Razem będzie lepiej - Jojo Moyes  | okładka
Znak literanova

Razem będzie lepiej Jojo Moyes

Oprawa: Miękka, pierwsze wydanie

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-04-07

ISBN: 978-83-240-2692-0

Tytuł oryginalny: The One Plus One

Liczba stron: 464

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Nina Dzierżawska

Rok wydania: 2015

Inne wydania

Miękka, wydanie drugie

więcej

39,90 zł 17,96 zł


Opis

Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają 

Na miejscu Jess każdy miałby dosyć. Pracy na dwa etaty, chodzenia przez cały rok w jednej parze dżinsów, kupowania najtańszych jogurtów na promocji w supermarkecie i wybaczania byłemu mężowi, że nie płaci alimentów.
Jednak Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają. „Damy sobie radę” mogłaby mieć wydrukowane na koszulce. Kiedy okazuje się, że jej córka ma szansę na zdobycie stypendium w wymarzonej szkole, gotowa jest ruszyć na drugi koniec kraju, zabierając ze sobą:
1. jednego problematycznego nastolatka,
2. jedną wybitnie uzdolnioną dziewczynkę z chorobą lokomocyjną,
3. jednego kudłatego psa o wielkim sercu.
Oraz...
4. przypadkowo spotkanego mężczyznę na życiowym zakręcie, który w krytycznym momencie wyciąga do nich pomocną rękę.

Czy wspólna podróż pokaże im, że… razem będzie lepiej?

>

Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają

Na miejscu Jess każdy miałby dosyć. Pracy na dwa etaty, chodzenia przez cały rok w jednej parze dżinsów, kupowania najtańszych jogurtów na promocji w supermarkecie i wybaczania byłemu mężowi, że nie płaci alimentów.

Jednak Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają. „Damy sobie radę” mogłaby mieć wydrukowane na koszulce. Kiedy okazuje się, ż e jej córka ma szansę na zdobycie stypendium w wymarzonej szkole, gotowa jest ruszyć na drugi koniec kraju, zabierając ze sobą:

1. jednego problematycznego nastolatka,
2. jedną wybitnie uzdolnioną dziewczynkę z chorobą lokomocyjną,
3. jednego kudłatego psa o wielkim sercu. Oraz...
4. przypadkowo spotkanego mężczyznę na życiowym zakręcie, który w krytycznym momencie wyciąga do nich pomocną rękę.


W niezwykłej podróży bohaterów czeka niejeden zakręt, a za nim wzruszenia, radości, a nawet szczypta romansu. Może ich problemy – realne, rodem z życia a nie z cukierkowego filmu – nie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale… czy to znaczy, że należy się poddać?

Razem będzie lepiej to kolejna świetna opowieść w dorobku jednej z najpopularniejszych na świecie autorek powieści dla kobiet, Jojo Moyes. Jej powieści regularnie zdobywają szczyty list bestsellerów i wydawane są w 39 krajach.

Literatura dla kobiet z rabatem do 55%

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Niesamowita, ciepła, sympatyczna!

2016-08-18 O "Razem będzie lepiej" usłyszałam już rok temu, jednak dopiero niedawno znów ta pozycja zwróciła moją uwagę i bardzo chciałam ją poznać. O Jojo Moyes przypomniał mi film "Zanim się pojawiłeś" który niedawno był w kinach i pomyślałam, że skoro jej proza doczekała się ekranizacji, to jej dzieła muszą coś w sobie mieć. Teraz, po lekturze mogę śmiało stwierdzić, że rzeczywiście istnieje to "coś" a nawet więcej niż jedno.

Pierwsze co mogę powiedzieć o "Razem będzie lepiej" to fakt, że jest to niezwykle ciepła powieść, która nie oszczędza emocji czytelnika. Poznając bohaterów, którzy są oryginalni i naturalni, nie mogłam powstrzymać się od wczuwania się w ich historię. Autorka w ciekawy sposób przedstawiła podróż Jess i jej niewpasowującej się w typowe standardy rodzinki. Z początku obawiałam się, że czytanie o kolejnych dniach będzie monotonne, ale Moyes przygotowała wiele zwrotów akcji i zaskakujących rozwiązań sytuacji.

