Próba - Eleanor Catton | okładka
Wydawnictwo Literackie

Próba Eleanor Catton

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Tytuł oryginalny: The Rehearsal

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Format: 145x207mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Maciej Świerkocki

Rok wydania: 2015

39,90 zł 27,46 zł

Oszczędzasz 12,44 zł
-31 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

Opis

Debiutancka powieść autorki wielkiego bestselleru "Wszystko, co lśni". Prowokująca i ambitna.

W mieście wybuchł skandal obyczajowy – nauczyciel liceum muzycznego miał kontakty seksualne z nieletnią uczennicą. Główna postać w powieści, nauczycielka saksofonu, przygląda się swojej klasie, przyjaciółkom ofiary, które wyrażają oburzenie seksualnym skandalem, ale zarazem bardzo chętnie, z zaciekawieniem i zazdrością, śledzą każdy jego detal…

Z liceum sąsiaduje szkoła teatralna. Jej uczniowie postanawiają na zaliczenie odegrać sztukę, której tematem jest ten skandal. Wytyczenie granic między sztuką, dramatem scenicznym a światem realnym z jego życiowymi dramatami wzbudza jeszcze większe emocje, gdy młody student szkoły aktorskiej dowiaduje się, że molestowaną uczennicą jest młodsza siostra jego również nieletniej dziewczyny.

Polecane książki z rabatem do 50%

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Eleanor Catton czyta fragmenty swojej książki ”Próba”

Eleanor Catton odbiera nagrodę Bookera

Wywiad z Eleanor Catton

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„Próba", Eleanor Catton

2016-01-04 Debiutancka powieść, „Próba" Eleanor Catton można by nazwać dobrze odrobionym zadaniem domowym. Nie chodzi wcale o schematyczność historii czy szkolne nawyki, ale o kontekst powstania dzieła. Powieść powstała jako praca magisterka na Uniwersytecie Wiktorii w 2008 roku. Tam też autorka uczyła się pisania kreatywnego. „Próba" doczekała się wielu przychylnych recenzji, a Eleanor Catton została pełnoprawną pisarką.

O powodzeniu pewnego nowozelandzkiego testu

2015-12-28 Zaledwie dwudziestoośmioletnia Eleanor Catton osiągnęła więcej niż niejeden pisarz po czterdziestce. Pięć lat temu wydała ciepło przyjęty przez krytykę i czytelników debiut-„Próbę", rok temu została najmłodszą laureatką Booker Prize, za powieść „Wszystko co lśni", ponad ośmiuset stronicową epopeje, najdłuższą książkę nagrodzoną tą prestiżową nagrodą. Zmowa, spisek, czy może działanie sił nieczystych? Co doprowadziło do tego, że młoda dziewczyna z antypodów już na samym początku swojej kariery pisarskiej osiągnęła sukces, o którym większość twórców w jej wieku może tylko pomarzyć?

"Magazyn z książkami" zapowiada

2015-10-15 Catton to młoda, a już bardzo uznana nowozelandzka pisarka. Ta wschodząca gwiazda literatury zgromadziła już mnóstwo laurów, w tym najważniejszy w jej dorobku - nagrodę Bookera jako najmłodsza zdobywczyni w historii za „Wszystko, co lśni". „Próba" to jej debiutancka powieść.

 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.