Pomóc Jani. Dziewczynka pogrążona w obłędzie i walka o jej ocalenie  - Michael Schofield  | okładka
Znak literanova

Pomóc Jani. Dziewczynka pogrążona w obłędzie i walka o jej ocalenie Michael Schofield

Wydanie kieszonkowe
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2013-02-11

ISBN: 978-83-240-2364-6
EAN: 9788324023646
Opracowanie graficzne: Maria Gromek
Tytuł oryginalny: January First. A Child's Descent into Madness and Her Father's Struggle to Save Her
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 118x168
Cena katalogowa: 14,90 zł
Tłumaczenie: Magdalena Filipczuk, Michał Filipczuk

14,90 zł 6,71 zł

Produkt niedostępny

Opis

Poruszająca historia dramatycznej walki o życie dziecka

Kilkuletnia Jani wydaje się być zwyczajnym dzieckiem, które może trochę zbyt często fantazjuje. Z czasem rodzice odkrywają jednak, że fantazje dziewczynki nie są tylko wytworem dziecięcej wyobraźni, a objawem poważnej choroby. Jani staje się niebezpieczna dla siebie i swojego młodszego braciszka.

Michael Schofield szczerze i wzruszająco pisze o dramatycznej walce, którą musiał stoczyć o życie swojej córeczki, i opowiada o zmaganiach z jedną z najbardziej tajemniczych chorób umysłu.

Udowadnia, że rodzicielska miłość jest w stanie przezwyciężyć największe przeciwności.

Książka stała się głośnym bestsellerem New York Timesa, a poruszona sprawą Oprah Winfrey zaprosiła autora do swojego programu.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Bez upiększania

2015-05-14
Czytając powieść o problemach rodziny brykającej się z ciężką chorobą córki, nie sposób spokojnie przejść do codziennego życia. Człowiek ma wyrzuty sumienia, że narzeka na bzdurne i wydumane często problemy. Tu rodzice walczą często z wiatrakami o choć częściową poprawę stanu córki, taką, która umożliwiłaby w miarę normalne życie.

Wstrząsająca opowieść zdesperowanego ojca

2014-04-11
Dawno, dawno temu żyli sobie dwaj hinduscy książęta. Starszy miał niebawem poślubić piękną dziewczynę oraz objąć tron. Ten młodszy oczywiście był zazdrosny, a kiedy ujrzał wybrankę brata, zakochał się w niej.

Nieustanna walka o dobro

2014-04-10
Wzrusza i ściska za gardło.
Cudowna, wzruszająca opowieść o sile miłości rodzice - dziecko, nieustanna walka o dobro i byt córki, ludzi niezwykle silnych i zaciekle walczących.

Walka o szczęście

2014-01-02
"Pomóc Jani" to historia dziecka, kilkuletniej Jani, u której zdiagnozowano schizofrenię. Tę trudną walkę z chorobą opisał w książce Michael Schofield, ojciec dziewczynki, który wciąż szuka pomocy dla swojej córki. Zrobił to też dlatego, byśmy dowiedzieli się, że schizofrenia to nie tylko choroba osób dorosłych, ale może się zacząć również w wieku dziecięcym oraz by ludzie, którzy mają styczność z tą chorobą na co dzień, zrozumieli, że nie są odosobnieni. To prawdziwa historia, która może przydarzyć się każdemu z nas.

Trudna, ale i piękna książka

2013-11-29
Jani od samych narodzin była dzieckiem niespotykanym. Nie spała, trzeba było dostarczać jej bodźców i ciągle stymulować, by choć trochę ją zmęczyć. W wieku 8 miesięcy zaczęła mówić, od razu pełnymi zdaniami. Nie znosiła swojego imienia, na oficjalną formę January reagowała wrzaskiem. Od rzeczywistych ludzi wolała wyimaginowanych przyjaciół, w tym siedem szczurów o nazwach jak dni tygodnia oraz kota 400.

Wstrząsająca opowieść zdesperowanego ojca

2013-07-02
Wyobraźcie sobie dwie sceny.
1. W sklepie z zabawkami mała dziewczynka zaczyna wrzeszczeć i zrzucać towar z półek. Za dzieckiem biegnie ojciec. Mężczyzna podnosi zrzucony towar i odkłada go na miejsce, jednocześnie próbuje perswadować córce, by ta zaprzestała niszczycielskiego procederu. Dziecko nie słucha, zamiast tego wybiega ze sklepu. Bezradny ojciec spogląda na trzymaną w ręce zabawkę, za chwilę jego wzrok kieruje się w kierunku drzwi, przez które uciekła jego córka. Mężczyzna odkłada zabawkę, półgłosem przeprasza sprzedawczynię i wybiega za małym zbiegiem.

Wzrusza i ściska za gardło

2013-06-18
Cudowna, wzruszająca opowieść o sile miłości rodziców do dziecka, nieustanna walka o dobro i byt córki ludzi niezwykle silnych. Książka ta pozwala spojrzeć na wiele sytuacji zupełnie innymi oczami. Jestem pełna podziwu dla mamy i taty małej January.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.