Nieznośna lekkość bytu. - Milan Kundera | okładka
W.A.B.

Nieznośna lekkość bytu. Milan Kundera

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2019-10-16

ISBN: 978-83-280-7335-7
EAN: 9788328073357
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: W.A.B.
Format: 135x202 mm
Cena katalogowa: 44,99 zł

44,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Nieznośna lekkość bytu to najsłynniejsza powiesć Milana Kundery, uznawana za arcydzieło światowej literatury.

Książka została wydana po raz pierwszy w 1984 roku, a następnie została przeniesiona na ekran z Danielem Day-Lewisem i Juliette Binoche w rolach głównych. To piękna opowieść o lekarzu i jego kochankach, która jednocześnie porusza wiele kwestii istotnych dla samego pisarza. Najważniejsza z nich to przypadek jako czynnik determinujący ludzkie losy. Miłość to przypadek i tak samo przypadkiem możemy nazwać to, że zakochujemy się właśnie w tej, a nie innej osobie. Przypadek decyduje o naszej przyszłości, zawodzie, a także tym jakimi ludźmi się otaczamy. A w państwie totalitarnym czynnik losowy staje się tym bardziej paradoksalny, im bardziej wszechwładny ustrój stara się go wyeliminować i narzucić obywatelom sztuczne ograniczenia.

Fanpage autora w serwisie Facebook

 

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Ulubieniec lata

2019-10-25
Nie zawiodłam się. Książkę pochłonęłam w dwa dni na urlopie i od tamtej pory ciągle o niej myślę. Książka świetna, cudowna, nic tylko polecać!

Nieznośna lekkość bytu

2019-10-25

To genialna książka psychologiczna. Co prawda to pierwsza pozycja Milana Kundera, po którą sięgnęłam, ale jestem pewna, że jeszcze niejednokrotnie sięgnę po jego książki. Nieznośna lekkość bytu wydana jest przecudownie, a dodatkowo po jej przeczytaniu każda kolejna pozycja wydaje się być... nijaka. To pozycja, którą z dumą się chwalę i ustawiłam ją na honorowym miejsc moich ukochanych książek.
Polecam każdemu, z czystym sumieniem.

 M.

Niezapominalna

2019-10-25
To jedna z tych książek, o których się nie zapomina. Przeszywa duszę, myśli, na długo zostaje w pamięci. Dla mnie to definicja dobrej książki i cieszę się, że jakiś czas temu książka trafiła w moje ręce.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.