Żniwiarz - Gaja Grzegorzewska | okładka
Wydawnictwo Literackie

Żniwiarz Gaja Grzegorzewska

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-05-04

ISBN: 978-83-080-6111-4
EAN: 9788308061114
Liczba stron: 288
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Format: 145x207mm
Cena katalogowa: 34,90 zł
Rok wydania: 2016

34,90 zł 23,78 zł

Produkt niedostępny

Opis

Ta powieść was wykosi!

Małym sielskim miasteczkiem wstrząsa makabryczna zbrodnia. Wśród pól kukurydzy zostaje znalezione ciało dziewczyny. Morderca odciął jej głowę ostrym narzędziem, prawdopodobnie kosą. W śledztwo zostaje zaangażowana początkująca detektywka, Julia Dobrowolska. To najpoważniejsze zlecenie w dotychczasowej karierze kobiety stawiającej pierwsze kroki w tak męskim zawodzie. Pracy nie ułatwiają jej niechętny inspektor policji ani dziennikarz śledczy, na bieżąco relacjonujący widzom postępy w sprawie tak zwanego Żniwiarza.

Julia szybko przekona się, jak wiele sekretów skrywają mieszkańcy miasteczka zdający się wiedzieć wszystko o wszystkich…

Żniwiarz to debiutancka powieść Gai Grzegorzewskiej, laureatki Nagrody Wielkiego Kalibru, jednej z najważniejszych twórczyń polskiego kryminału, śmiało wykraczającej poza ramy tego gatunku; autorki takich powieści jak Noc z czwartku na niedzielę, Topielica, Grób oraz Betonowy pałac i Kamienna noc.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wznowienie debiutu z 2006 roku

2016-06-02
Jest to wznowienie pierwszej książki autorstwa Gai Grzegorzewskiej z 2006 roku. Jest to klasyczny kryminał, którego akcja rozgrywa się na prowincji. Poznajemy tutaj młodziutką, trochę jeszcze naiwną Julię Dobrowolską oraz pewnego nieopierzonego policjanta. Nie mogło też zabraknąć naszego kochasia, WiktoraJest to wznowienie pierwszej książki autorstwa Gai Grzegorzewskiej z 2006 roku. Jest to klasyczny kryminał, którego akcja rozgrywa się na prowincji. Poznajemy tutaj młodziutką, trochę jeszcze naiwną Julię Dobrowolską oraz pewnego nieopierzonego policjanta. Nie mogło też zabraknąć naszego kochasia, Wiktora.

Jest to bardzo przyjemna lektura, z rodzaju tych lżejszych i zabawniejszych. W dodatku bardzo zabawnie się ponownie czyta tę powieść, wspominając pierwsze kroki oraz niemalże ;) niewinne osobowości bohaterów. Szczególnie w porównaniu do coraz bardziej mrocznych klimatów z "Grobu", "Betonowego Pałacu" oraz ostatnio wydanej "Kamiennej Nocy".

Początkująca pani detektyw i morderstwo na prowincji

2016-05-05
Gaja Grzegorzewska w swoim dorobku literackim posiada kilka książek kryminalnych, których główną bohaterką jest prywatna detektyw, Julia Dobrowolska. W skład serii wchodzą, kolejno: „Żniwiarz", „Noc z czwartku na niedzielę", „Orchidea", „Topielica" oraz „Grób". W przypadku powieści „Orchidea" autorka współpracowała z Irkiem Grinem oraz Marcinem Świetlickim. W tym wpisie chciałabym się skupić na jej debiutanckiej książce, czyli „Żniwiarzu".

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.