Pojedynek na słowa. Techniki erystyczne w publicznych sporach - Marek Kochan  | okładka
Znak

Pojedynek na słowa. Techniki erystyczne w publicznych sporach Marek Kochan

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2005-05-17

ISBN: 978-83-240-0565-9
EAN: 9788324005659
Opracowanie graficzne: Przemysław Dębowski
Liczba stron: 264
Wydawnictwo: Znak
Format: 145 × 204 mm
Cena katalogowa: 39,00 zł

39,00 zł 26,52 zł

Produkt niedostępny

Opis

W pojedynku na słowa nie wystarczy mieć rację. Kto nie umie obronić się przed demagogią - przegra!

Dlaczego niektórych rozmówców nigdy nie udaje się przyprzeć do muru? Co zrobić, kiedy w publicznej dyskusji znajdziesz się w sytuacji bez wyjścia? Dlaczego spory wygrywają nie zawsze ci, którzy mają bardziej przekonujące argumenty? Na czym polega gra tocząca się w telewizyjnych debatach? Erystyka, czyli sztuka słownego wygrywania sporów, może być niebezpieczną bronią. Jak wielką rolę odgrywa w naszym życiu, wiedzą menedżerowie, politycy, dziennikarze, PR-owcy, specjaliści od marketingu i wszyscy ci, których praca wiąże się ze słownymi potyczkami. Jednak znajomość tej sztuki walki na słowa potrzebna jest każdemu, bo przecież wszyscy powinniśmy umieć się bronić przed manipulacją. 

Książka Marka Kochana to podręcznik samoobrony. Korzystając między innymi z zapisów medialnych debat i rozmów, autor omawia najczęściej stosowane techniki erystyczne oraz uczy, jak się przed nimi bronić. 

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Nie tylko publicznie, na co dzień też się przyda

2015-09-04
O technikach wygrywania słownych sporów zwanych technikami erystycznymi, co brzmi dość obco, ale okazuje się być znane... Czytając tę książkę na początku można pomyśleć - jakoś to dziwnie brzmi, bo o co może w tej erystyce właściwie „chodzić"?

Sztuka prowadzenia sporów

2008-09-29
Książka autorstwa dr. Marka Kochana, wykładowcy retoryki i erystyki w Instytucie Dziennikarstwa UW, jest unowocześnionym spojrzeniem na erystykę (czyli sztukę prowadzenia sporów); erystyka zapewne większości Czytelników skojarzy się z dziełem, niepozornym objętościowo, ale jakże wielkim, Schopenhauera. Jak pisze sam autor: „od czasu napisania »Erystyki« wiele się jednak w zwyczajach dyskutowania zmieniło"[1].

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.