Sekret zegarmistrza - Renata Kosin | okładka
Znak

Sekret zegarmistrza Renata Kosin

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-02-01

ISBN: 978-83-240-4099-5
EAN: 9788324040995
Liczba stron: 416
Wydawnictwo: Znak
Format: 144x205mm
Cena katalogowa: 36,90 zł

36,90 zł 24,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Każda rodzina ma swoje sekrety, które czekają, by je odkryć.

Książkę polecają:
-----

Co łączy tajemniczy zegarek z monogramem, carski mundur i pamiętnik znaleziony w piecu? Lena, spadkobierczyni zabytkowego dworku w Bujanach, prowadzi prywatne śledztwo, próbując rozszyfrować sekrety z przeszłości. Pasjonująca lektura na długie wieczory. Polecam!

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorka Cukierni pod Amorem

Urocza opowieść z historią w tle, precyzyjna jak trybiki cennego zegarka i plastyczna jak biżuteria, którą tworzy Lena.

Ałbena Grabowska, autorka sagi Stulecie winnych


Kobiety z rodziny Leny wielokrotnie musiały stawiać czoła przeciwnościom losu. Ich siła płynęła z miłości i pragnienia ochrony bliskich. Teraz Lena musi podjąć decyzję, czy chce odkrywać kolejne karty rodzinnej historii.
Sekret zegarmistrza to opowieść o pamiętaniu, tajemnicach i wybaczeniu. To historia kilku pokoleń kobiet, których największą siłą była miłość.

Magdalena Kordel, autorka serii powieści o miasteczku Malownicze

-----

Lena mieszka w odziedziczonym po przodkach dworku na Podlasiu. Rytm jej życiu nadaje tykanie starych zegarków, pamiątek po dziadku zegarmistrzu. Spokojne życie niespodziewanie nabiera barw, gdy odkrywa pewne znalezisko – nadpalony dziennik z 1884 roku.

Notatki są bardzo zniszczone, ale udaje się odczytać nazwisko – Emilie de Fleury. Czy to ona jest autorką dziennika? Co łączy rodzinę Leny z właścicielką butiku na południu Francji?
W poszukiwaniu odpowiedzi Lena i jej córka udadzą się w podróż do słonecznej Prowansji. Nie wiedzą jednak, że komuś bardzo zależy na tym, by rodzinne sekrety nigdy nie ujrzały światła dziennego. Grozi im prawdziwe niebezpieczeństwo…

Renata Kosin - Sekret zegarmistrza to jej piąta powieść. Inspiracją dla jej książek są zawsze przedmioty lub wydarzenia, które autorka nazywa „zapalnikami”. To właśnie one skłaniają ją do tworzenia niezwykłych historii.

Zapraszamy na fanpage Renaty Kosin

Jak powstają książki Renaty Kosin?

Kto jest głównym bohaterem ”Sekretu Zegarmistrza”?

Gdzie dzieje się akcja powieści?

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Sekrety rodzinne

2019-01-24
Uwielbiam książki Renaty Kosin i stale wypatruję nowych. Autorka w świetny sposób łączy powieść obyczajową z nutami sensacyjno-kryminalnymi. Jej książki działają na mnie jak magnes - są klimatyczne i tak intrygujące, że nie sposób ich odłożyć w trakcie czytania. Tym razem miałam przyjemność przeczytać Sekret zegarmistrza przed jego premierą i powiem wam jedno - jest ZNAKOMITA!!!!!!

W Sekrecie zegarmistrza teraźniejszość i przeszłość tworzą iście wybuchową mieszankę. Na światło dzienne wychodzą dawne rodzinne tajemnice, które zmieniają życie wielu osób.

Główną bohaterką powieści jest Helena zwana Leną, która po śmierci dziadków, odziedziczyła ukochany, rodzinny dom na Podlasiu. Przeprowadziła się tam, a jej mąż i córka pozostali w starym mieszkaniu w Bydgoszczy, wpadając do niej gościnnie. Lena nie pozwala nic zmienić w domu dziadków, żyje przeszłością i kultywuje ich pamięć, co wywołuje sprzeciw rodziny. W starym domu rytm dyktują stare zegary, których wszędzie pełno - pozostawił je dziadek, zegarmistrz. Lena również, po przeprowadzce, zmieniła swoją profesję, co prawda nie jest zegarmistrzem, ale tworzy cudowną biżuterię z części od zegarków i ze szlachetnych kamieni. Ma swoją stronę internetową i sporo stałych odbiorców. Może mieszkać i tworzyć w ukochanym domu, w którym czuje się bezpieczna.

Pewnego dnia, podczas remontu w domu, w piecu kaflowym zostaje znaleziony stary, nadpalony dziennik, należący do Emilie de Fleury. To wydarzenie jest przełomowe i zmienia poukładane życie Leny, nieodwracalnie. Zamienia się ona w detektywa i z pomocą córki, próbuje odczytać stary pamiętnik i poznać jego właścicielkę. Ślady prowadzą w przeszłość i ukazują skrywane, rodzinne tajemnice. By je odkryć, kobiety wyruszą na Lazurowe Wybrzeże, gdzie znajdą się w prawdziwym niebezpieczeństwie.... Kim była Emilie de Fleury dla rodziny Leny? Przeczytajcie i przekonajcie się sami!

