Świat na żółto. 23 małe odkrycia, które uratowały mi życie - Albert Espinosa | okładka
Znak literanova

Świat na żółto. 23 małe odkrycia, które uratowały mi życie Albert Espinosa

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2015-07-13

ISBN: 978-83-240-2694-4
EAN: 9788324026944
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 132x185
Cena katalogowa: 29,90 zł
Tłumaczenie: Hanna de Broekere

29,90 zł 20,33 zł

Produkt niedostępny

Opis

HISTORIA JAK Z OSKARA I PANI RÓŻY, TYLE ŻE… WYDARZYŁA SIĘ NAPRAWDĘ

HISTORIA JAK Z OSKARA I PANI RÓŻY, TYLE ŻE… WYDARZYŁA SIĘ NAPRAWDĘ
I CO WIĘCEJ, ZAKOŃCZYŁA SIĘ SZCZĘŚLIWIE.

23 MAŁE ODKRYCIA… Niby nic, a mają moc wywracania wszystkiego do góry nogami. Wyciągną cię za uszy z NAJCZARNIEJSZEJ DZIURY, pomogą się cieszyć, kiedy nie ma powodów do radości. Sprawią, że twój świat ZABARWI SIĘ NA ŻÓŁTO, stanie się jasny i słoneczny.
TRUDNO W TO UWIERZYĆ? A jeżeli podzieli się nimi z tobą chłopiec, który przez dziesięć lat mieszkał w szpitalu na oddziale onkologicznym, stracił nogę i otarł się o śmierć, a mimo to jest bardzo szczęśliwy?

Albert Espinosa nie owija w bawełnę, mówi wprost: „URODZIŁ MNIE RAK” - być może gdyby nie choroba, nie poczułby nigdy tej wielkiej radości życia, bezwarunkowego szczęścia, nie zrozumiał, jak ważna jest przyjaźń. Może niczego by nie odkrył?

Historia Alberta zainspirowała filmowców: na jej podstawie powstał głośny film Czwarte piętro, a Steven Spielberg wyprodukował serial Red Band Society.

TA MAŁA KSIĄŻECZKA ODMIENIŁA JUŻ NIEJEDNO ŻYCIE i STAŁA SIĘ ŚWIATOWYM BESTSELLEREM. MOŻE ODMIENI TAKŻE I TWOJE?

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Świat na żółto

2016-02-24
Afirmacja życia. Tymi dwoma słowami można opisać to, co Espinosa daje nam w książce "Świat na żółto", mimo to mam mieszane odczucia po jej przeczytaniu.

Każdy kiedyś spotkał kogoś Żółtego

2016-02-16
„Świat na żółto" nie jest lekką książką. Jest zbiorem porad napisanych przez dorosłego mężczyznę, który w wieku czternastu lat zachorował na raka. W pierwszych słowach książki pisze „Urodził mnie rak". Autor twierdzi, że dzięki chorobie nauczył się prawdziwie cenić życie. I choć dla zdrowego człowieka takie rady mogą wydawać się abstrakcyjne, to pisarz ubiera je w wyjątkowe słowa i szpitalne historie, które są paralelne do rzeczywistości przeżywanej przez ludzi poza szpitalem.
Ale to nie kwintesencja książki. Najważniejszy jest w niej Żółty... Każdy z nas spotyka na swojej drodze żółtego lub żółtą osobę - która zapada nam w pamięć na zawsze choć możemy z nią rozmawiać nawet tylko przez krótką chwilę. Jest drogowskazem, podpowiedzią, inspiracją ... Czym tylko chcemy.

 

Zabarw się na żółto!

