Panika - Lauren Oliver | okładka
Otwarte

Panika Lauren Oliver

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-02-01

ISBN: 978-83-7515-385-9
EAN: 9788375153859
Liczba stron: 360
Wydawnictwo: Otwarte
Format: 136x205mm
Cena katalogowa: 36,90 zł

36,90 zł 24,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Czy masz odwagę poznać jej historię?

Heather zamknęła oczy i wzięła głęboki oddech.
Poczuła zapach Paniki.
Zapach lata.
Wyobraź sobie senne, pogrążone w beznadziei miasteczko.
Wyobraź sobie dziewczynę, która nie wierzy, że może ją spotkać coś dobrego.
Wyobraź sobie grę, w której każdy musi podjąć śmiertelne ryzyko, by wygrać wielką nagrodę – przepustkę do lepszego życia.

Ta gra to Panika. Nikt nie wie, kim są sędziowie, którzy wymyślają zadania i czuwają nad przebiegiem rywalizacji. Uczestnicy zostają zmuszeni do przesunięcia własnych granic, do wyjścia poza strefę bezpieczeństwa, do stawienia czoła najgłębszym lękom.
Dziewczyna ma na imię Heather. Od zawsze pogardzała grającymi w Panikę. Ale kiedy jej chłopak odchodzi do innej, pełna wściekłości, bólu i rozpaczy zmienia swoje podejście i decyduje się przystąpić do rywalizacji. Nigdy nie spodziewała się, że to zrobi. Aż do tego lata.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Świetna zabawa zamienia się w przeszywający strach - PANIKĘ

2016-08-18
Z czym zazwyczaj kojarzy Ci się zabawa? Beztroska, śmiech. A co jeśli w grę wchodzi pula dużych pieniędzy? Nagle wszystko staje się inne - poważne. Świetna zabawa zamienia się w przeszywający strach - PANIKĘ. Gra staję się rywalizacją, ludzkie życie traci na wartości, obowiązuje tylko kilka zasad. A czy ty jesteś w stanie stawić czoła Panice??

Jedni biorą w niej udział dla pieniędzy, inni z chęci poczucia adrenaliny ale wśród nich jest ona - Heather. Młoda, zagubiona dziewczyna, nie pragnąca brać udział w całej tej niedorzecznej grze. Jednak pod wpływem emocji spowodowanych zdradą postanawia dołączyć do pozostałych. Łamie wszystkie bariery i zasady w końcu potrzebuje tych pieniędzy dla siebie, dla Lilly. Dotychczas rozważna teraz ryzykuje własne życie za pieniądze, przechodzi zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną metamorfozę. Heather to bez warunkowo moja ulubiona postać wykreowana przez Oliver.

Sięgając po tą książkę miałam wrażenie, że to kolejna pozycja kierowana do nastolatek, przepełniona wieloma przelotnymi miłostkami, które zwyciężą mimo wszystko. Jednak nie, to pochłaniająca powieść gdzie wszystko odbywa się stopniowo. Czytelnik nie zostaje zasypany wieloma wydarzeniami lecz fabula rozwija się stopniowo co powoduje mimowolne zaciekawienie i brak możliwości oderwania się od książki. Porusza tematy złych kontaktów między dziećmi a rodzicami, przyjaźni, która przeradza się w miłość czy chęć wyrwania się z miasta jakim jest Carp. Panuje tu brak możliwości rozwijania się przez co wiele osób posiada status bezrobotnych a młodzi ludzie coraz częściej sięgają po używki.

Powieść została napisana lekkim językiem a więc jej odczyt nie sprawia żadnych trudności. Z wielką przyjemnością pochłonęłam ją w zaledwie kilka godzin. Mimo iż odstawiłam "Panikę"na półkę mam zamiar za jakiś czas po raz kolejny powrócić do świata Heather i jej przyjaciół. Moim zdaniem to najlepsza z dotychczasowych książek napisanych przez Lauren Oliver.
"Dziwne, że ludzie mogą się znać przez tyle lat i tak bardzo mylić się co do siebie."

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.