"Sekret zegarmistrza" to znakomicie napisana saga rodzinna, pełna tajemnic i sekretów. Atmosfera niedopowiedzenia unosi się nad każdą stroną, intryguje czytelnika i sprawia, że trudno się od niej oderwać. Renata Kosin w genialny sposób snuje fabułę, podsuwa nam różne wątki, które idealnie splatają się w zaskakującą całość. Książka jest magiczna, dosłownie! Aż żal mi ją było odkładać i wiem, że jeszcze do niej wrócę. Znajdziecie tutaj artystyczną duszę z ciekawym opisem biżuteryjnych dzieł sztuki, spisek i tajemnice rodzinną, poszukiwanie swego miejsca na ziemi i życie przeszłością. Opowieść jest bardzo bogata i lekko, a chwilami zabawnie, napisana. Przeczytałam ją z wielką przyjemnoscią i rozkoszowałam się każdą stroną. Znalazłam tutaj wszystko, co lubię - cudowną opowieść, artystyczną biżuterię i magiczny klimat, którego w wielu książkach mi brakuje. Polecam z całego serca!


http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2016/01/sekret-zegarmistrza-renata-kosin.html

Sekrety rodzinne

2016-02-12
Uwielbiam książki Renaty Kosin i stale wypatruję nowych. Autorka w świetny sposób łączy powieść obyczajową z nutami sensacyjno-kryminalnymi. Jej książki działają na mnie jak magnes - są klimatyczne i tak intrygujące, że nie sposób ich odłożyć w trakcie czytania. Tym razem miałam przyjemność przeczytać Sekret zegarmistrza przed jego premierą i powiem wam jedno - jest ZNAKOMITA!!!!!!

Piękna, subtelna opowieść

2016-07-06
Gdy zerknęłam na okładkę najnowszej książki Renaty Kosin w pierwszej chwili pomyślałam, że czeka mnie babskie czytadło. Pewnie będzie ckliwie i banalnie, skwitowałam. Nic jednak bardziej mylnego! Kolejny raz sprawdza się formuła - nie oceniaj książki po okładce. Najnowsza powieść Renaty Kosin "Sekret zegarmistrza" okazała się znakomitą lekturą.

Już od pierwszych stron autorka zaskakuje plastycznymi opisami, które jednak nie przytłaczają treści, a stanowią jej subtelne dopełnienie. Rytmiczne dialogi nadają powieści tempa niczym precyzyjne trybiki w zegarku. Język jest płynny, poprawny i przyjemny w odbiorze. Fabuła wciąga i intryguje, jak dobra powieść detektywistyczna. Kolejne wątki przeplatają się bardzo zgrabnie tworząc coraz wyraźniejszy obraz całości. Lubię ten stan, gdy nie sposób odłożyć książkę, gdy kolejne strony przelewają się przez palce i nagle zaskoczona czytam ostatnie zdanie powieści. Jeżeli i ty lubisz takie uzależnienie od czytanie, to jest to zdecydowanie książka dla ciebie!

Główna bohaterka Lena mieszka w starym dworku dziadków, z którymi w dzieciństwie była bardzo mocno związana emocjonalnie. W życiu dorosłym przykłada nadmierną wagę do pamiątek przeszłości. Idealizuje dziadków, nieustannie rozpamiętuje minione dni. Pielęgnując w sobie sielankowy obraz dawnych czasów nie do końca zgodny z rzeczywistością, odcina się od życia teraźniejszego i nie dostrzega problemów w relacji z mężem i dorosłą już córką. Początkowo niechętna, by przeprowadzić konieczny remont dworku, w końcu decyduje się na rozbiórkę starego pieca kaflowego, w którym nieoczekiwanie znajduje mundur żołnierza rosyjskiego oraz nadpalony pamiętnik. Tajemnicze przedmioty rozbudzają ciekawość zarówno głównej bohaterki, jak i czytelnika. Lena rozpoczyna śledztwo, snuje w głowie liczne wersje zdarzeń i z przerażeniem odkrywa, że znaleziska z pieca kryją mroczny sekret jej rodziny. Ciekawość bierze jednak górę nad strachem. Zaintrygowana nieznaną historią przodków decyduje się na wyjazd do Francji, dokąd prowadzą kolejne poszlaki. W podróży towarzyszy jej córka Ksenia. Wspólne zaangażowanie oraz dramatyczne przeżycia zbliżają kobiety. Ku ich zaskoczeniu dawna tajemnica rodzinna pomaga odbudować nadszarpnięte więzi.

Podróż jest tu wielowymiarowa: to dosłowna wyprawa na Lazurowe Wybrzeże, to ściganie przeszłości i przede wszystkim poszukiwanie własnej tożsamości, swojego miejsca na ziemi. "Sekret zegarmistrza" jest ciepłą, klimatyczną opowieścią, w której każdy przedmiot ma duszę a bohaterowie szukając duchów przeszłości odnajdują tak naprawdę siebie. Bardzo polecam, ArtMagda.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.