Rdza - Jakub Małecki | okładka
Sine Qua Non

Rdza Jakub Małecki

Oprawa miękka
Wydanie: drugie
ISBN: 978-83-812-9229-0
EAN: 9788381292290
Liczba stron: 288
Format: 110x175mm
Cena katalogowa: 14,99 zł

14,99 zł 11,15 zł

Produkt niedostępny

Opis

Siedmioletni Szymon w oczekiwaniu na rodziców wracających z podróży układa na torach monety, jeszcze tego nie wie, ale jego życie nie będzie już nigdy, takie jakie zna, pod wpływem tych i innych wydarzeń z przeszłości, jego los odmieni się diametralnie.

Kilka dekad wcześniej jego babka Tośka musiała wyruszyć w podróż, którą będzie pamiętać do końca życia. Już jako dorosła kobieta, będzie musiała ponieść konsekwencje wyborów, jakich dokonała dawniej.

Nikt nie spodziewał się, że losy tych dwojga splotą się w taki sposób, zmuszeni żyć ze sobą, mimo dzielących ich różnic. Będą na własne dla siebie sposoby radzić sobie z teraźniejszością.

Wywiad z Jakubem Małeckim

Profil autora w serwisie Facebook

Promocja książki w serwisie Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Piękna historia

2019-04-02
Jakub Małecki dokładnie wie jak napisać by uderzyć czytelnika w jego czuły punkt. Niezwykle umiejętnie zgłębia sie w ludzką psychikę i pozostawia po sobie ślad na kadym chyba czytelniku. Niezwykła wrażliwość, do tego wiele niedopowiedzeń w fabule, które wcale jej nie ujmują, skąłdniają do reflekcji i zastanowiania się, zatrzymanie i spojrzenia na wszytsko z innej strony, aby obrać inną perspektywę.

Niesamowita książka napisana przez fantastycznego autora, serdecznie polecam!

Pozytywne zaskoczenie

2019-04-02

Nigdy wcześniej nie czytałam książek Jakuba Małeckiego choc o nim słyszałam wiele dobrych opinii. I chyba właśnie przz te wszystkie pochwały dla jego twórczości trochę bałam się rozczarowania, ale że nie zrozumiem jego fenomenu. Jednak okazało się być zupełnie inaczej, zachwyciłam się "Rdzą".

Historia splata losy babci Tosi i wnuczka Szymka, każde z nich w inny sposób podchodzi do tragedii i straty, każde z nich na swój sposób oswaja się z tym co przynosi im los. Narracja pełna momentów, które odciskają ślad na sercu i wpijają się w nie niczym tytułowa rdza. 

Zauwazyłam, że Małecki pisze bardzo oszczędnie w słowa, niemnej jednak potrafi nadal uchwycić odpowiednie ucucia i zachowuje przy tym mase wrażliwości. 

 

"Rdza"

2019-04-02

Świetnie napisana książka, niezwykle poruszająca i wzruszająca. Mało kto ma teraz umiejętność pisania w taki sposób, żeby książka nie tylko po jej zakończeniu, ale od początku jej czytania wywoływała tak głębokie uczucia w czytelniku. Pan Jakub Małecki umiejętnie tworzy fabułę, bohaterów i ich historie, tak, aby każdy choc po częściu mógł się z nimi uosobić i odnaleźć w nich cząstkę siebie.

Piękna opowieść, sedecznie polecam!

Fantastyczna

2019-04-02

Jakub Małecki kolejny raz zaskakuje, jego książki czyta się śwetnie, poruszaja tak wrażliwe tematy, że ich czytanie jest niesamowitym doświadczeniem dla każdego czytelika wyczulonego na wszelki moralno-etyczne kwestie.

Książka jest niezwykle melancholijna, Małecki w typowy dla siebie sposób ujmuje wszystko co tylko się da w minimum, maksimum treści w minimum słów, dzięki temu jego prozę odbiera się jeszcze mocniej. Juz od samego początku książki mamy do czynienia z drastycznym wydarzeniem, śmeirć rodziców Szymka, chłopak zagubiony, nie zdający sobie sprawy do końca z tego co się wyarzyło trafia pod opiekę babci, której historię poznajemy dzięk retrospekcjom bohatera. 

Niezwykla to książka, opowieśc o wiecznych wyrzutach sumienia i samotności. Małecki w piękny sposób prowadzi nas w historii Szymka. 

Świetna książka

2019-04-02

Rzadko zdarza mi się sięgnąć po książkę polskiego autora, raczej wolę te zagraniczne, wolę poznawać świat i wyobraźnią zagranicznych twórców. Jednak Jakub Małecki chyba skutecznie przekona mnie do czytania więcej książek autorstwa naszych rodzimych pisarzy.

"Rdza" to pierwsza jego książka, którą pzreczytałam i od razu mnie zachwyciła, piękna opowieść, niezwykle wzruszajaca i pokrzepiająca. 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.