2016-02-15
„Świat na żółto" Alberta Espinosy to kolejna opowieść o tym, iż by prawdziwie docenić piękno życia, często musimy stanąć w obliczu tragedii, wręcz możliwości jego utraty... Czytelnika zadziwia fakt, z jaką łatwością autor opowiada o raku, bólu, stracie i śmierci, jak ogromna jest jego akceptacja choroby wraz z jej skutkami. Mogę się jedynie domyślić, iż taka postawa wymagała ogromnej siły wewnętrznej, hartu ducha i pragnienia doświadczania życia.
Historie przytoczone przez Alberta urzekły mnie, wzruszyły, jednak absolutnie nie skłaniały do płaczu nad losem chorych. Zadziwiające jak pozytywnie można wypowiadać się o tak śmiercionośnej chorobie, jak wiele można zaczerpnąć z jej doświadczenia.
Albert przekazuje nam swoje spostrzeżenia, nauki, które wdrożył w swoje życie, by poprawić jego jakość. Proste zasady, wskazówki a jednak w codziennym zabieganiu tak trudne do dostrzeżenia:
Wpraw się w stan hibernacji na 20 minut, o niczym nie myśl...
Zmień swój mózg, zmień swoje przyzwyczajenia, zacznij liczyć od sześciu...
Patrz na to co lubisz, na to co sprawia Ci przyjemność, ciesz się pasjami innych ludzi...
Te i wiele, wiele innych, jakże prostych rad, można wyciągnąć z kart tej jakże pozytywnej Żółtej Książki.
Świat Żółtych jest piękny. Sami Żółci są wyjątkowi. Zawsze zastanawiało mnie to „zjawisko", gdy spotykam kogoś obcego, zamieniam z nim jedno zdanie, jedno spojrzenie lub jeden uśmiech i już wiem, że jesteśmy bratnimi duszami! Wiem, że moglibyśmy być dla siebie tymi najlepszymi przyjaciółmi, bo Żółtymi! Czuję, że nasze energie się wzajemnie uzupełniają, w jednej chwili ktoś staje Ci się bliższy od osób, które towarzyszą Ci przy piwie czy kawie od wielu lat... Żółci pojawiają się wtedy gdy ich potrzebujesz, nie z każdym z nich uda nawiązać się rozmowę, znajomość. Sam jednak proces rozpoznania w kimś swojego Żółtego jest niesamowity.
Albercie dziękuję Ci za pojęcie Żółtych!

Na żółto i na niebiesko

2016-01-08
Dobra, ale niczym mnie nie zaskoczyła. Ostatnio mam wrażenie, że o niczym innym się nie mówi. Kiedy tylko czytasz o raku, wszystko jest ok, ale kiedy zabiera ci on bliskie osoby, znajomych, sąsiadów, a nawet zwierzęta, to już nie jest śmieszne, to jest straszne.

Jak żyć bez raka

2015-09-01
Na okładce „Świata na żółto" wydawca informuje czytelników, że ta mała żółta książeczka odmieniła niejedno życie. Porównuje ją też do historii z „Oskara i Pani Róży".

Patrzeć na świat przez różowe okulary

2015-08-27
"Świat na żółto. 23 małe odkrycia, które uratowały mi życie" Alberta Espinosy to książka wyjątkowa. Już sama okładka intryguje i nie bez powodu kojarzy się z pozytywną energią. Pokazuje nam, że mimo przeciwności losu i przysłowiowego wiatru w oczy, można cieszyć się życiem.

Więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na.....żółto!

2015-08-19
Na początku byłam niesamowicie zaintrygowana tą pozycją. Intensywny, krzykliwy żółty kolor przykuwał nie tylko mój wzrok, ale pobudzał także zmysły. Nie bez powodu to ulubiona barwa Konfucjusza i buddyjskich lamów. Dla nich żółty stanowił i stanowi symbol intelektu, wiedzy i oświecenia. Dodatkowe znaczenia tego koloru to: wysłuchaj mnie, mam ci tyle do przekazania.

Żółto mi!

2015-08-14
Powiem tak: takie książki, w których ktoś komuś radzi, jak żyć, by było lepiej, czytam z pewną dozą niepewności, bo co inny człowiek może mi radzić nie znając mego życia?

Czy jesteś "żółtym"?

