Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa Wersja ilustrowana - J.R.R. Tolkien | okładka
Zysk i S-ka

Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa Wersja ilustrowana J.J.R. Tolkien

Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2018-11-08

ISBN: 978-83-811-6484-9
EAN: 9788381164849
Tytuł oryginalny: Tales From The Perilous Realm
Liczba stron: 320
Format: 160x240mm
Cena katalogowa: 49,90 zł
Tłumaczenie: Sylwanowicz Agnieszka, Braiter Paulina, Frąc Cezary, Jagiełowicz Aleksandra, Sokołowski Krzysztof, K

49,90 zł 38,44 zł

Produkt niedostępny

Opis

,,Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa” jest niepowtarzalną książką, w której zebrane zostały cztery powieści Tolkiena: „Farmer Giles of Ham”, „Leaf autorstwa Niggle'a”, „Smitha z Wootton Major” i „Roverandom” oraz jedna książka wierszy „Przygody Toma Bombadila”. Żadna z tych pozycji nigdy wcześniej nie była publikowana. Niesamowite opowieści ze Śródziemia wzbogacone zostały dodatkowo o niesamowite ilustracje Alana Lee, zdobywcę Oscara.

W Niebezpiecznym Królestwie na nierozważnych czekają pułapki, a na zbyt śmiałych – więzienne lochy. Rozciąga się ono daleko wzdłuż i wszerz, w górę i w głąb i spotkać tu można najprzeróżniejsze artefakty i stwory: wszelkiego rodzaju ptactwo i zwierzęta, niezliczone gwiazdy i bezbrzeżne oceany, czarowne piękno i czyhającą zewsząd grozę, radość i smutki przeszywające jak ostrze miecza.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów Śródziemia. Mniej znane utwory Tolkiena są okazją, aby odbyć niezapomnianą podróż w świat pełen magii i czarów, gdzie spotkać można smoki, piaskowe czarownice, morskie potwory i hobbitów, rycerzy i krasnoludy. Ta niezwykła książka zawiera wszystkie klasyczne elementy prozy Tolkiena i zachwyci czytelników w każdym wieku.

Facebook

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Niepowtarzalne

2019-10-04
W ,,Opowieściach z Niebezpiecznego Królestwa" znajdziemy pięć opowieadać lub powieści autorstwa J. R. R. Tolkiena oraz jego bardzo znany wykład o bajkach. Jednak tylko jedno opowiadanie ma jakieś bezpośrednie powiązanie ze znanym nam wszystkim Śródziemiem („Przygody Toma Bombadila"). W pozostałych opowiadaniach zostają poruszane przeróżne tematy, jak np. opowiadanie o głęboko poruszających teologicznych konotacjach, które pierwotnie towarzyszyło wykładowi o bajkach; historia napisana przez Tolkiena, aby pocieszyć jednego z jego synów, który stracił psa-zabawkę na brzegu morza; tocząca się we wczesnej Wielkiej Brytanii opowieść, w której pojawia się trzaskający farmer, niedowidzący gigant i smok; piękna historia, którą zwykle interpretuje się jako potwierdzenie Tolkiena, że jego życie się kończy, a jego dary muszą zostać zwrócone lub przekazane innym. Wszystkie te historie wzbogacone zostały przez ilustracje Alana Lee, który, z tego co mi wiadomo, jest laureatem Nagrody Nobla. Te ołówkowe ilustracje zachwycają same w sobie, pozwalając czytelnikowi na nowo poznać historie z dodatkową przyjemnością i zachwytem.

Bez hobbitów też się da!

2019-10-04
W ,,Opowieściach" znajdziemy opowiadania, które różnią się od innych książek Tolkiena chociażby tym, że nie ma w nich hobbitów. A mimo to są świetne! Każda opowieść jest dobrze napisana, zredagowana i zilustrowana dzięki talentowi Alana Lee. Z przyjemnością wracam do tej książki.

Bomba!

2019-10-04
Zakochałam się w tych historiach, kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po tą książkę. Lektura okazała się być bardzo przyjemna, a cudownym bonusem są ilustracje, w których można się wręcz zakochać. Jedyne co mogło odrobinę zaburzyć mój zachwyt nad tą pozycją to dyskusja autora na temat baśni. Zdecydowanie wolę czytać coś a nie opinie o tym. Poza tym bomba! Mam 18 lat, ale myślę, że książka ma potencjał, aby spodobać się również młodszym i starszym czytelnikom.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.