeń przodków. Kluczowe dla zrozumienia siebie.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Zapisz się do Newslettera

zyskaj darmową dostawę

na każde zamówienie od 89 zł

i odbierz pakiet zakładek z serii

Art Ladies za 1 zł

Regulamin akcji >>