Patria - Fernando Aramburu | okładka
Sonia Draga

Patria Fernando Aramburu

Zintegrowana
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-811-0304-6
EAN: 9788381103046
Tytuł oryginalny: Patria
Liczba stron: 656
Format: 14.6x21.2
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Karolina Jaszecka

39,90 zł 24,20 zł

Produkt niedostępny

Opis

Powieść Fernando Aramburu to jedna z najważniejszych książek ostatniej dekady w Hiszpanii. To przerażająca opowieść o kilkudziesięciu ostatnich latach historii w kraju Basków – od połowy lat 80. do roku 2011. To historia opisana z perspektywy dwóch baskijskich rodzin. To historia pełna strachu, bezsilności i bezsilności wobec terroryzmu.

„Wnikliwy opis upadku moralne go wywołanego przemocą”.
Mario Vargas Llosa – „El País”

„Jeśli Chata wuja Toma stała się ostatecznym impulsem dla abolicjonizmu... Jeśli Jeden dzień Iwana Denisowicza uświadomił to, co się działo w ZSRR… To z Patrią powinno być podobnie, bo wstrząsa nasz ymi sumieniami. Nie możemy zapomnieć, że wszystko, co zostało w niej opisane, wydarzyło się naprawdę. I miało miejsce tutaj”.
Fernando Hernández – „Diario de Navarra”

„Aramburu stworzył niezwykły mural, potrzebny, by zrozumieć dziesiątki lat, podczas których w Kraju Basków przelewała się krew”.
Félix Teira – „El Periódico de Aragón”

Profil Autora w serwisie Facebook

Promocja książki na profilu Autrora w serwisie Instagram

 

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Niesamowita historia

2019-08-01
Była to bardzo długa powieść, ale wydaje mi się, że tak musiało być. W końcu chodzi w niej o dwudziesto-kilku letni związek między dwiema rodzinami baskijskimi. Syn z jednej rodzin zostaje zabójcą, a ojciec drugiej ofiarą... Powieść musi być długa, bo dotyka bolesnego tematu jakim jest przebaczenie. Książka zwraca również uwagę na rozczarowanie przemocą polityczną. Aramburu nie przywiązuje dużej uwagi do miejsc i wnętrz, jakie występują w powieści. Skupia się raczej na dialogach, jednak mi ta opcja bardzo odpowiadała. Mocne 8/10.

Patria

2019-08-01
W ciągu ostatnich kilku dni, podczas których czytałem książkę Aramburu odbyłem podróż w obie strony do hiszpańskiego kraju Basków.
Książka jest dobrze napisana, w interesujący i przyciągający czytelnika sposób. Historia obejmuje wszystkie aspekty tego, jak rodziny zostały dotknięte przebywaniem po jednej i drugiej stronie. Brakowało mi miejscami właściwej definicji postaci, ale poza tym książka mnie zachwyciła.
Uważam, że jak najwięcej osób powinno po nią sięgnąć!

Genialna, polecam!

2019-08-01
Autor zrobił rzecz niesamowitą! Dzięki niemu zrozumiałem jak wyglądało życie w tamtych czasach i jaki wpływ mogło mieć na ludzi. Jak wyglądało życie w małej wiosce, że miało własną dynamikę, a także jak życie może być ograniczone wbrew własnej woli. Tylko nieliczni są w stanie się z tym skonfrontować, a większość kończy na wygnaniu.
Świetna książka, nie mogłem zatrzymać się w nocy tylko czytałem ją dalej i dalej.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.