Kres i początek - okładka


George Weigel

Kres i początek

Tłumaczenie: Michał Romanek
Oprawa twarda z obwolutą
Liczba stron: 592
Wydawnictwo: Znak
79,90 55,93

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Nowa książka autora bestsellerowego "Świadka nadziei"!

Wielkie podsumowanie pontyfikatu Jana Pawła II.  Kiedy ukazał się Świadek nadziei, George Weigel przyrzekł Janowi Pawłowi II, że pewnego dnia dokończy opowieść o jego życiu. Kres i początek jest wypełnieniem tej złożonej Ojcu Świętemu obietnicy. To owoc dziesięcioletniej pracy autora, zamknięcie i uzupełnienie najlepszej biografii papieża.

Korzystając z nieznanych wcześniej dokumentów KGB, Stasi i Służby Bezpieczeństwa, George Weigel rysuje wnikliwy portret człowieka, który pokazał światu moralne bankructwo komunistycznej ideologii. Międzynarodowa perspektywa i unikalna wiedza o kulisach działania światowej dyplomacji pozwoliła autorowi wyczerpująco przedstawić ogromną rolę Jana Pawła II w upadku komunizmu.

Kres i początek to także przejmujący opis ostatnich bardzo trudnych lat pontyfikatu, kiedy Jan Paweł II zmagał się z cierpieniem, postępującą chorobą, krytyką swojego nauczania i głośnymi skandalami w Kościele.

Książka George'a Weigla to dzieło jedyne w swoim rodzaju, przełomowe podsumowanie życia i nauczania polskiego papieża - człowieka, który zmienił losy Kościoła i świata.

Materiały o książce

John L. Allen jr, autor

”George Weigel dopełnia najlepszą biografię papieża Jana Pawła II niezbędnym drugim tomem. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce zrozumieć tego człowieka i Kościół, któremu przewodził przez ćwierć wieku.”

Carl A. Anderson, Najwyższy Rycerz Zakonu Rycerzy Kolumba, autor

”Ta książka to kamień z Rosetty, jeśli chodzi o życie i spuściznę Jana Pawła II. Tylko George Weigel, ze swoją mistrzowską kombinacją rzadkich okazji z jeszcze rzadszą intuicją i zdolnościami analitycznymi, mógł oddać sprawiedliwość heroicznemu życiu Jana Pawła II, które zmieniło świat. To nie tyle kontynuacja Świadka nadziei, co zwieńczenie - klucz interpretacyjny nie mający sobie równych.”


Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...