Bohaterowie są sympatyczni, każdego z nich mogłam dobrze poznać, szczególnie dlatego, że autorka postanowiła przedstawić punkt widzenia czterech głównych postaci. Był to zabieg dość odważny, bo wiadomo, czytelnik albo to polubi, albo nie, albo się przyzwyczai do czterech różnych poglądów na sytuacje, albo będzie go to irytowało za każdym razem. Na szczęście ja należę do tych akceptujących takie rzeczy i przyznaję, że w tym wypadku było to idealne. Pokazało to, że każdy z bohaterów jest inny, ma inne pobudki, popełnia inne błędy, ale nie jest gorszy.

"Razem będzie lepiej" jest napisana przyjemnym językiem, tak, że pomimo swej objętości książkę czyta się bardzo szybko. Jojo Moyes ma bardzo dobry warsztat, znalazłszy złoty środek między dialogami a opisami zabiera odbiorcę swojego dzieła do Anglii i Szkocji, by razem z bohaterami mógł się cieszyć, martwić, złościć i zastanawiać, co by zrobił na ich miejscu. To nie jest powieść, którą się tylko czyta, to lektura, którą trzeba poczuć.

Podsumowując, "Razem będzie lepiej" autorstwa Jojo Moyes to lekka, choć nie unikająca trudnych tematów powieść, która pocieszy Was, wleje w Was wiarę w to, że nie można się poddawać i nada znów sens słowom "będzie dobrze, wszystko się ułoży". Jak najbardziej polecam Wam tę pozytywną, pełną humoru i uczuć historię. To jak? dacie się zabrać w podróż z Jess, Ed'em, Tanzie, Nicky'm i Normanem?

Razem zawsze jest lepiej

2016-05-10 Uwielbiam takie książki - prawdziwe, lekkie, optymistyczne. Powieść obyczajowa Jojo Moyes idealnie wpisuje się na listę książek must read, zwłaszcza na okres wiosenno-wakacyjny.

Najważniejsze, że jesteśmy razem

2016-04-18 Zaczynając książkę „Razem będzie lepiej" zastanawiałam się czy to kolejna powieść tak naprawdę o niczym. Podobna do setek książek przed nią i do tych, które dopiero się ukażą. Początek książki dość przewidywalny i niezbyt zachęcający. Jakie było moje zdziwienie gdy z każdym rozdziałem sytuacja stawała się coraz ciekawsza i wciągająca. Los głównej bohaterki to zapewne los niejednej kobiety na świecie, która musi się zmagać z nieustającymi przeciwnościami losu. Kiedy nadarza się szansa by niezwykle uzdolniona córka wzięła udział w konkursie matematycznym, który może okazać się przepustką do innego świata, Jess nie zastanawiając się zbyt wiele podejmuje decyzję o podróży całej rodziny do Szkocji. Szereg niepowodzeń nie jest w stanie przeszkodzić realizacji marzeń i w końcu, przy pomocy niedawno poznanego mężczyzny, udaje się dotrzeć na miejsce. Opisywana książka to zestawienie dwóch światów, w których znajdują się na pozór różni ludzie. Po głębszym poznaniu ukazuje się obraz osób, którzy w gruncie rzeczy są do siebie podobni i tak samo zmagają się z kłopotami, błędami przeszłości i marzą o bliskości, miłości i zrozumieniu. Perypetie Jess i jej bliskich to dowód na to, że warto być optymistą i wierzyć w spełnienie marzeń, nawet tych na pozór nierealnych. Na podstawie tej powieści można również dojść do wniosku, że najważniejsza jest rodzina i bliskość, razem na pewno będzie dobrze, mimo wciąż napotykanych trudności.

Powieść zaskakuje w kilku momentach i pomimo zakładanej na początku powtarzalności jest naprawdę ciekawą książką, która na tle innych powieści tego gatunku jest naprawdę warta uwagi.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.