2015-08-11
Życie bez problemów i zmartwień... - każdy z nas o takim marzy. Codzienność jednak często stawia przed nami kolejne wyzwania. A gdyby tak istniała recepta na pokonywanie życiowych zakrętów? Albert Espinosa zdradza nam, jak odmienić swoje życie. Jak sprawić, aby każdego dnia wstawać z uśmiechem na twarzy. Ba! Podpowiada, w jaki sposób utrzymać go przez cały dzień, tydzień, miesiąc... a nawet całe życie!

Mieszane uczucia

2015-08-11
"Świat na żółto" to rodzaj poradnika, to 23 małe odkrycia, które pomagają się cieszyć i "odmieniły już niejedno życie". Niewielka książeczka ułożona w przejrzyste 23 rozdzialiki, z których każdy opisuje kolejne odkrycie autora i powinien spowodować, że nasz świat zabarwi się na żółto.

23 cenne odkrycia

2015-08-11
Na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej książek, których tematyka krąży wokół tematów związanych z rakiem i przeżyciami, jakie łączą się z tą chorobą. Książki Reginy Brett czy też księdza Jana Kaczkowskiego stają się bestsellerami. Do tej rosnącej listy 13 lipca dodana została nowa pozycja hiszpańskiego inżyniera Alberta Espinosy. Czy stanie się ona podobnym bestsellerem, jak dzieła jego poprzedników?

Pomaluj swój świat na żółto

2015-08-11
Czy można pisać wesoło i pozytywnie o rzeczach, które zawodzą i powodują trwałe rany w ludzkim życiu? Czy podczas ciągu życiowych ciosów, gdzie jeden jest cięższy od drugiego, można kipieć optymizmem? I to najgorszą jego odmianą - tą zaraźliwą.

Pozytywny świat żółtych

2015-08-07
Jak wygląda świat kogoś, kto wyzbył się lęku przed śmiercią? Kogoś, kto umie docenić stratę i odkrył, że słowo "ból" nie istnieje? Ten świat ma kolor żółty, a Albert Espinosa zaprasza do jego odkrywania.

Bo żółto mi...

2015-08-06
W małej, żółtej książeczce autorstwa Alberta Espinosy znajdziemy przemyślenia, jak szczęśliwie żyć pomimo cierpienia, choroby i bólu.

Jak czerpać radość ze spotkań z drugim człowiekiem

2015-08-06
Ten, kto napisze książkę o tym, jak skutecznie wygrać z nowotworem, zarobi miliony. Albert Espinosa radzi nam, jak raka okiełznać.
O tym, jak ważne jest pozytywne nastawienie pacjenta w czasie choroby wiedzą chyba wszyscy. Nie wolno się załamywać, trzeba walczyć i nie tracić nadziei, że gdzieś za rogiem czeka zwycięstwo i powrót do zdrowia.

Jak wejść do świata żółtych?

2015-08-05
„Świat na żółto" to książka, której autor Albert Espinosa przez 10 lat walczył z rakiem, z pozytywnym skutkiem. Walczył od 14. do 24. roku życia, czyli w momencie, kiedy budujemy swoją tożsamość, kiedy kosztujemy życia i kształtujemy swoją osobowość.

Żółta mozaika prawd

2015-08-05
Jest to książka o nas i dla nas, po to, by żyć z uśmiechem i w pełni szczęśliwym, pogodzonym ze światem i ludźmi. 23 odkrycia, jakie prezentuje autor zachwycają swoją prostotą i dają do myślenia.

Sposób myślenia na żołto

2015-08-05
Ten, kto napisze książkę o tym, jak skutecznie wygrać z nowotworem, zarobi miliony. Albert Espinosa radzi nam jak raka okiełznać.

Żółty znaczy szczęśliwy

2015-08-04
Już sam tytuł sprawił, że zaczęłam się zastanawiać nad fenomenem żółtego. Oprócz skojarzeniem z kolorem (czego nie można pominąć, ponieważ sama okładka książki na to wskazuje), nasunęły mi się na myśl przeróżne rzeczy, emocje i zjawiska, związane właśnie z tą barwą. Jednym z ważniejszych było także szczęście. Opis na okładce książki także na to wskazywał. Ale jak można być szczęśliwym, pisząc o raku?

