Pięcioro dzieci i coś - Edith Nesbit | okładka
Znak emotikon

Pięcioro dzieci i coś Edith Nesbit

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2013-01-21

ISBN: 978-83-240-1985-4
EAN: 9788324019854
Ilustracje: Maria Orłowska-Gabryś
Tytuł oryginalny: Five Children and It
Liczba stron: 368
Wydawnictwo: Znak emotikon
Format: 123x174
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Irena Tuwim

34,90 zł 23,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

Książka w której najważniejsza jest przyjaźń, dobro rodziny, wzajemna lojalność

Edith Nesbit to znakomita pisarka angielska, klasyk literatury dziecięcej, twórczyni nowoczesnej literatury fantastycznej, autorka słynnego cyklu, w skład którego wchodzą: Pięcioro dzieci i „coś”, Feniks i dywan oraz Historia amuletu.

Zwyczajne dzieci – Cyryl, Robert, Antea, Janeczka i Baranek, czyli ich najmłodszy brat, który nazywa się tak, bo kiedy pierwszy raz się odezwał, powiedział „mee!” – przeżywają niezwyczajne przygody za sprawą magicznych osób i przedmiotów. Dzieci mogą podróżować po całym świecie, a także do przyszłości i przeszłości. Zawsze jednak najważniejsze są dla nich przyjaźń, dobro rodziny, wzajemna lojalność.

Dodatkową wartością książki jest fantastyczny przekład Ireny Tuwim, świetnej pisarki dla dzieci i autorki słynnego tłumaczenia „Kubusia Puchatka” oraz przepiękne, utrzymane w stylu epoki rysunki Marii Orłowskiej-Gabryś.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Niesamowite przygody rodzeństwa

2014-04-09
Przy tej książce nie można się nudzić. Niezwykła pomysłowość głównych bohaterów sprawia, że czytając bez kłopotu uruchamiamy swoją wyobraźnię i wraz z Robertem, Cyrylem, Anteą, Janeczką, a czasem nawet z małym Barankiem udajemy się w niezwykłą podróż, której zakończenie nie raz bardzo nas zaskoczy...

Niesamowite przygody rodzeństwa

2013-03-19
Przy tej książce nie można się nudzić. Niezwykła pomysłowość głównych bohaterów sprawia, że czytając uruchamiamy swoją wyobraźnię i wraz z Robertem, Cyrylem, Anteą, Janeczką, a czasem nawet z małym Barankiem udajemy się w niezwykłą podróż, której zakończenie nieraz bardzo nas zaskoczy... Przygody rodzeństwa są niesamowite.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.