W pogoni za słońcem. O świetle słonecznym i jego wpływie na ciało i umysł - Linda Geddes | okładka
Insignis

W pogoni za słońcem. O świetle słonecznym i jego wpływie na ciało i umysł Linda Geddes

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2019-06-26

EAN: 9788366071926
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: Insignis
Format: 11.5x19.0x3 cm
Cena katalogowa: 39,99 zł
Tłumaczenie: Andrzej Wojtasik

39,99 zł 28,47 zł

Produkt niedostępny

Opis

Naszą biologię zaprogramowało Słońce. Dostęp do jego światła stanowi kluczowy warunek szczęśliwego i satysfakcjonującego życia. To właśnie światło słoneczne wpływa na cykle snu i czuwania, układ immunologiczny i zdrowie psychiczne. W skrócie: bez Słońca nie istniejemy.

W pogoni za słońcem to pełna ciekawostek, zaskakujących wniosków i cennych wskazówek książka, która zabierze nas w fascynującą podróż po najnowszych odkryciach nauki. Wraz z Lindą Geddes – wielokrotnie nagradzaną pisarką i dziennikarką popularnonaukową magazynu „New Scientist” – przeniesiemy się do starożytności, by wziąć udział w ceremoniach towarzyszących przesileniom słonecznym, i trafimy na Międzynarodową Stację Kosmiczną, gdzie prowadzi się badania nad snem. Poznamy nieoczekiwane korzyści zdrowotne płynące z ekspozycji na światło słoneczne, dowiemy się, jak walczyć z jet lagiem, i przekonamy się, co ciekawego o śnie wiedzą amisze, a o czym my w ogóle nie mamy pojęcia.

Coraz więcej czasu spędzamy w półmroku biur, a wieczorami wpatrujemy się w jasno świecące ekrany. Grozi nam utrata czegoś niezwykle cennego – związku z naszą życiodajną gwiazdą. Pogłębiający się deficyt światła słonecznego może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Profil autora w serwisie Instagram

W pogoni za słońcem

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Polecam :)

2019-07-05
Książka zwydaje się nie zaskakiwać tematem. Wszysycy wszak wiedzą, że słońce jest potrzebne! Jednak gdy bardziej zagłębiłam się w książke, okazało się, jak niewiele wiem o funkcjonowaniu świata! Autorka poruszyła wiele ciekawych zagadnień związanych z wpływem światła słonecznego na nasze życie. "W pogoni za słońcem" dostarczyło wiele radosci z czytania  i zasiliło moją głowę o nowe wiadomości na temat Słońca! Polecam!

SUPER!

2019-07-05
Linda Geddes podparta naukowymi dowodami przedstawia nam w przystępny sposób niedocenione dzałanie Słońca. Rytm dobowy nie jest nowym pomysłem. Już pęćdziesiąt lat temu wiadomo było na przykład, że poziom hormonu we krwi, kortyzolu, zmienia się w ciągu doby. Słónce to również ważna witamina D potrzebnej w prawidłowym rozwoju układu kostnego, układu krążenia, nerwowego, mięśniowego czy odpornościowego. Przy odpowiednim nasłonecznieniu ilość witaminy D, która jest wytwarzana w skórze, jest na tyle wystarczająca, że nie trzeba czerpać jej dodatkowo ze źródeł pokarmowych. Doceniajmy więc słońce każdego słonecznego dnia!

W pogoni za słońcem. O świetle słonecznym i jego wpływie na ciało i umysł

2019-07-05
W pogoni za slońcem to interesująca książka, którą z pewnością warto przeczytać. Słońce warunkuje nasze poprawne funkcjonowanie. Nasza kultura przestała być tego świadoma, a Linda Geddes zrobiła nam wielką przysługę, przypominając nam o tym. Zgadzam się z autorką, że jest to ważny temat. Trzeb uświadamiać wszystkim, jak wielką rolę odgrywa w naszym życiu Słońce! Naprawdę polecam:)

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.