Szeptem - Becca Fitzpatrick  | okładka

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2010-01-11

ISBN: 978-83-7515-048-3

Opracowanie graficzne: James Porto, Adam Stach

Tytuł oryginalny: Hush, Hush

Liczba stron: 336

Wydawnictwo: Otwarte

Format: 136 x 205 mm

Cena katalogowa: 32,90 zł

Tłumaczenie: Paweł Łopatka

32,90 zł 22,37 zł

Oszczędzasz 10,53 zł
-32 %
Wyślemy w ciągu 24h

Opis

Są tajemnice, o których mówi się tylko szeptem

Czasem zdarza się miłość nie z tego świata. Naprawdę nie z tego świata... Patch jest tajemniczy i zabójczo przystojny. Nic dziwnego, że szesnastoletnia Nora uległa jego urokowi. Niemal natychmiast w jej życiu zaczęły dziać się rzeczy, których nie da się wytłumaczyć. Chyba że...
Chyba że ktoś wie, że znalazł się w samym środku bitwy. Bitwy, którą od wieków toczą Upadli z Nieśmiertelnymi. O Twoje życie. Ale cicho sza... Są tajemnice, o których mówi się tylko szeptem.

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Recenzja: "Szeptem"

2019-01-29
Zapewne większość z nas odczuła już na własnej skórze działanie choroby trawiącej prawie wszystkie półki w księgarniach, czy bibliotekach. Wampiry, demony, upadłe anioły, gargulce - na dobre zasiedliły już strony książek przeznaczonych głównie dla młodych, niedoświadczonych (choć nie tylko) czytelników. "Szeptem" Beccy Fitzpatric to kolejny podpunkt, który jest odpowiedzią na panującą na runku modę, będący jednocześnie idealną pozycją na długie, zimowe wieczory.


Pani Fitzpatric zaczyna swoją historię we Francji około końcówki 1565 roku. Jednak w przeszłości zatrzymujemy się tylko na krótką chwilę, by być świadkami dość niejasnego dla nas zdarzenia. Nim zdążymy załapać, co się tak naprawdę stało - lądujemy we współczesnym Coldwater na lekcji biologi tutejszego liceum. Przez "widzi mi się" nauczyciela ~ Nora Grey ~ piękna, inteligentna, rozgarnięta nastolatka zostaje usadzona z nowym uczniem - cichym, tajemniczym chłopakiem, będącym dla niej zagadką. Kim jest jej nowy kolega i jaką ukrywa przed nią tajemnice? Czy Nora powinna posłuchać matki i przyjaciółki , które każą jej zerwać z nim kontakt, a może serca - które zaczyna tlić do mężczyzny cieplejsze uczucia?


Przewidywalne? Jak najbardziej. Oklepane? Bardzo. A mimo to szybko wpadamy w wir zdarzeń, pociągając ze sobą godziny, które prawdopodobnie powinniśmy zainwestować w inne czynności.


"Szeptem" zawiera to wszystko, co powinna zawierać dobra książka. Znajdziemy tam: tajemnice, chwile uniesienia, wątek romantyczny pomiędzy dwójką głównych bohaterów. To wszystko doprawione odrobinką umiejętności pisarskich daje w efekcie lekką i przyjemną lekturę, która potrafi rozgrzać serce nawet w najzimniejszy zimowy wieczór.


Książka z pewnością nie jest wybitnym arcydziełem, ale myślę, że właśnie takie było pierwotne założenie autorki. Ode mnie dostaje jednak 8/10 punktów, chociażby za kilka miło spędzonych chwil w towarzystwie Patcha i Nory.

Szczerze muszę przyznać, że do przeczytania lektury skutecznie przyciągnęła mnie okładka - oddająca po części charakter książki. Jest w niej coś tajemniczego, a jednocześnie pociągającego, co skłoniło mnie do zakupu zupełnie nieznanej mi pozycji.

Kiedy skończyłam czytać ostatnią stronę "Szeptem" poczułam w sobie pewnego rodzaju niedosyt. Nim zaczęliśmy na dobre zaprzyjaźnić się z bohaterami - okazuje się, że jest to już koniec pierwszego tomu, opowiadającego słodko - gorzką historię zwykłej nastolatki i już nie tak zwykłego chłopaka. "Ale cicho sza... Są tajemnice, o których mówi się tylko szeptem".

LInk do recenzji: https://malabiblioteczkavee.blogspot.com/2018/01/recenzja-szeptem-bekki-fitzpatrick.html

Cicho sza...

2015-12-22
Nora Gray to zwykła nastolatka, która wiedzie spokojne życie. Do czasu, aż jest zmuszona znosić towarzystwo tajemniczego i przystojnego Patcha. Jej życie ulega drastycznym zmianom, gdy w koło zaczynają dziać się rzeczy, których nie potrafi wyjaśnić.

Nigdy bowiem nie wiesz, czy to co widzisz jest prawdziwe...

2015-06-17
"Szeptem" należy do tych książek, które albo się kocha, albo wręcz przeciwnie - nienawidzi. Nie ma innej opcji. Ja jednak uważam, że jest ona idealnym przykładem magnetyzującego romansu wciągającego czytelnika całkowicie. I to aż do ostatniego słowa! Tak właściwie to nie odpuszcza nawet wtedy, bo mimo wszystko o fabule nie da się od tak, zwyczajnie zapomnieć.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.