Odkrycia Espinosy uratują niejedno życie

2015-08-03
Ludzie czasami zapominają, że jesteśmy konsekwencją tego, co przeżyliśmy w dzieciństwie i okresie dorastania, że jesteśmy produktem wielu chwil.

23 odkrycia

2015-08-03
Czy można wiedzieć więcej o życiu i śmierci niż autor tej z pozoru niewielkiej książki? Czy można wiedzieć więcej o wytrwałości, dążeniu do celu, niegodzeniu się na przeciwności losu? Z pewnością nie!

Żółta, optymistyczna książeczka

2015-07-28
Każdego z nas dotknął temat raka, jeśli nie osobiście, to w bliższym lub dalszym otoczeniu. Albert Espinosa w swojej żółtej książeczce dzieli się z nami swoimi przemyśleniami i wnioskami wyciągniętymi z choroby.

Wielki optymista

2015-07-28
Niezwykła opowieść, okno do nieznanego, równoległego z pozoru świata - oddział onkologii dziecięcej. Napisana z pozoru prosto, przez młodego chłopaka dotkniętego złośliwym nowotworem kości, a jednak porusza głębią obserwacji.

Yellow

2015-07-28
Podłączyć telefon, laptopa czy elektryczną nogę? Urządzić przyjęcie z okazji amputacji nogi i tańczyć ostatni taniec całą noc. Napisać książkę o szczęściu, samemu będąc w nieszczęściu. Być jedną nogą w grobie i uśmiechać się każdego dnia. To wszystko to część życia bardzo barwnej osoby.

Żółci są wśród nas

2015-07-28
Książka zaskakująca i, muszę przyznać, jak dla mnie trochę dziwna. Z jednej strony poradnik jak szczęśliwie żyć, z drugiej opowieść o mądrości ludzi, z którymi autor stykał się w czasie swojej dziesięcioletniej walki z chorobą nowotworową.

Pomaluj swój świat na żółto

2015-07-24
Albert Espinosa, choć przeżył więcej niż niejeden z jego czytelników, tchnie optymizmem, młodością i nieopisaną, dojrzałą mądrością człowieka, który wie, czym jest życie i jeszcze lepiej wie, czym jest śmierć.

Żółte szczęście

2015-07-24
Niesamowicie optymistyczna książka. Autor nie skupia się na bólu i cierpieniu, jakiego doświadczył w czasie choroby, ale na szczęściu, radościach, jakie mu ona przyniosła. Na początku podchodziłam do książki dość sceptycznie, bo co można dobrego napisać o raku i pewnie nawet bym do niej nie zajrzała, gdyby nie fakt, że osoba z mojego bliskiego otoczenia zderzyła się z rakiem. Jednak już po pierwszych kilku stronach książka mną zawładnęła.

Apetyt na mądre słowa

2015-07-23
Fenomenem książek z dziedziny rozwoju osobistego i motywacji w codziennym życiu, napisanych przez osoby, które na swej życiowej drodze napotkały szereg przeszkód (na czele z chorobami nowotworowymi), przeżyły je i na ich podstawie sformułowały coś na kształt poradnika, jak żyć pełnią życia, od pewnego czasu niezmiernie mnie fascynuje. Bo czy naprawdę ktoś potrzebuje wytycznych jak żyć, by cieszyć się każdym dniem i doceniać to co ma? Najwidoczniej tak, skoro tego typu poradniki stają się bestsellerami w wielu krajach.

Mała żółta książeczka

2015-07-16
„Świat na żółto" Alberta Espinozy, to książka, którą powinno się czytać co najmniej trzy razy - pierwszy raz się ją pochłania, drugi raz się nią delektuje, a za trzecim razem - można ją analizować, robić z niej notatki i wprowadzać 23 porady autora w swoje życie.

Pomaluj mój świat na żółto

2015-07-10
Stracić nogę, płuco i część wątroby, 10 lat chorować na raka, w dorosłość wchodzić ocierając się o śmierć - czy z takim bagażem życiowym można być szczęśliwym?
Otóż można i dlatego autor dzieli się swoim doświadczeniem z innymi.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.