Tajemnice wydarte zmarłym - Emily A. Craig  | okładka
Znak

Tajemnice wydarte zmarłym Emily A. Craig

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2010-08-09

ISBN: 978-83-240-1419-4
EAN: 9788324014194
Opracowanie graficzne: Jakub de Barbaro
Tytuł oryginalny: Teasing Secrets from the Dead
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: Znak
Format: 144x205
Cena katalogowa: 36,90 zł
Tłumaczenie: Hanna Pustuła

36,90 zł 24,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Fascynująca opowieść wprost z najsłynniejszych miejsc zbrodni w Ameryce - dla wszystkich fanów serialu ”Kości”

Tajemnicze zwłoki wyłowione z rzeki. Zagadkowe kości znalezione w łożysku górskiego strumienia. Zwęglone szczątki ludzkie w spalonej leśnej chacie. W takich przypadkach policja zwykle wzywa Emily Craig, antropologa sądowego stanu Kentucky. Doktor Craig w swej pracy zajmuje się badaniami kości i szkieletu. Na tej podstawie stara się ustalić prawdziwe przyczyny czyjejś śmierci i pomaga w ustaleniu tożsamości niezidentyfikowanych ofiar.

Autorka opisuje kilkanaście śledztw, w których brała udział, poczynając od pojedynczych morderstw, kończąc zaś na masowych tragediach jak masakra na farmie Waco w Teksasie czy zamach na World Trade Center. Opowiada o tym, jak dokonuje rekonstrukcji twarzy bestialsko zamordowanej kobiety, bada kości nieznanego mężczyzny znalezione wysoko w górach - czy należały do bezdomnego włóczęgi czy też do biznesmena, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Czasem jej praca dotyczy nierozwiązanych spraw sprzed wielu lat, jak choćby w przypadku „Brezentowej Panny”, młodej dziewczyny zamordowanej przez nieznanego sprawcę jeszcze w latach sześćdziesiątych. Do najbardziej osobliwych śledztw w jej karierze należało jednak rozwikłanie zagadki tajemniczej nogi znalezionej na gruzach wysadzonego w powietrze budynku federalnego w Oklahoma City.

Zapraszamy do lektury o niezwykle dramatycznej, ale także ekscytującej i często zaskakującej pracy antropologa sądowego i o tym, jakie sekrety skrywają zmarli.

Dla ciekawych pracy antropologa oraz serialu ”Kości”: Dr Bogusław Pawłowski o książce ”Tajemnice wydarte zmarłym” i pracy specjalistów, takich jak Emily Craig

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Życie ciekawsze niż serial

2013-11-18
Emily Craig udowodniła, że nigdy nie jest za późno na zawodowe realizowanie się. Przez kilkadziesiąt lat zajmowała się rysownictwem medycznym w klinice ortopedycznej. Pewnego razu policja postanowiła skorzystać z jej pomocy przy zrobieniu glinianej rekonstrukcji wyglądu twarzy ofiary. Taki był pierwszy krok do zmiany kwalifikacji Craig. Teraz jest antropologiem sądowym.

Cienie i blaski pracy antropologa sądowego

2010-09-07
Doskonała i napisana z naprawdę dużym rozmachem i odwagą książka. Autorka, antropolog sądowy stanu Kentucky, Emily Craig, przeprowadza nas przez szereg śledztw, w których osobiście brała udział, ukazując blaski i cienie, dobre i złe strony jej pracy.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.