Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia - Marcin Gutowski | okładka
Znak

Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia Marcin Gutowski

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2012-11-02

ISBN: 978-83-240-2202-1
EAN: 9788324022021
Opracowanie graficzne: Kamil Rewieński, Marta Szmyd (Mill Studio)
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Znak
Format: 165 x 235
Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 26,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Potrójna dawka humoru, anegdot i wspomnień

Jej pierwszy krzyk w prima aprilis roku 1962 słyszy cała Polska. Już w wieku przedszkolnym niepokornym charakterem zjednuje sobie tysiące przyjaciół. Egzamin dojrzałości zdaje ze świetnymi wynikami wiosną 1981 roku, ale prawdziwy test czeka ją dopiero kilka miesięcy później. Bój o niezależność i rzetelność toczy także po przełomie roku 1989.

Dzięki rozmowom z ponad setką byłych i obecnych współpracowników oraz kilometrom taśm archiwalnych Marcin Gutowski stworzył niezwykły portret rodzinny. Biografia Trójki to nie tylko historia radiostacji. To także opowieść o znanych i kochanych dziennikarzach, którzy każdego dnia udowadniają milionom wielbicieli Trójki, że w zmieniającym się świecie jej jednej mogą być pewni.

Jerzy Stuhr

To, że dzisiaj nazywają mnie człowiekiem dowcipnym, tolerancyjnym i czasem inteligentnym, w połowie zawdzięczam mamie i tacie, a w połowie Trójce. Ta książka mi o tym przypomina.

Muniek Staszczyk

Trójka była Muzyczną Biblią mojej młodości. Dla audycji Kaczkowskiego, Gaszyńskiego, Manna uciekało się ze szkoły. Bez Trójki nie byłoby muzycznego mnie.

Agnieszka Holland

Całe Polskie Radio jest skarbem, a Trójka jego najoryginalniejszą, najcenniejszą częścią.

Redaktorzy i autor książki o radiowej Trójce

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Fenomen pewnego radia

2013-01-14
1 kwietnia 1962 roku swoją działalność rozpoczęła radiowa Trójka. Rodziła się w bólach, niezmiennie jednak trwając przez cały okres PRL-u. Upadając, wstając i podnosząc się w sytuacjach wydawałoby się bez wyjścia. W najgorszych momentach grupa „trójkowych zapaleńców" potrafiła wzniecić ogień w sercach pracowników, słuchaczy, ale i władzy i przywrócić Trójkę na fale radiowe.

Biografia kultowego radia

2012-12-06
Marcin Gutowski pracuje w Trójce od 2006 r. W ciągu ostatnich miesięcy oprócz wypełniania swoich radiowych obowiązków skupił się na zbieraniu materiałów do biografii radia zatytułowanej „Trójka z dżemem. Palce lizać", która w listopadzie trafiła do księgarń.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.