Przy stole z Hitlerem - Rosella Postorino | okładka
W.A.B.

Przy stole z Hitlerem Rosella Postorino

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2019-10-02

ISBN: 978-83-280-7138-4
EAN: 9788328071384
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: W.A.B.
Format: 135x202 mm
Cena katalogowa: 39,99 zł

39,99 zł 28,97 zł

Oszczędzasz 11,02 zł
-28 %
Zamówienie wyślemy 2020-08-06

 

Rabaty sięgające do 80%

 

 

Opis

Oparta na prawdziwej historii z czasów II wojny światowej.

Dwudziestosześcioletnia Rosa Sauer została sama: jej rodzice odeszli, a mąż walczy na wojnie. Samotna i zubożała postanawia opuścić znajdujący się w centrum wydarzeń wojennych Berlin i zamieszkać z teściami na wsi. Myślała, że znajdzie tam schronienie. A zamiast bezpiecznej przystani przyszło jej każdego dnia ryzykować życie.
Pewnego dnia w jej drzwiach stają esesmani i oznajmiają, że od dziś zostaje testerką Hitlera: trzy razy dziennie ona i dziewięć innych kobiet muszą próbować potraw przeznaczonych dla Hitlera, by sprawdzić czy nie są zatrute.
Zmuszone do ryzykowania życia kobiety dzielą się na dwie grupy: wielbicielki lojalne Hitlerowi i kobiety, które zawzięcie twierdzą, że nie są nazistkami, choć każdego dnia służą wodzowi. Rosa należy do tej drugiej grupy i w pewnym momencie zaczyna się zastanawiać czy jednak nie stoi po złej stronie historii.

Prowokacyjne pytania, poczucie winy, współudział i walka o przetrwanie.

Profil autorki w serwisie Instagram

Fragment audiobooka

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Nie tak bardzo odległe

2019-10-23
Tematyka II Wojny Światowej to coś co lubię najbardziej. Choć czasy to były okrutne, choć ludzie ginęli, choć mam nadzieję, że nigdy więcej coś takiego się nie powtórzy, to lubię książki o tej tematyce. Wszak są to czasy nie tak bardzo odległe, warto zatem wiedzieć o nich co nieco, żeby nie dać sobie wmówić bzdur i kłamstw. Świetnie opisana historia oparta na faktach, czytałem z przyjemnością.

Mocna

2019-10-23
Można by pomyśleć, że te kobiety miały wszystko o czym marzyło wiele osób w czasie wojny. Dach nad głową i jedzenie - 3 razy dziennie! Jednak czy warte to było ryzykowania życia? Wyobrażasz sobie, że zjadasz posiłek mając świadomość, że może to być twój ostatni raz? Że za pół godziny, godzinę czy dwie może już cię nie być? Wyobraź sobie, jak wielkim obciążeniem psychicznym dla tych kobiet była ta rosyjska ruletka. Zginę czy nie? Polecam, naprawdę mocna historia.

Na faktach

2019-10-23
Historia na faktach, która pokaże wam, że nie tylko żołnierze ryzykowali życie na wojnie. Ze były też osoby, które po cichu, wydawać by się mogło nieznacznie - ale jednak - poddawane były okrutnym zadaniom. Mądra i przejmująca historia.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.